Nepripísaná platba

26. sep 2024

Baby stalo sa vám niekedy že ste poslali peniaze zo SLSP do tatrabanky a neprišli? Boli poslane dnes na obed a ešte stále niesu pripísané na účte tatrabanky, pritom tieto banky majú zrýchlené platby. Môže sa stať že prídu až na druhý deň, alebo co?

aknaj
26. sep 2024

áno, mne sa to stalo, keď bola suma vyššia ako /tuším/ EUR 10.000,-

ale treba si zistiť, či už boli v SLSP odpísané z účtu, aj tam môže byť problém, ak nemá dostatok peňazí na účte, ak dal neskoršiu splatnosť ....

kaajuiaatko
26. sep 2024

Kolegom sa to stalo keď nám šéfka posielala výplaty, je nás málo. Iba tí čo majú tatrabanku mali hneď, VÚB aj SLSP prišli platby až ďalší deň.

autor
26. sep 2024

Platba bola odratana zo SLSP, ale do tatarbanky ešte neprišla odoslaná suma...

autor
26. sep 2024

A suma do 100€

amonet
26. sep 2024

nemusela zakliknut okamzitu platbu

alickapusinka
26. sep 2024

z banky do inej banky na druhy deň.To znamena že zajtra dostane aj mne to tak robí ak posielam z mojej do inej mne odrata dotyčej príde na účet na druhy deň.

autor
26. sep 2024

@amonet a to sa zaklikava? Vzdy to prišlo hneď automaticky

simsalabim
26. sep 2024

V Tatra banke sa nic nezaklikava, platba odide hned a mala by byt o chvilu pripisana (v tych bankach, co maju okamzite platby). Dnes som robila kolegovi prevod z Tatry do Vub a mal ho za par sekund. Ziadne zaklikavanie. Podla mna je na vine Slsp.
Ospraveldnujem sa, teraz vidim, ze to slo zo Slsp do Tatry. Tam neviem, ako to je.

janai1
26. sep 2024

V slsp sa nezaklikava nič. Ak druhá banka podporuje okamžite platby tak to ide automaticky
Dala si dobré číslo účtu?

autor
26. sep 2024

@simsalabim no hádam to príde do zajtra..

autor
26. sep 2024

@janai1 áno mam aj výpis z účtu kde bola zúčtovaná platba

maranco
26. sep 2024

pozri detail platby či išla ako SEPA alebo ako okamžitá
už si predtým posielala okamžitú platbu?
Neviem ako má SLSP ale VÚB mobilom ide predvolene ako okamžitá ale cez IB musíš ručne prepnúť že chceš okamžite.

maranco
26. sep 2024

@kaajuiaatko hromadné príkazy ešte nemá banka povinnosť posielať okamžite, takže mohlo byť ze to hromadné ani nemohol, prípadne musí prepnúť že má ísť okamžite

mk1111111111
26. sep 2024

Nemozne, niekde nastala chyba, ak mas odpisane, v Tatre musi byt pripisane. Nech vola do banky. Alebo Ti nechce povedat, ze to prislo.

earlgrey
26. sep 2024

Ja si bežne zo SLSP posielam peniaze do Tatra banky a mám do pár sekúnd, resp. hneď a ani nič nemusím zaklikávať....takže buď dotyčný človek klame, alebo netuším...aj dnes som predala niečo cez MK, mamička platila zo SLSP a mala som peniaze na účte hneď...

ivet46
26. sep 2024

Je to uplne bezna situacia. Aj ked obidve tieto banky funguju v rezime okamzitych platieb, kedykolvek kvôli nejakym technickym problemom na pozadi (o ktorych klient nema preco vediet) platba prostze neodide ako omazita, ale ako SEPA platba. T.j. prijemca nju bude mat pripisanu v nasledovny pracovny den. Ak vies pozriet tyPalebo odosielatel detail platby v internet bankingu/mobilnej aplikacii, tam je uvedene, ci platba isla ako okamzita, alebo ako SEPA platba.
Urcite to nemusi znamenat, ze odosielatel platby klame.

ivet46
26. sep 2024

@earlgrey nabuduce sa kludne moze stat, ze peniaze pridu az na dalsi den, taketo situacie obcas nastanu. Aj za "okamzitymi platbami" je zlozity technicky system, kde mozes dojst k takejto situacii. v TB je v detaile platby uvedene, ci platba bola odpisana ako okamzita alebo SEPA platba.

babushkaem
26. sep 2024

Mne sa to stalo pred dvoma tyzdnami cca. Normalne z tatry do vub hned a vtedy vobec, peniaze prisli az na druhy den. Nechapem preco

kaajuiaatko
26. sep 2024

@maranco nevedela som, ďakujem. Ona posiela hromadne a teda nad 10 000 €, ako
@aknaj písala, tak možno aj preto.

earlgrey
26. sep 2024

@ivet46 Samozrejme, že sa to môže stáť...

autor
26. sep 2024

Takto, vyznate sa v tom?

miroslava21
26. sep 2024

Cez internet banking SLSP musis zaklinut ze chces okamzitu platbu, nie je to automaticky. Ked je cez apku tak tam to je automaticky myslim

earlgrey
26. sep 2024

@miroslava21 Ja nikdy nezaklikávam a je to automaticky nastavené na okamžitú platbu...🤔

miroslava21
26. sep 2024

@earlgrey ja praveze zaklikavam cez intertnet banking ze chcem okamzitu platbu poslat

earlgrey
26. sep 2024

@miroslava21 No neviem, ja robím často prevody a nikdy nezaklikávam...teda posielam si zo SLSP do Tatry a mám peniaze hneď, bez zaklikávania...možno to mám takto nastavené v appke, kto vie...

miroslava21
26. sep 2024

@earlgrey ale ja myslim intertnet banking, nie apku.

earlgrey
26. sep 2024

@miroslava21 Aha, prepáč...to ja nepoužívam 🫣

kikushaa
26. sep 2024

Mne sa stalo ze neprisla platba z tatrabanky do vubky, blbych 5€ cez bazar, ale neprijemna situacia pre obe strany, ja som peniaze cakala a neprisli, kupujuca poslala a odisli. Par dni handrkovania sa s oboma bankami a potom mi prisli. Zahada boli stratene v medzipriestore 😏

evita2222
26. sep 2024

@janai1 v slsp sa zaklikáva okamžitá platba

janai1
26. sep 2024

@evita2222 okamžitá platba je automaticky predvolená keď ju podporuje aj druhá banka.
Toto je prevod do Tatry