Nezdá sa vám, že potraviny išli dole?

8. jún 2023

Nezdá sa vám, že potraviny išli dole? Všímam si na mäse a mliečnych výrobkoch hlavne že tie ceny už nie sú také šialené ako pred rokom. Môj manžel tvrdí, že mi drbe a všetko je stále rovnako drahé ale neviem neviem

zuzka0605
8. jún 2023

je to rovnako drahe, skor si si uz zvykla

ivka21
8. jún 2023

No určite mliečne výrobky nešli dolu

asdfka
8. jún 2023

Maslo islo dole 😅

hiro
8. jún 2023

@ivka21 Hmm... myslim ze napriklad maslo stalo daleko viac.

hiro
8. jún 2023
masinka
8. jún 2023

Islo dolu maslo, olej, teraz dokonca mali v Tescu mlieko Rajo 1,5 % po 59 centov, inak zbytok je stale vysoko, takze ked spravis normalny tyzdenny nakup, tych par zlacnenych veci si ani nevsimnes ☹

slavomira236
8. jún 2023

Dnes som bola v jednote a kukala som jogurty kremiky pre deti isli hore kupujem tam stale tak vidim

oonnaganamakusai
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzinka888
8. jún 2023

Nieco slo dole aj olej ma uz cca" beznu cenu", tiez maslo.

saxana000
8. jún 2023

Ano vsimla som si to tiez. aj to som si vsimla ze su castejsie urcite potraviny v akcii ako pred tym..alebo mozno len ja viac pozeram po tych cervenych cenovkach ako pred tym. 😀

hipuska
8. jún 2023

Áno, aj ja som si všimla. Napríklad kuracie prsia stali 6,70€, teraz sa dajú kúpiť za 4,60€. A aj na masle.

autor
8. jún 2023

@hipuska presne tie prsia, idu postupne dole a všímam si to postupne zlacňovanie už nejaký čas. Maslo to asi každý si všimol, mlieko som kupovala teraz v cene ako pred krízou. Syr som kupovala pred pol rokom ešte o 0,40 centov drahší ako je teraz. A porovnávam väčšinou akciové ceny. Mám pocit, že bez akcie to je prestrelene.

autor
8. jún 2023

@saxana000 mne sa páči študentská pečať, ktorá bez akcie stojí 5€ a v akcii euro 🤣🤣

deti95060810
8. jún 2023

5 e? ešte som za takú cenu nevidela... za 1 e áno....

autor
8. jún 2023

@deti95060810 ja som to videla v Tescu, normálne stojí 4,50 alebo 5 a v akcii keď je, tak stojí normálne euro. Neviem načo to robia, keď si to aj tak každý kúpi potom len v akcii :D

ankare
8. jún 2023

Určite je lacnejšie maslo, olej, prsia, karé v Lidli stojí cez 4€,...

jaroslav81
8. jún 2023

Áno maslo 200g za 0.99€...tak málo nestálo ani v roku 2010 :D...vajcia a mlieko sem tam na akciu...inak ostatné veci katastrofa...takmer všetko o 100% drahšie než 3 roky dozadu

liljana
8. jún 2023

ide leto, tak sezonne pojdu potraviny na chvilu dole a na zimu hore. Olej bol drahsi kvoli ukrajine, trochu sa to znormalnili. Maslo je tusim lacnejsie preto, lebo nemecko tusim rozpredavalo mrazene maslo zo statnych rezerv,... aby ich obnovilo. Aj ked inflacia sa znizi, zdvihnute ceny uz zostanu, len obcas v akcii budu nizsie.

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oliviabb
8. jún 2023

Pochybujem, napr. ryza a jogurty pred rokom lacnejsie ako teraz

autor
8. jún 2023

Asi máte pravdu, ale to kuracie určite o niečo dole išlo. Ostatné som asi len natrafila na dobrú akciu. Ach, kde sú tie časy, keď som urobila nákup za stovku a pindala som, že nám to vydrží len týždeň 🤣

bsp39
8. jún 2023

Listujem letak Kaufland a cibula z 1,39, bola pred 2-3 tyzdnami za 1,19. Brav plece 4,19, nedavno bolo pod 3e. Krkovicka 4 99e, stehno 5,99e. Je to znacne zdrazenie. Radler bol nedacno v akcii 0,49, tera,0,62.

hankab
8. jún 2023

Tesco na cenach klame, staci si trochu googlit ich “akciove” ceny. Praci prasok tekuty akoze v akcii z 30€ na 24. Realne v inych drogerkach stoji bez zlavy 22 🤦🏽‍♀️ Umelo vytvaraju akoze zlacnene cenovky. V cechach je uz na to zakon, tam to obchody nesmu robit.

oonnaganamakusai
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hiro
8. jún 2023

@hankab Hmm, ale uz mal platit zakon uvadzania najnizsej ceny za 30 pri akcii. Niektore eshopy to uz uvadzaju. Neviem kedy a preco to u nas este nie je kedze to je z roku 2019...
"Podľa zverejneného návrhu zákona je obchodník povinný v každom oznámení o znížení ceny tovaru uviesť predchádzajúcu cenu. Za predchádzajúcu cenu sa považuje najnižšia cena, za ktorú obchodník predával alebo poskytoval tovar v období nie kratšom ako 30 dní pred znížením ceny, alebo v období od začiatku predaja v prípade novo uvedeného tovaru. "
https://nitschneider.passle.net/post/102hosr/ve...
"Zmeny smernice 98/6/ES
Smernica 98/6/ES sa mení takto:
„Článok 6a
1. V každom oznámení o znížení ceny sa uvedie predchádzajúca cena, ktorú obchodník uplatňoval počas určitého obdobia pred uplatnením zníženia ceny.
2. Predchádzajúca cena je najnižšia cena, ktorú uplatňoval obchodník počas obdobia, ktoré nie je kratšie ako 30 dní, pred uplatnením zníženia ceny."
https://eur-lex.europa.eu/legal-content/SK/TXT/...
"Slovensko je znova na chvoste EÚ. Vláda stále neprijala smernicu o ochrane spotrebiteľa
Lehota na zosúladenie smernice s našou legislatívou uplynula 28. novembra 2021, no Slovensko ju nezapracovalo do legislatívy aj napriek tomu, že smernica ustanovuje platnosť v celej EÚ od 28. mája 2022. Čo to znamená pre našu krajinu?"
https://fontech.startitup.sk/slovensko-sklamalo...
Ukazka ako to uz funguje ked chcem kupit hru v akcii, a to som ako Slovensky zakaznik:

zuzinabila
9. jún 2023

Jasne,ze isli niektore.ved to dokola aj pisu v mediach,sj vidim.olej som pred casom nenasla lacnejsi ako 3 eura,teraz Raciol za liter ma vysiel cca 1,5 eur.aj vela dalsich.co ma zaraza,je vyska hajzlaku,stale vela🤣

miriam11
9. jún 2023

Áno, určite išli dole..hmmm... včera 4 ks kuracích pŕs v masiarni - 10.80 eur. Karfiol 2,70 eur....🙈 hrôza je to stále

hiro
10. jún 2023

@miriam11 To kupujes za vyssiu cenu ako maju obchody bez akcie (cca 6-7€)
V akcii napriklad: "Kaufland Kuracie rezne prsné a stehenné - bez kosti a kože cca 1000 g 1 kg 8.6. - 14.6.2023 Kuracie rezne 4,89 €"