Nedoplatok za UKFIX (kúrenie)

4. jún 2022

Ahojte, prišlo nám vyúčtovanie a máme obrovský nedoplatok na kúrení hoci radiátory boli vo väčšine izbách na 2 stupni, prípadne vypnuté. Izby neprekurujeme, sme z domu zvyknutý na nižšie teploty. Pozerala som vyúčtovanie a veľmi nám stúpla položka UKfixsz z 5 kWh na 8 300 kWh. Neviete čo to je za položka, nikde som to na internete nenašla. Prípadne kde sa to dá skontrolovať?

autor
4. jún 2022

@sterea dakujem ten článok som čítala ale vobec mi nepomohol ... minimálne ja som enšla žiadne info čo tá položka vlasttne znamená

sterea
4. jún 2022

Ak som to správne pochopila , tak je to súčet rozdielov na jednotlivých meračoch v byte (terajší stav mínus stav z pred roka), rozdiel je upravený o korekciu polohy bytu (izieb). Takže buď sa pri vyúčtovaní pomýlili, alebo vám niektoré z meradiel nesprávne meria. Porovnajte stavy na jednotlivých meradlách so stavmi z minulého roku, je vysoko nepravdepodobné, že by všetky meradlá merali nesprávne. Môžeš požiadať o úradné preskúšanie meradla, za predpokladu , že má platný ciach. Ak platný ciach nemá, správca musí vyrátať stav meradla porovnateľným obdobím spred roka.

sterea
4. jún 2022

ešte je možné, že vám zle odčítali meradlo

autor
4. jún 2022

@sterea dakujem

lindusss2016
5. jún 2022

A aky vysoky nedoplatok tam bol?

autor
5. jún 2022

@lindusss2016 750e 😅... Ale už som na to prišla, posunuli desatinu čiarku pri odpise z meraca.

lindusss2016
5. jún 2022

Kriste pane, to su ine chyby... No tak drzim palce, nech reklamacia prebehne hladko

elizabet173
5. jún 2022

ešte že tak

97tomi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz