Nevyplatený preplatok

nikolienka28
14. okt 2023

Ahojte. Prosím o radu. Spoločnosť Flaga nám dlhuje preplatok vo výške 1400 eur. Správa o preplatku nám prišla pred troma mesiacmi a doteraz nám bolo povedané ze mame čakať na informácie. Na telefonáty mame odpoveď len ze mame čakať. Ale keď bolo treba zaplatiť nedoplatok tak sme museli do dvoch týždňov. Nieje to malý peniaz. Prosím ako mam postupovať? Môžem podať návrh na SOI? Pripadne trestné oznámenie? Je to už tri mesiace a ja mam pocit ze si niečo nájdu aby to nemuseli vyplatiť. Teraz chceli poslať technika ktorý má skontrolovať externú nádrž. Ale o peniazoch žiadna reč. Ďakujem za radu.

viera
14. okt 2023

@nikolienka28 mas to na papieri uvedene?Je uvedene ze dokedy to maju vyplatit?Na papieri to vsetko musi byt spisane.

matullienka
14. okt 2023

A na tom vyúčtovaní máš dátum vrátenia preplatku? Treba sa držať toho, nekomunikovať telefonicky ale písomne, aby si mala dôkaz, že si to urgovala alebo v prípade TO tiež budeš mať podklad ako komunikujú

nikolienka28
autor
14. okt 2023

@viera
@matullienka na faktúre je dátum splatnosti 14.7.

matullienka
14. okt 2023

@nikolienka28 napísala by som mail, že žiadas o uhradenie preplatku, splatneho 14.7. na také a také číslo účtu ak nebude preplatok uhradený do 3 dní postupiš pohľadávku na exekútora

nikolienka28
autor
14. okt 2023

@matullienka super ďakujem. Môžem sa pohrozist aj SOI alebo trestným oznámením?

matullienka
14. okt 2023

@nikolienka28 určite môžeš

nikolienka28
autor
14. okt 2023

@matullienka ďakujem napísala som teda mail dúfam ze to pomôže.

viera
14. okt 2023

@nikolienka28 potom napis ako to dopadlo

julia_a_romeo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikolienka28
autor
14. okt 2023

@julia_a_romeo prečo?

animus
14. okt 2023

@nikolienka28 skúsila by som možno médiá (reflex, občan za dverami) veľa krát stačí keď sa do toho začnú starať médiá, aspoň by si si ušetrila náklady na právnika a súd (viem, že ak súd vyhras musia ti tie náklady preplatiť ale nakoľko ti nevedia vrátiť ani tieto peniaze moc by som sa nato nespoliehali)