Nevrátenie doplatku za školu v prírode

7. jún 2024

Dobrý deň,
prosím vás, stretli ste sa s tým, že vám škola odmietla vrátiť doplatok za školu v prírode napriek tomu, že dieťa ochorelo a mali ste potvrdenie od lekára, že nemôže do školy v prírode nastúpiť?
Dieťa mám choré od včera a včera som to aj nahlásila učiteľke. Do školy v prírode majú ísť v pondelok (od 10.6. do 14.6.). Doplácali sme ako rodičia 70 €. Učiteľka mi povedala, že tento poplatok už nie je možné vrátiť.
Nepríde mi to ok. Je to veľa peňazí a dieťa budem mať doma.
Stretli ste sa niekto s takýmto niečím?
Vopred ďakujem za odpovde.

prasiatko30
7. jún 2024

vsak zálezi od podmienok, ale obycajne ked je to uz v podstate na buduci tyzden tak obycajne take neskore storna uz nevracaju peniaze, jedine, zeby si mala poistku na storno zajazdu pri chorobe

tramtada31
7. jún 2024

Je to úplne normálne. Náklady na dopravu, stravu, ubytovanie sú vypocitane na určitý počet deti. Keďže tvoje ochorelo, niekto tých 70 eur zaplatit musí. Ja sa ani necudujem školám, že skoly v prirode nechcu organizovať, keď okrem zodpovednosti 24/7 sa stretávajú aj s nechápavými rodicmi. My sme minule leto prišli tak o tabor po jednom dni, lebo deti začali vracat a prišli sme o 400 eur.

sissy27
7. jún 2024

aj v cestovke sa dá zájazd stornovať len do určitého dňa pred odchodom, a čím bližšie k termínu, tým menej peňazí vrátia, toto je rovnaký prípad.
Teraz si predstav, že si ako rodič rátala so sumou 70€ a zrazu ti tri dni pred odchodom učiteľka povie, že treba doplatiť ešte 20€ lebo niekto na poslednú chvíľu nejde. A tebe sa to zrovna nehodí do rozpočtu, lebo si jednoducho rátala so sumou 70€ a nesúhlasíš s novými podmienkami...
Niekde musí byť k dispozícii zmluva o obstaraní zájazdu, tak si ju vyžiadaj a tam aj uvidíš aké sú storno podmienky.

prasiatko30
7. jún 2024

@sissy27 okrem toho, ze vela veci sa urcite platilo dopredu

katkaseiner
7. jún 2024

neskusali este doplnit stav? U nas tiez 2 deti nenastupili do Skoly v prirode - jednej isla sestra a druhy nemal nahradu (do pondelka nevedel ci vobec nastupi a v pondelok sa uz odchadzalo) takze doplatok nedostane naspat. Logicky to miesto mu bolo drzane,
Chapem ta ze sa ti to nepaci, na druhej strane taketo veci musis mat poistene aby si dostala naspat nejake peniaze (popritom poistka by ta tiez nieco stala, cize tych 70E by si aj tak nedostala)

katkaseiner
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dada0902
7. jún 2024

Jasne ze to by nik nevrátil bohužiaľ je to veľa peňazí a takto víkend pred oznámiť je príliš neskoro keď už vedia koľko detí malo ísť tak by som nepovedala ze škola za to môže a ze by boli povinný vrátiť

luliu
7. jún 2024

Je to úplne normálne, pobyt, doprava, strava za tvoje dieťa sú zaplatené. Ani sukromne keby si mala zaplatený pobyt by ti nikto peniaze nevratil

katkatonkova
7. jún 2024

Dcérka ochorela pár dní pred nástupom do školy prírode....keď sa robilo vyúčtovanie, tak učiteľka vrátila plnú sumu 240€

slavomira236
7. jún 2024

To ste malo doplacali mi 200 eir dnes sa maju vratit. Jeden chlapec tiez ochorel tesne v piatok ci sobotu tak som zvedava ci mu vratia alebo to rozpocitaju ostatnym detom

slavomira236
7. jún 2024

@katkatonkova tak toate dobre lebo tp uz je viac ako 70
To uz by clovek pocitil..

katkatonkova
7. jún 2024

@slavomira236 a to som ani nemusela predkladať papier od doktorky....

zuzanaete
7. jún 2024

Syn ochorel minuly rok tesne pred skolou v prirode. Cast penazi nam vratili, ale o nieco sme prisli. Uz si presne tie prepocty a dovody nepamatam. Ale to nas ucitelka upozornovala uz pri prihlasovani, ze v pripade nenastupenia nam nebude vratena cela suma.

autor
7. jún 2024

Ja chápem, že nie je možné vrátiť celú sumu, ale z týchto peňazí sa napríklad budú platiť aj vstupy do jaskyne, lanovka a podobné veci. A tiež si myslím, že škola by mala mať poistené storno poplatku, ako v dnešnej dobe mi to príde normálne. Každopádne ďakujem za vaše názory. Zvlášť ďakujem tým, ktorí majú reálnu skúsenosť a nie iba názor.

autor
7. jún 2024

@katkatonkova Presne toto sa stalo aj kamarátke, vrátili jej minulý rok plnú sumu peňazí. Preto som sa na pýtala. Ďakujem za odpoveď.

laurita285
7. jún 2024

U nás sa peniaze nevracajú nakoľko autobus bol vypočítaný priemerom, jedlo bolo objednané " na mieru" pre našu skupinu a rovnako sa kupovali za zvýhodnenú cenu aj skupinové lístky na vstupné do jaskyne a lanovky... že napr skupina 40detí a 4 učiteľky, bolo to všetko zajednané vopred.
Čiže sa nemajú ani aké peniaze vrátiť a celkovo mi to príde ako bizár sa handrkovať o 5euriniek. To ste na tom až tak zle?

lukbe
7. jún 2024

@laurita285 jedlo sa dá vždy odhlásiť, to isté aj vstupy. Toto by mali vrátiť.

autor
7. jún 2024

@laurita285 Našu finančnú situáciu rozoberať nebudem. Ale mne príde bizár, že niektoré školy nemajú problém vrátiť celú sumu a niektoré nič.

laurita285
7. jún 2024

@lukbe pokiaľ to bolo "zákazkové" varenie a "zákazkové" vstupné? :D

lukbe
7. jún 2024

@laurita285 hm, prepáč, tomu pojmu nerozumiem, ale aj tak nechápem, že sa to nedá odhlásiť.

laurita285
7. jún 2024

@lukbe väčšinou si objednáš chatu pre xy ľudí a pre xy ľudí stravu :D čiže tá je už vopred zajednaná a dohodnutá, vopred na to nakúpené krumple aj pliecko :D rovnako aj sa vopred volá do jaskyne že ,, čaute čaute, mám tu 40 mini smradíkov a 4 dozorujúce učiteľky, koľko by stálo vstupné? " a oni následne dajú nejakú cenu na to a dohodnete sa na konkrétny čas a vstup, pošľú faktúru, tú zaplatí škôlka/škola vopred a hotovo.

lukbe
7. jún 2024

@laurita285 tak to teda netuším, asi by mala existovať zmluva medzi školou a zariadením.

laurita285
7. jún 2024

@lukbe hej existuje o poskytnutí ubytka a jedla, kde sa rieši storno len ako "celok" teda že buď prídu všetci alebo nik... :D a teda škola sa rozhodla ísť aj bez toho jedného odpadlíka, takže cena pre školu zostáva rovnaká.

lukbe
7. jún 2024

@laurita285 tak to je dosť nafigu. Takto by to nemalo byť.

caramellka
7. jún 2024

A aké ste dostali info od školy pred prihlasovaním? Moja dcéra zatiaľ mala len plavecký, ale pred ním nás na dvoch rodičovských napr. upozornili, že ak dieťa ochorie, suma 30€ za dopravu sa nevracia, ale suma za kurz sa vráti. (Rovnako to bolo uvedené aj v pokynoch, ktoré sme dostali tesne pred výcvikom, keď sme podpisovali informovaný súhlas.)

katka2602
7. jún 2024

Dcéra mala ísť do ŠvP 3.6. v piatok jej už začalo byť zlé. Pondelok u lekára vysoké CRP a leukocity neboli ok. Učiteľka mi povedala, že teda potvrdenie od lekára a vrátia peniažky, ale koľko netuším. My sme doplácajú 150€ čo nie je málo tak verím, že aspoň tu 100€ vrátia.

autor
7. jún 2024

@caramellka My sme to podpisovali tak dávno, že si fakt už nepamätám. Viem, že sme boli upozornení na to, že pokiaľ by sa dieťa muselo vrátiť zo školy v prírode (choroba, úraz, nezvládnutie odlúčenia od rodičov,...) nie je možné vrátiť peniaze. Ale či tam bolo aj to, že dva pracovné dni pred nástupom, keď nahlásim choré dieťa, nie je možné vrátiť peniaze, si naozaj nepamätám.
Pozerala som si aj poznámky z rodičovských združení (bola som na všetkých), nemám tam o tom nič.
Pár týždňov dozadu som mala staršie dieťa nahlásené na exkurziu, ráno, keď mali ísť, sa zobudil s teplotu a vrátili plnú sumu. Mali objednaný autobus, platili taktiež vstupné do múzeí a pohoda, nebol problém. Ale podotýkam, že to bola iná základná škola.

letfenixa
7. jún 2024

@autorka to nie je o škole, ale o dojednanych podmienkach. V našom meste po korone, ked sa obnovili plavecké kurzy na mestskej plavarni, tak zaviedli bez možnosti storna, hoci predtým to bolo normálne.

liz_lemon
7. jún 2024

nam povedali, ze v pripade choroby potvrdenej lekarom sa suma za SvP vrati bez dopravy

jajo1
7. jún 2024

je úplne zbytočné porovnávať iné školy, každá škola má školu v prírode zabezpečenú iným spôsobom a s inými podmienkami. Niektoré školy si všetko vybavujú vo svojej réžii, niektoré školy cez sprostredkovateľa, niektoré školy cez cestovné kancelárie, ... možností a podmienok je naozaj mnoho. Takže to, že niektorá škola peniaze vrátila neznamená, že vráti aj iná škola. Nevidím dôvod na vybavovanie storno poistenia školou, škola ako celok na pobyt vždy nastúpi. Storno poistenie ste si mali vybaviť vy individuálne, hoci aj tam je veľa faktorov, kedy by vám tak či tak nevrátili úplne celú sumu, príp. by suma poistenia
možno bola aj vyššia ako 70 eur. Školu by som však neobviňovala z neochoty, postupujú podľa mňa podľa podmienok, ktoré majú oni dané.