Nemá cenovú ponuku na prerábku domu?

lucia190
10. mar 2024

Dobrý deň prosím vás neprerabal niekto rodinný dom. Potrebovala by som vidieť dáku cenovú ponuku prerabky ďakujem

simik22
10. mar 2024

To čo za otázka 🤣 veď to je preboha široký pojem " prerábka domu "

daniela2202
10. mar 2024

Ka@lucia190 tak t
@lucia190 ??????????

maca1984
10. mar 2024

Nie je prerábka ako prerábka. Nie je majster ako majster, nie je firma ako firma. Bude ti k ničomu suma Mary, keď tá tvoja bude úplne odlišná.

lucia190
autor
10. mar 2024

Áno ja viem ze nieje prerabka ako prerabka. Dostala som cenovú ponuku za oskrabanie stien od farby natiahnutie lepidlo stierky maľovanie plus vybratie starej drevenej podlahy 21690e. Dom má 90m2 tak sa mi zdá ta suma prehnaná

luccija
10. mar 2024

@lucia190 také veci Ti skôr poradia na modrom koniku.Cena je strašná

lucia190
autor
10. mar 2024

@luccija
Mne sa ta cena zdá príliš veľká aké pan ktorý mi dal cenovú ponuku bol hrozne nepríjemný tak len mi ju strčil do ruky na nič neodpovedal len mi povedal ze tam mam aj zľavu 10percent

veklipo
10. mar 2024

Pre porovnanie: My sme teraz v januári komplet prerabali obývačku a spálňu, spolu ca 70m2.
Cena prace 14€/h. Boli u nás 3 týždne. (3x5dnix8hx 2 osoby).
Stihli osekať steny, v 1 izbe nový sadrokarton, v druhej opraviť stierajú, vymieňali sme stropy, robili novú nivelacku, pokladli parkety, maľovali, osadili svetla a zásuvky.
Materiál sme samozrejme platili my, náradie mali vlastne.

gejb
10. mar 2024

@lucia190 spýtaj sa tu:
https://www.modrastrecha.sk/
Pouzijes rovnaké prihlasovacie údaje ako na MK.

vikisisi
10. mar 2024

@lucia190 ak bol už teraz nepríjemný, tak hľadaj určite ďalej, predstav si, že ho budeš chcieť upozorniť na nejakú chybu, tak ťa zožerie aj s topánkami

bubuzu
10. mar 2024

Samozrejme, že je tá cena prehnaná. Za tú sumu daj na rok výpoveď v práci a urob si to sama. A ešte ušetríš,aj kopec voľna budeš mať.

bibina32
10. mar 2024

@lucia190 Spýtaj sa na Modrej streche je to tiež fórum podobné ako Modrý koník, len tam radia ohľadom bytov a domov. Kukni. Ale cena sa mi zdá prehnaná.

luccija
10. mar 2024

@lucia190 myslela som modrú strechu🙂)prvý kontakt a už je nepríjemný hľadaj ďalej.A radšej si nájdi niekoho na maľovanie a druhého zvlášť na podlahu

petronelag
10. mar 2024

@luccija Keď je už prvý kontakt nepríjemný, treba hľadať ďalej, lebo ja mám skôr skúsenosti z podobným prerábaním, že prvý kontakt bol na úrovni, prišiel vzhľadný a rozhľadený šéf a potom poslal e-mailom ponuku. A keď som povedala, že dobre, môžu
začať robiť, poslal takú nazbieranú zmes pracovníkov, že som len čakala kedy skončia.

martinmmartin
10. mar 2024

500 Eur ,nova strecha, steny, interier, zasklene okienko ,so vsetkym materialom a pracou a na luxuse sa nesetrilo. Dunco je spokojny

hellwant
10. mar 2024

@martinmmartin ale to je Dunčov dom😅, tvoj by drahsie vyšiel

skeblicka777
10. mar 2024

Cena je fakt vysoká, no je to aj s materiálom a likvidáciou podlahy? Zasa 90m2 nie je asi veľmi dobrý údaj. Lebo prácu počítajú na M2 a to budeš robiť steny, nie podlahu. Keď máš veľa okien, dverí, tak také srandičky vedia cenu pekne navýšiť. Na lepidlo budú dávať aj sieťku?

petronelag
10. mar 2024

Ja by som si dala vypracovať ďalšiu ponuku a potom by som porovnala.

bubuzu
10. mar 2024

@skeblicka777 ale reálne by to típek musel robiť aspoň rok, aby sa tá cena dala pochopiť. Ale on to bude robiť pár týždňov. Áno, kontajnery na odpad stoja veľa, ale určite nie 15000. Proste si z nej robí srandu.

katica06
10. mar 2024

@lucia190 21690e pekné. Toto všetko sme si s mužom robili sami, sem tam pomohol aj svokor. Pekne sme ušetrili

martinmmartin
10. mar 2024

@katica06 Ano to je jeden pohlad. Iny pohlad je taky ze zivot je prilis vzacny na to aby si niekde maltovala od nevidim do nevidim. Je vela ludi co tu cenu radi zapltia a nemaju stres

bubuzu
10. mar 2024

@lucia190 ja by som ti veľmi rada pomohla s aktuálnymi ponukami, ale nemám teraz prehľad. Moja mama platila pred pár rokmi dvom tipkom za omietky-cize lepidlo, sieťka, jemná omietka, bez maľovania v dome cca 65 M2 podlahovej plochy, ale veľa stien a malých zákutí,plus schodisko, asi 2000 eur. V tom bol aj materiál. Čo ostalo jej nechali. Robili to dvaja dokopy tak tri celé dni. Mne to už vtedy prišlo strašne veľa. Teraz je to určite drahšie, ale ten tvoj típek ťa len skúša. Hľadaj ďalej. Chci aby v ponuke boli vypočítané všetky práce. Aj nacenený odvoz materiálu z podlahy. Lebo to bude určite stáť veľa. Potom si vieš napríklad sama pozrieť za koľko sa u vás dá prenajať kontajner, poprípade si to zabezpečiť u niekoho lacnejšie.

bubuzu
10. mar 2024

@martinmmartin podľa mňa je zas život príliš vzácny na to, aby si čo ja viem rok ( pri priemernom plate aj skoro dva), chodila do práce a potom všetky zarobené peniaze odovzdala tipkovi, za jeho ak to preženiem dva mesiace roboty. To si to fakt človek radšej urobí sám a koľkokrát aj krajšie. My sme si sami úplne bez skúseností ťahali jemné na všetky stropy a je to milión krát krajšie a rovnejšie ako u mami steny čo jej robili remeselníci za 2000 eur.

martinmmartin
10. mar 2024

@bubuzu ano , vela ludi ma priamo genrticky zkodovane non stop patrolovanie okolo domu a cely zivot minat svoj cas na "robenie na dome" jak na svatom oltari a ani ich nenapadne ze tak velmi vela zo svojho zivota stracaju.
Ako bobria hradza - kazdy den trosicku roboty niekde inak by sa to rozpdlo a koniec nikdy- az do smrti dom dom dom dom

skeblicka777
10. mar 2024

@bubuzu lenže keď je v tom aj materiál a určite toto robiť sám nebude, tak je jedno za ako dlho to urobí, keď svoju prácu odvedie 😉. Už som spomínala v inej diskusii, že môj syn je tiež remeselník. Robil jednu veľkú novostavbu a tam len práca bola okolo 6000 a hotové to mal za mesiac, samozrejme to nerobil sám a bolo to bez materiálu

skeblicka777
10. mar 2024

A počítaj, že také vnútorné obvodové steny môžu byť aj 300m2, plus plafon. Pri tom vsetkom, čo popísala sa kľudne cena môže hýbať okolo 20-30e za M2, to som nepočítala prácu za podlahy a odvoz.

katica06
10. mar 2024

@martinmmartin nemali sme žiaden stres, stres bol keď sme každú chvíľu museli volať naháňať majstrov a kontrolovať ich čo za fušerinu podaktorí robia. Takto sme vedeli ,že je to poctivo spravené.

katkaseiner
10. mar 2024

ja by som si to dala nacenit aj niekomu inemu a idealne hladaj niekoho s recenziami. Som alergicka na "majstrov" za vela penazi a potom kopec veci pokafru - tiez sme takeho mali, keby som mala dnesny rozum tak ho hned v prvy den kopnem do zadku.

bubuzu
10. mar 2024

@skeblicka777 no len jeho suma 6000 ak boli napr.traja dáva zmysel. Suma 21000, ktorú tu pán autorke núka, nedáva zmysel žiaden.

bubuzu
10. mar 2024

@martinmmartin lenže, nie je krajšie robiť na svojom dome, vedieť ako si si na ňom čo urobil, tešiť sa zo spoločnej často tvorivej práce so svojím partnerom, ako chodiť do práce a zarábať tam peniaze, aby ti to urobil niekto iný? Pritom je to jednoduchá matematika, ktorá nepustí, pri cenách remeselníkov, naozaj stráviš viac času svojou prácou v zamestnaní, aby si si ich mohol dovoliť, ako svojou vlastnou prácou na dome. Viď napr.moja mama. Dala tipkom cca 1500 za tri dni roboty. To boli vtedy cca jej dva platy. Ak by ich sama robila čo aj mesiac, stále by jej ostal mesiac voľna. Takže radšej budem pol roka robiť na svojom a ďaľší pol rok mať voľno ako rok pracovať, aby som niekoho mohla zaplatiť. Tak to mám ja. Len mňa tá práca bavila, chápem, ak sa to niekomu nechce robiť, tak nech sa zariadi, ako mu je dobre.

rozculena
10. mar 2024

@petronelag to boli títo istí asi aj u mňa....