Nízke nájmy

28. júl 2022

Nechcem aby tento príspevok znel nejak vyrývačne ale vie mi niekto vysvetliť kde ľudia tu na MK berú také že 200e nájom za jednoizbák? Som študentka VŠ a pracujem na 3/5 úväzok. Hľadala som byt v Bratislave ideálne tak aby som v ňom bývala len ja (nie zdieľané bývanie) a pod 400 + energie som sa nedostala. Tak neviem, či len ja neviem hľadať alebo je to v tom, že nehľadám na správnych miestach.

falbala132
28. júl 2022

ma to tam napisane, je to byt od mesta.

martinka13
28. júl 2022

Nájom 200 eur za jednoizbak je u nás v Prievidzi bez energií. S energiami a popkatkami 320 eur. V Blave to je nereálne.

melanta
28. júl 2022

Ale ona píše o nájomnom resp. sociálnom byte. Nie o byte, ktorý vlastní súkromná osoba a prenajíma ho.

petamich
28. júl 2022

a pochopila si to spravne? pod pojmom 200€ najomne ludia castokrat myslia naklady na vlastny byt - povinne platby 🤷‍♀️ pripadne to este mozu byt najomne byty od mesta a tam su tie sumy tiez niekde inde

doteraz som tu velmi nevidela temy o prenajmoch bytov a cenach za prenajom ale mozem sa mylit 🙂

zuzanaete
28. júl 2022

Su rozdielne ceny najmov v BA a v mensom meste. Neviem, kde byva autorka predchadzajucej temy. A autorka temy ma mestsky byt. Ty si si v BA hladala komercny najom. Proste porovnavas neporovnatelne. A netreba im zavidiet, ze platia iba 200. Su tak 5.

melanta
28. júl 2022

@petamich ona naráža na diskusiu nižšie, kde sa píše o nájomnom jednoizbáku za 200 eur. A to je niekde v malom meste reálna suma.

petamich
28. júl 2022

@melanta ahaaa tak tam som este nedoscrollovala 😀 este som len zala pit rannu kavu a idem od hora

melanta
28. júl 2022

@petamich káva, to mi chýbalo, dik za pripomenutie 😀

autor
28. júl 2022

Určite týmto ľuďom nezávidím, som práveže rada, že majú poriešené bývanie za dobré peniaze. Len ma to zaujalo, lebo tých tém (a komentárov) tu za posledný mesiac bolo viac, kde som bola prekvapená podľa mňa veľmi nízkym nájmom. To, že sa jedná o nejaký "mestský byt" som nevedela, že má špeciálnu kategóriu. Nikdy som o niečom takom v BA nepočula. Každopádne ďakujem za info. 🙂

liljana
28. júl 2022

Ano, to su urcite socialne byty pre socialne pripady. 200 eur su dnes bezne naklady iba na energie. Nikto by nedal niekomu svoj byt zadarmo s tym, ze ho bude pouzivat, opotrebovavat a bude si platit iba energie. Jedine ak v ramci rodiny s veeelmi dobrymi vztahmi, ak maju byt "navyse" a z nejakeho dovodu ho nechcu prenajimat.

melanta
28. júl 2022

Aj v BA sú také byty, čaká sa ne roky, je na ne poradovník a dostávajú ich rodiny či ženy s deťmi, ktoré majú obmedzené príjmy.

tenerifka
28. júl 2022

Ja som teraz v Madride, hladam byt pre 19-rocnu dceru, studentku VS, a pod 900 eur s energiami sa nedostaneme, kedze sa jednabo centrum a stvrt blizsie skoly. Platy tu nie su ovels vyssie ako v BA, preto sa mi zda 400 eur za byt uzasna cena, a poviem len-zvykajte si, lepsie to nebude

zuzanaete
28. júl 2022

Ako studentka mas narok na internat. Mestske byty patria inym. V BA je ich ako safranu.

autor
28. júl 2022

@zuzanaete Nie nemám. Nakoľko mám trvalý pobyt v BA (u rodičov, ale mám s nimi veľmi zlý vzťah takže tam bývať nechcem).

abbey1
28. júl 2022

@tenerifka Asi tak. My teraz hladame byt v Londyne a nevidim to ruzovo. Neskutocne ceny. Teraz ma dcera v inom meste, v uplnom centre zazrakom byt za super cenu, ale veru podstatne vyssiu nez 400 eur.
350-400 a viac je, bezna cena v nasom malom meste na zapade Slovenska.
A s cenami energii a vsetkeho pojdu rapidne hore I ceny najmov. :(

viestta
28. júl 2022

Platíme "nájomné" 180 za stvorizbak. Za svoj. Plus elektrina, plyn, internet a kablovka. Za obecný byt dve stovky nie je veľa.

basska_b
28. júl 2022

A nevies si prehodit trvaly pobyt k babke? Ja som byvala na VŠ v samostatnej izbe u takej starsej pani v Ruzinove. Vtedy este len za 160 eur, ale uz je to 10 rokov... asi budes musiet ist do bytu, kde budete zdielat izby.

autor
28. júl 2022

@basska_b Bohužiaľ nie, pretože moji starí rodičia od maminy už nie sú medzi nami a od tatina majú tiež trvalý pobyt v BA.
Akože ja sa nesťažujem, bývam sama v takom menšom jednoizbáku, ktorý v pohode platím. Vôbec som nechcela aby to vyznelo, že sa sťažujem, len som bola prekvapená, že niekto získa byt za taký nájom a nechápala som ako. Ale už som pochopila, že to sú "špeciálne prípady" a ja platím normálne štandardný komerčný nájom v BA. 🙂

ramzes1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
28. júl 2022

@ramzes1980 Ďakujem ale nemám záujem. Ako som napísala, nemám záujem o zdieľané bývanie.

kvet123ka
3. aug 2022

Skus dat žiadosť o vynimku. Viem o takom co mal intrak aj ked bol z Bratislavy. Tiez kvoli rodinnym problémom.

lenka1993
3. aug 2022

My mame 3 izbak za 250€. Elektrina plyn internet telka všetko v cene. Mestský byt. Východ Slovenska.

missdiva
3. aug 2022

Neviem co to bolo z diskusiu ale 200€ najom aj za garsonku je uplne nerealne aj v inych okresnych mestach nie to este v BA.

tenerifka
3. aug 2022

Ja mam uz pre dceru byt v centre Madridu, nakoniec za 750 eur plus elektrina a internet, a som stastns ako blcha.

missdiva
3. aug 2022

@tenerifka to je este skvele, my riesime teraz to iste v holandsku. Je to o dost viac.