Neviem zrušiť sporenie z účtu

mareka49
10. aug 2020

Ahojte, mam sporenie v jednej banke.
Dovedna 3 produkty.
Zda sa mi to uz vela.
Dva krat sporenie a jedny investicie.
Myslim, ze by som si mala jedno zrusit aspon.
Ktore myslite?
Chcem aby mi penaize presli v plnej vyske na bezny ucet.
Spravim to z domu?
Ktore je vyhodne?
Dajme tomu, ze vsade mi ide rovnaka suma mesacne.
Dakujem za nazory

liz_lemon
10. aug 2020

preco nezavolas na sporotel?

lenuliatko84
10. aug 2020

Ja sj normalne zo sporiaceho uctu presuvam peniaze na bezny ucet.nechcela som mat tolke tisice na beznom ucte lebo sa mi tam raz chceli naburat a sporiaci je bezpečný

neera_jm
10. aug 2020

Dobrý deň,
posielam rýchle vyjadrenie môjho manžela, ktorý je finančný sprostredkovateľ. Ak by ste sa chceli podrobnejšie poradiť, tak mi kľudne napíšte správu 🙂

Mate 4 sporiacie/investicne produkty (tieto pojmy sa daju kludne pouzivat ako synonymum, ma ist o produkty, kde na konci budete mat viac penazi ako ste vložili).

1. Ucet sikovneho sporenia je kombinaciou investicii a terminovanych vkladov, vacsinou to je nastavene konzervativne a vela to nezarobi. Nerobil by som to cez banku.

2. Sporiaci pod ucet ma v SLSP urokovu sadzbu od 0,05 do 0,01 % rocne. To asi tazko nazyvat sporenim.

3. Dlhopisovy fond, ktory ma slabucy vynos.

4. "aktivne portfolio", ktore si mozete pozriet tu: https://www.erste-am.sk/sk/amslsp/fondy-sk/am-s...
Analizovany vynos tam je priemer za 5 rokov 1,22 %, to nepokryva ani polovicu inflacie. 75 % portfolia tvoria dlhopisy, na dlhoboe sporenie to je teda nevhodne.

Suma sumarum nemate ziadny vhodny nastroj, ktory by prekonaval aspon inflaciu ( tj vynos aspon cez 2 % rocne). "Normalne" dlhodobe investicie pritom bezne zarabaju 6-10 % rocne.
Moje odporucanie je riesit investicie s poradcom a mimo banky v spravcovskych spolocnostiach. Banky su urcene na nieco ine.