Nedoplatok za vodu a kúrenie

28. máj 2024

Pekný deň, mate niekto tiež také vysoké nedoplatky za vodu a kúrenie? Mám nastavené naschval vyššie zálohové platby aj napriek tomu nedoplatok. 1 izbový byt v Petržalke nedoplatok 230€ za vodu a kúrenie. Spotreba za mesiac cez 2 kubik vody spolu. Kúrenie ani raz zapnuté nie z dôvodu že by som šetrila ale cez zimu som mimo bytu.

zuzanaete
28. máj 2024

Je novy sposob rozuctovania nakladov. Aj ked nekuris, tak platis.

zobaka
28. máj 2024

vysoké zálohové platby a stále sme mali nedoplatok, lebo sme vykurovali byty ľudí, čo vypinali radiator, inak by sme zamrzli. KONECNE je nový zákon a mali sme preplatok. Roky zúfalstva sú prec.

autor
28. máj 2024

@zuzanaete super cize aj keď nie som na byte tak budem platiť

melanta
28. máj 2024

Áno, budeš platiť aj keď na byte nie si a nekúriš. Zmenil sa systém a je teraz férovejší voči tým, ktorí energie využívajú. Totiž ak tam ty nie si a nekúriš, tak ide k tebe teplo od susedov, im to teplo uniká k tebe. Predtým si ty neplatila, ale oni platili viac kvôli tomu, že ich teplo išlo k tebe. Takže ďalšiu zimu si temperuj alebo niekoho požiadaj, aby byt temperoval. Okrem pozitívneho vplyvu na cenu to bude mať pozitívny vplyv aj na steny a vlhkosť.

mk1111111111
28. máj 2024

@melanta konecne spravodlivejsie podelenie nakladov

monikkatt
28. máj 2024

Strasne spravodlive ze ti co nekuria musia platit..
Susedia kuria celu zimu na max. aby stary mohol chodit v trenkach a suseda v tielku. Mne je doma teplo ze musim okna otvarat a mam im to zaplatit
Hento s tym ze maju zimu maju len krajne, vrchne alebo prizemne byty.. ostatni v strede bytovky maju akurat ved preto sa zateplovalo aby sa usetrilo
Par jedincov si to vykuruje na letny den a my platme

reddflowerlife
28. máj 2024

@monikkatt Áno napr my sme bývali na prízemí, z dola nám ťahala neskutočná zima, mala som ľadove podlahy, a to je byt zateplený. Ohľaduplni susedia ešte otvorili okná v pivnici v zime ktoré je hneď pod nami, lebo im tam smrdela kapusta tak si vetrali. A my sme mohli zamrznúť. Následne sme brutálne kurili aby sme nemrzli, a sused nad nami vôbec netopil, ešte povedal na domovej schôdzi že nechápe prečo on má platit veď my ho vykurujeme zdola! Tak my ho vykurujeme zdola prosím pekne , tak on si vypol svoje radiátory a myslel si že sa na nás priživí.

reddflowerlife
28. máj 2024

@zobaka áno presne tak , my sme takto ohrievali zdola suseda a ešte sa pochvalil že my ho zdola vykurujeme tak on vypinal radiatory

monikkatt
28. máj 2024

@reddflowerlife ved hovorim ze byty na prizemi, na najvyssom poschodi a krajne maju zimu.. u nas sa to riesilo zateplenim stropu v pivniciach, tieto byty maju v tomto smolu a ja by som si tam aj preto byt nikdy nekupila

miselka007
28. máj 2024

Vdaka bohu sme mali preplatok. My byvame na prizemi a odkedy zateplili aj strop v pivnici tak mame teplo a v zime nam idu max 2 radiatory a to u maleho v izbe a v kuchyni. My sme krajny byt a zimu nemame. Vedla suseda kuri malo a nad nami netusim. Ale u nas fakt dost pomohla ta pivnica.

zobaka
28. máj 2024

@reddflowerlife vies co kazdy rok v nervoch, mame hypoteku a k nej este naklady 300 e dalsie za vlastny byt, to je uz co, potom sa presne takí susedia chvastali, ze sedia doma v dvoch bundach a mavali 500 e preplatkami, dole nikto, vedla dlhodobo nikto a dalsia nekurila, 12 stupnov som mala v kuchyni, my v celom byte na maximum a zima, s busenim srdca som preberala vyuctovanie, konecne je koniec tomu zneuzivaniu

jaroslav81
28. máj 2024

Možno to prinúti majiteľov prázdnych bytov zdedených po babke aspoň prenajať a nie 20 rokov držat prázdne pre deti...a samozrejme s vypnutými radiátormi..

zuzanka.zuzu
28. máj 2024

ja sa tomu veľmi teším 🙂 vykurujeme do aleluja, chodíme v gaťkách, spíme pri vetračke a máme 40e preplatok 😂 samozrejme vo voľnom byte teraz prišiel 100e nedoplatok 😥 ale však zapnem kúrenie bude to v pohode, ešte sa aj vykúri 👌 toto vymyslel veľký mysliteľ no nám to mega vyhovuje 😎 z 200-300e nedoplatkov sme tohto roku vlastne na iba -60e 😉

reddflowerlife
28. máj 2024

@zobaka áno naši susedia nosili doma v byte normálne zimnu bundu. Som skoro odpadla. Normálne dlhe hrube teplaky, dlhá zimna mikina a na tom vetrovka. Tak to aky ma zmysel mať domov ? Ak tam mam mrznuť tak ako vonku? Ale hlavne že preplatoček mali