Neschválený opatrovateľský príspevok

dorinka15
4. apr 2024

Podala som opatrovanie ale prislo my ze mamkama IV .stupen odkazanosti ,takze my to odmietli.
Pritom mamka sa nedikaze sama existovat má plieny,strasne bolesti,ja ju kupem ,ja jej podavam jesť, piť,ja robím vsetko okolo nej.
Podala som odvolanie ,zobrala som mamku aj u psychiatra lebo ma halucinacie ,stale si mysli ze ju zoberu vojaci.
Kolko dni to trvá,dokedy to znova posudia ?
Alebo ked zas odmietnu mozem znova odvolať alebo ako to funguje]?
Ďakujem za odpoveď

alickapusinka
4. apr 2024

To je katastrofa čista na 4 stupeň dávajú opatrovateľský. Treba sa odvolať minule chlapovi tak zamietli v TV dávali a ak tam prišiel občan za dverami tak to akože prehodnotili. A dostal .Len ak ej možnosť odvolaj sa. Treba zavolať TV ak neuspeješ v odvolaní. Hrôza toto je tak ak niekto od stola rozhoduje. Dostane máš nárok určite len to teraz nechcú dávať.

dorinka15
autor
4. apr 2024

@alickapusinka co to je TV?

0silvia0
4. apr 2024

@dorinka15 televizia

alickapusinka
4. apr 2024

@dorinka15 ty nevieš základy skrátka TV je televízia.

1angelika
4. apr 2024

moja babka má 5 ku a tiež mame zamietli a pritom babka nieje schopná sama už absolútne nič, ani sa napiť, je odkázaná na 24h starostlivosť, také máme my úrady...

maranco
4. apr 2024

@1angelika včera tu niekto písal komentár s postihnutými deťmi, že úradníčka priznala že dostali nariadenie neschvaľovať, neskôr bol komentár vymazaný

rachel36a
4. apr 2024

@alickapusinka na 4 stupen odkazanosti nie je narok na OP. Opatrovany musi mat 5 az 6 stupen odkazanosti.

dorinka15
autor
4. apr 2024

@dorinka15 ja som pytala ze kolko trva kym to znovu posudia?

zuzulkika
4. apr 2024

@1angelika no ,práve preto sa bojím aj žiadať opatrovne.. tiež mam starú svokru som jej takpovediac práva ruka...berie lieky na srdce a je "len" plienkovana

zuzulkika
4. apr 2024

Moja mama žiadala na otca
...furt v nemocniciach,diagno,y ,ležiaci.. neschválili
...ona sa pravda neodvolala....po čase sa stav opäť zhoršil,ale aj po psychickej stránke,takže sme šli k psychiatrovi a až na základe toho mamine pravdepodobne schvalili

1angelika
4. apr 2024

@maranco ani by som sa nečudovala, keby to bola pravda...

janulienka144
4. apr 2024

@zuzulkika ani mne neuznali na otca...tiež plienky plus kardiostimulátor má na srdci a tiež vraj dokáže sám fungovať....takže tak naše úrady bohužiaľ

dorinka15
autor
4. apr 2024

@janulienka144 a ste dali odvolanie?

janulienka144
4. apr 2024

@dorinka15 nie nedala ja sa starám o chorú mamku a tá má psychiatrickú diagnózu a aj podľa obchodného lekára ak tam nie je vážna psychiatrická porucha tak je veľmi slaba šanca na schvalenie

1angelika
4. apr 2024

@zuzulkika veď toto..je to veľmi smutné..moja babka by zahynula sama ale podľa úradov je samostatná. Tiež sme nedávali odvolanie lebo to by zase všetky tie posudky bolo treba a babku nemobilnú vláčiť kadetade už nechceme.

zuzulkika
4. apr 2024

@1angelika ako veľká spinavost....co nám akože tie úrady už len dajú eur...véd viac zarobím ako dostanem od nich....Domovy pre dôchodcov sú preplnené....,že sa chcem dôstojne postarať o svojho člena rodiny...??....chudáci starí ľudia,o ktorých sa nema kto postarať....keby nedodohliadam (e) nad svokrou,tak ani nepoviem v akom stave by bola,až by bola!

dorinka15
autor
4. apr 2024

@janulienka144 ja som dala odvolanie ,lebo sme boli u psychiatra a ten dal diagnozu vaskularnu demenciu ,tak aj to som dala k odvolaniu

tinkatomas
4. apr 2024

Mne tiež nepriznali opatrovateľský príspevok na mamu v r.2019, ale neodvolala som sa. Potom v r.2020 znovu nepriznali. Nasledujúci rok, keď už jej psychiatrička stanovila diagnozu Alzhaimer, príspevok mi konečne schválili.

vierka82
4. apr 2024

Aj mne zamietli a to mal svokor odkázanosti 6

janulienka144
4. apr 2024

@dorinka15 tak ak mate od psychiatra tak si myslím že vám.schvalia....drzim palce a veľa síl

polrt
18. júl 2024

@1angelika dobry vecer mozem sa prosim
Vas spytat na aku diagnozu vam zamietli opatrovatelske ked ste napisala ze ste mala 24 hodinovu.pytam sa lebo i ja som podavala na maminu ma psychicke problemy a v nalezoch som mala ze potrebuje moju 24 starostlivost ale i tak my to zamietli.

1angelika
19. júl 2024

@polrt diagnóza je vek 89 rokov a úplná odkázanosť na druhého, nespraví sama nič, má plienky , nevezme si piť ani jesť..ale podľa našich úradov ju opatrovať netreba ...