Nezaplatené zdravotné poistenie

lilidushka
25. okt 2015

Ahojte mam otázku, viem že je to skôr otázka na zdravotnú poisťovňu ale skúsim či nezistím niečo dneska.... Mám dlh voči zdravotnej poisťovni za tento rok, momentalne som evidovaná na úrade práce. Chcela by som sa spýtať myslíte že v nemocnici zistia že mam nedoplatok a nenechajú ma odrodiť ? alebo ked som momentálne evidovana na UP mam nárok na ošetrenie aj keď dlh nieje vyplatený.? Ďakujem

bajana
25. okt 2015

Aktuálne poistená si. Nemocnicu tvoje dlhy voči ZP nezaujímajú, ak tá nejako neobmedzila poistenie (ale to dopredu nik zisťovať nebude). Samozrejme, že ťa odrodia (to si hádam len žartovala, nie?😃)

lilidushka
autor
25. okt 2015

no neviem úprimne mám strach, bohužiaľ nemám nárok na materskú, ani iné dávky z UP keďže predtým ako som bola SZČO som bola študent. Takže dlh nemám teraz ako platiť, a jedine kedy ho môže začať splácať je po pôrode, aj keď len v malých splátkach. Keďže u doktorky mi nič nevraveli a doteraz ma vyšetrila bez problémov bojím sa že v nemocnici majú dáky systém keďže v systéme u poisťovni mi dáva že nemam narok na uplné ZP. Ďakujem

88patka88
25. okt 2015

Tak ja mam inu skusenost nemocnicu tvoje dlhy zaujimaju odrodit ta odrodia lebo je to nevyhnutna lekarska starostlivost ...ja som mala dlh nakolko som pracovala v AT a tu som sa neodhlasila ...lieky v lekarni som si musela zaplatit v plnej sume antibiotika a zajtra idem na hospitalizaciu prvy krat mi ju nemocnica neschvalila a to som onko pacient musela som najprv vyplatit dlh a potom mi ju schvalili ....mala som s tym naozaj dost problemi dokonca ma moja gynekologicka na zaklade toho vyradila skus precitat toto http://ekonomika.sme.sk/c/6000789/neplatici-maj...

lilidushka
autor
25. okt 2015

áno čítala som to, len som nevedela ako to je lebo dlh síce mám ale teraz som evidovaná na úrade práce a platí vlastne poistenie za mňa štát. Mne zatiaľ lekárka nič nepovedala ani v lekárni no bojím sa nepriemností, nemôže to byť tým že ešte nebolo ročné zúčtovanie zo zdravotnej poisťovni a preto ma este nikto nevyradil ?

88patka88
25. okt 2015

Naozaj neviem najlepsie ti odpovie tvoja zdravotna poistovna mna spatne odjlasili aj prihlasili takze dlzna som ostala 180€ este z roku 2011 myslim mali moju zlu korespondencnu adresu takze mi nic nechodilo zistila som to az v lekarni ked mi nechceli na predpis vydat lieky..a potom mi z nemocnice volali ze ma nemozu operovat lebo poistovna neschvalila musela som letiet na okrrsnu pobocku vyplatit a uz je vsetko ok..zavolaj a dohodni sa na splatkach cim skor tym lepsie aby ti neprepadla moznost splatkoveho kalendara ..nenechavaj to urcite len tak plavat 😉

lilidushka
autor
25. okt 2015

Aj tak vám ďakujem určite ešte dneska si zašlem žiadosť a skúsim čo najviac vyplatiť keďže termín pôrodu máme o pár dni :(

88patka88
25. okt 2015

Odrodit vas odrodia to sa nebojte sa 😉 aspon po troske splacajte nech vidia snahu nebojte nic drzim palce 😉

havana_frost
25. okt 2015

Pôrod je neodkladná zdravotná starostlivosť, to nemôžu odmietnuť nikomu.

mihula
25. okt 2015

kazda poistovna ma svojich exekutorov,ktorí podavaju navrh na sud.Ja by som sa bala,ze zacne podlznost vymahat od teba exekutor a siahne ti na peniaze po porode.Ries to cim skor a a hned rano si zajdi do poistovne,koli splatkovemu kalendaru

sonador
25. okt 2015

Odrodit ´ta určite nechajú 🙂 Len ak to je dôvera tak snimi sa na splátkovom kalendáry velmi ťažko dohaduje.Musí to byt splatene do 9 mesiacov.A nezaujíma ich či je to 100€ alebo 1000€ ☹

moni244
25. okt 2015

@lilidushka a koľko máš dlh? to, že teraz budeš robiť mŕtveho chrobáka a ignorovať, problém nevyrieši, treba ísť do poisťovne, dohodnúť splátkový kalendár, lebo keď to budeš odkladať, penále budú narastať, až ti môže prísť exekútor

natalym
25. okt 2015

Odrodia Ťa. Prinajhoršom Ti príde po nejakom čase účet. Ak je dlh na ZP tak nemáš nárok na ošetrenie, len život ohrozujúce.
Budeš mať exekúciu.

lilidushka
autor
25. okt 2015

ako poslala som si žiadosť o splátkový, len som nevedela ako to je keď som teraz evidovaná na UP či vlastne mám nárok na ošetrenie či nie, keďže momentálne za mňa platí poistenie štát a Kedže chodím k doktorke a ani tá mi nič nevravela či vôbec majú nato program, viem že dlh si musím zaplatiť. a ide o Všeobecnú zdravotnú poisťovňu

ataz
25. okt 2015

ja som mala problém so zamestnávateľom. 1x mi prišiel papier, tak sme to skoro rok riešili a za ten čas som si musela sama zaplatiť napr. očkovanie, lieky v lekárni čo boli na predpis, pokial sa to nevyriešilo 😒
nakoniec mi tam ostalo zo sumy takmer 500e, nejakých cca 90e - to som si musela zaplatiť sama a až ked som to zaplatila bolo všetko v poriadku.. Návrh na exekúciu som nemala, lebo som sa to snažila riešiť čo najskôr. Mám VšZP a v červenej kolonke som bola u gynek., alergol. aj u všeobecnej...

@lilidushka určite ťa odrodia, ako už vyššie písali maminy, pretože sa to berie ako akútny prípad. V najhoršom prípade ťa nechajú zaplatiť stravu a lôžko. Samotný pôrod či už sekciu alebo normálne určite nie!!

zuzi21
1. feb 2016

Ahojte, rada by som sa poradila, v auguste som skoncila Mgr. a do oktobra som bola na UP, vtedy som sla do UK hladat pracu s tym ze poslem pracovnu zmluvu hned ako budem mat a odhlasim sa zo ZP. Ale po 2 mesiacoch som sa vratila a teraz som zas na UP. Dostala som list ze chcu po mne 200€ plus nedoplatok spred 3 rokov ked som mala prerusene studium (100€). Ja som si ista ze som to zaplatila ale nemam to ako dokazat a oni tvrdia ze taky zaznam nemaju. Teraz sa zas chystam do UK. Samozrejme ze tolko penazi nemam a tu na SK stale byvam s rodicmi. Co mam robit prosim? Su nejake moznosti? Nechcem aby mali nasi problemy kvoli mne... moja chyba, zle som to poriesila :( dakujem za kazdu radu!