Nevyprataná, ale zaplatená nehnuteľnost

19. máj 2022

Ahojte ,chcem sa spýtať na názor ...
Kúpili sme od rodičov malu nehnuteľnosť, ktorá je prepisana na nás , na katastri naše meno , zaplatená je veľmi dlho ale jeden z mojich rodičov mi ju nechce uvoľniť...s manželom platíme každý mesiac úver do luftu, a pritom nám tie peniaze chýbajú ...už sme mohli mať asi troch nájomníkov , za ten čas čo ju vlastnime...nechcem surovo vypilovat zámok ale tak ,už naliehame dlho , ale nič , nemáme ani kluce ...popritom nám boli sľúbené , a nič vôbec nič...aj druhý rodič , ktorý je na našej strane sa s ním kvôli tomu pohádal , nepomohlo ,ja neviem...manžel už nadava , čomu rozumiem , musí platiť pôžičku na to ...a prístup do nehnuteľnosti nemáme ..čo by ste robili?

sasanka605
19. máj 2022

Ma tam rodič právo dožitia? Nepredpokladám ale tak pre istotu sa pytam.

anjelicek26
19. máj 2022

A aky ma na to dovod? Bohuzial dohodnut sa s druhym rodicom na vymene zamkov a stahovaci proste jeden den pred dverami a balime... profi, zaplateny, nech proste nemusia sami... kam sa oni budu stahovat, maju kam? Muza uplne chapem... ziadala by som okamzite vratenie vsetkych penazi s predaja, ked teda ku kupi prakticky nedoslo, nebola vam odovzdana...

autor
19. máj 2022

@sasanka605
@anjelicek26 baby to nie je dom , to je garáž ...takže žiadne dožitie nič ...my im nejdeme brať byvannie

anjelicek26
19. máj 2022

Tak vypilit zamky, vypratat, veci im odstavit pred dom... proste je to vase...

autor
19. máj 2022

@sasanka605
@anjelicek26 zato som písala aj menšiu nehnuteľnosť ...

nwnw
19. máj 2022

Tak ked je to garaz, tak vypratat. Ale fakt smutne, ze s vami takto vydrb... vlastni rodicia. 😳
Uz len to ze "kupili od rodicov",by som ich asi do oneho poslala.Tak bud chcu dat darovacou zmluvou, alebo nech si do hrobu zoberu.

autor
19. máj 2022

@anjelicek26 dôvod je taký že on to síce dal prepísať na nás , a my sme zato riadne zaplatili ale chce si to nechať, nechce sa toho vzdať...a pritom taká dohoda nebola

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
melanta
19. máj 2022

Vy ste za to zaplatili. Máte kúpnu zmluvu? Ste na LV ako vlastníci? V tom prípade to rodič nemal predávať a zobrať peniaze, ak sa toho nechce vzdať. Dať písomne týždeň na vypratanie, následne vymeniť zámok a veci vysťahovať.

lucka_ke
19. máj 2022

potom nech vám platí prenájom, inak vypratať

marcellka32
19. máj 2022

Zaplatili ste a chce si to nechať? What? Tu to po dobrom asi nepôjde...

maris5
19. máj 2022

Jedine oficialne poslat list, kde oznamis do kedy ma vypratat nehnutelnost. Ak sa tak nestane vypratat na vlastne naklady, neviem ci nie si povinna zaplatit niekde sklad aspon mesiac, kde tie veci premiestnis a on si veci vie najst.
Toto mi pride cez, zobrat peniaze a tvarit sa, ze ja som to nechcel.

Opytaj sa este v pravnickej skuspine, ze ako vypratat garaz v ramci zakonnej moznosti

januska12323
19. máj 2022

Oznam im, že 1. júna príde sťahovacie auto a odvezie veci do šrotu, ak si chcú niečo z toho nechať nech sa páči máte na to týždeň. A hotovo, vôbec by ma nezaujímalo aké poklady tam skladuje.

autor
19. máj 2022

@marcellka32 nepovedal že si to chce nechať ale podľa toho ako sa chová tak to tak je . Má tam kopu veci , ok ale už tam nebol 20 rokov to nie je niečo čo využíva ...on chce mať len ten pocit že to má , hoci to už není jeho ...nedal nám kľúče nic

h2
19. máj 2022

@nwnw No prepáč, ale prečo by im to mali len tak darovať, len preto, že sú to rodičia?

autor
19. máj 2022

@melanta áno sme ako vlastníci , už tam nefiguruje vôbec aj sme im ju vyplatili ale nechce sa jej vzdať ..podľa toho ako sa chová ..už tam 20rokov nebol , celé je to spústnute, potrebujeme to prerobiť ,porobiť a nevieme sa tam dostať

autor
19. máj 2022

@h2 my sme to nechceli darovať,riadne sme to kúpili

autor
19. máj 2022

@h2 koľko si vypýtali ,toľko sme im dali

autor
19. máj 2022

Keby sme zato neplatili úver tak kašlem na to , my e to kúpili deťom , so budúcna , a zatiaľ to bude prenajímať ale platíme peniaze do luftu

sissy27
19. máj 2022

@nwnw odkedy majú rodičia povinnosť deťom niečo darovať?? Ja by som skôr povedala nekúpia deti, kúpia cudzí a deti sa zariadia po svojom. V živote by som toto rodičom neurobila, že nech mi dajú zadarmo. Veď som zdravá, pracujem, zarábam…

autor
19. máj 2022

@sissy27 ale ani by si nepredala deťom a potom im neumožnila prístup ,že nie?? Lebo k cudzim si to tiež dovoliť nemôžeš

melanta
19. máj 2022

Ale veď je to jednoduché. Zbytočne sa tým zaťažuješ. Pošli im list, že do 31.5. majú čas vypratať to. 1.6. vymeň zámok a všetko odtiaľ vyhoď. 20 rokov tam nebol, je to vaše, nerieš.

autor
19. máj 2022

@melanta len potom by sme ako rodina skončili, to by bolo posledné ako ho poznám...sme chceli kľúče, že to vypraceme,ani počuť...potom že teda nech si to vypracu ani to nie

melanta
19. máj 2022

Ale ako rodina v tom prípade skončíte pretože on sa tak rozhodol. Tak nech to od vás naspäť odkúpi za rovnakú sumu a môže si ju nechať. Ak ste za ňu zaplatili a dokonca platíte úver, tak vôbec by som neriešila, že ako rodina skončíme. To ti príde v poriadku? Zaplatiť, platiť úver každý mesiac a nemôcť to využívať? Príde ti to fér voči tvojje rodine (muž a deti)? No mne nie. Ak toto by bolo pre otca koniec rodiny, tak nech.

melanta
19. máj 2022

Sorry, toto sa ti nebude páčiť, ale ak ste ocovi zaplatili, platíš úver a ty toleruješ, že vám nechce dať kľúče a ty nemôžeš využívať svoj majetok, tak si hlúpa. Tvoj otec sa nechová ako otec, tak prečo ťa trápi, že ako vezme, ak vymeníte zámok? Otec ťa normálne odrbal a ty si ideš robiť výčitky?

autor
19. máj 2022

@melanta áno máš pravdu , ja viem že to je tak ...ono je viac veci pri ktorých som prišla skrátka , súrodencovi dal napríklad do užívania auto ,ktoré už nevrátili , dal mu komplet firmu so všetkým a ja som nedostala nič 🤷ale beriem nepotrebujem , nechcem nič , mi si s mužom zarobíme , aj toto sme si riadne zaplatili ...a aj sa hanbím , pretože je to môj otec a môj muž masi zarábať na ten úver ..

melanta
19. máj 2022

Tak o to väčší dôvod, aby si nedovolila to, že tvoj muž zarába na úver a váš majetok si užíva otec, ktorému ste za ten majetok zaplatili, hoci ostatným deťom dal majetok zadarmo.

loginexistuje
19. máj 2022

vymen zamok jemu oznam sms ze dovtedy nech to vyprace daj datum a hotovo nevyprace odviezt na zberny dvor

mariejenka
19. máj 2022

Tvoj otec nikde nefiguruje ako majiteľ danej garáže, nebol tam 20 rokov, neposlala.by som ani ten list ze nech si berie svoje šroty,a vypratala to tam. Čo urobí? Zavolá políciu? Skočí s Tebou ako s dcérou? Pre garáž za ktoru ste zaplatili(on prachy ma) ze sa nehanbí!!? A vy ste sa zadlžili... nespravodlivé je to, sprosté....si lojalna dcéra,nechxes ist do konfliktu,ale zbytočne držíš uctu k otcovi, ktorý si nevazi teba ako dcéru.
Nie ti pretrhnes vzťahy,on ich pretrhava tym co robi...

nwnw
19. máj 2022

@h2 no asi preto, ze su rodicia. Ja som z rodiny, kde sa vsetko prenechavalo detom a deti sa staraju o rodicov nasledne. Sme tak vychovani. Spravat sa k sebe pekne.