Nedoplatok za plyn

ucholacik
10. jún 2022

Dneska mi prišlo vyúčtovanie za plyn za obdobie 8mesiacov. 700eur😭😭Každý mesiac sme platili 100eur a mali sme D2.Kurilo sa ale žeby až taký nedoplatok???Ukončili sme nájom v dome odpísali hodiny a nová nájomníčka to zaniesla na plynárne ...Mohla sa stať niekde chyba alebo je ten nedoplatok reálny.Na SPP budem volať.Len či nemáte niekto a týmto skúsenosť

topanocka15
10. jún 2022

@ucholacik Mohla sa stať chyba určite,tak ja by to tak nenechala čosi to je veľký peniaz. Nám našťastie vrátia,ale tŕpla som,že príde nedoplatok. A 700e je riadna pálka ja toľko za 11mesiacov zaplatím a v byte žijeme.

ucholacik
autor
10. jún 2022

@topanocka15 aj mne sa to zdá veľa ...Skúsim zavolať na plynárne a uvidíme čo mi povedia jedine ak zle čísla odpísali pri ukončení alebo čo...

topanocka15
10. jún 2022

@ucholacik Napr.rodicia majú domisko a tiež im vrátili okolo 160e ,určite si to zistíte,to je veľmi veľa. A voda nezabudni ze aj to môže byť len bud plyn alebo elektrina ohrieva vodu

topanocka15
10. jún 2022

@ucholacik Choď rovno tam,ja by už dávno tam bola🥲mňa by piclo keby mi toľko prišlo, ani by som nemala odkiaľ toľko zaplatiť.

ucholacik
autor
10. jún 2022

@topanocka15 za vodu máme stále preplatok 2x do roka ja som zúfalá 😭😭😭😭

jjanulienka
10. jún 2022

Určite tam zavolaj moja babka kúrila ešte do mája🤦‍♀️A nedoplatok mala 250€

topanocka15
10. jún 2022

@ucholacik My sme 3,za vodu napr.prislo nám 50e zaplatiť neviem presne za aký čas, ale napr.stočné platíme aj okolo 500e ročne každý sa čuduje že toľko veľa
Každopádne choďte tam,lebo toto mne sa zdá hrozne hrozne veľa,to akokeby ste kurili varili vkuse

zuzanaete
10. jún 2022

Treba aj brat do uvahy, za ktore mesiace to je ratane. Tie zalohy byvaju rozratane na 11 mesiacov podla spotreby za cely rok. Pises, ze ie to za obsobie 8 mesiacov. V letnych mesiacoch sa nekuri a tak si clovek predplaca zimu. Ak v tych 8 mesiacoch nie je leto a vacsinu casu sa kurilo, tak potom to moze vyskocit. Ale ci az 750 neviem posudit (byvame v byte). Preverit na SPP.

simsalabim
10. jún 2022

@ucholacik pozri si a porovnaj aj spotrebu za minule zuctovacie obdobie - mate ju viac menej rovnaku? To "odpisanie hodin" bolo spravne? Spravne hodiny, dobre napisana desatinna ciarka? 700 eur je strasne vela - aky je to dom? Boli ste viac doma, viac kurili?

staronova
10. jún 2022

@ucholacik ano mozes mat nedoplatok kolkokolvek. Ak si byt dom prenajimala a mala najomnikov nie velmi zodpovednych. Stale otvorene vetracky su neefektivne pri kureni.

mijo53
10. jún 2022

@topanocka15 pokiaľ ide o metre kubické tak stočné je presne toľko ako vodné, veď koľko vody príde, toľko odtečie, pokiaľ ide o EUR tak za stočné sa platí trochu menej, lebo jednotková cena ne nižšia, potom je ešte položka - voda z povrchového odtoku - to sa počíta tiež podľa metrov kubických a nejakého koeficientu, ktorý je nižší ak je napr. na dvore tráva, vyšší ak je celý dvor vydláždený a tiež záleží od veľkosti pozemku, alebo či je zachytávacie zariadenie povrchovej vody uložené v zemi

balaskovae
10. jún 2022

je to riadny brutus to si daj radsej preverit, ale tak pokial boli aj nizke zalohove platby ale tazko povedat.

topanocka15
10. jún 2022

@mijo53 Neviem moc sa nerozumiem do takýchto vecí, ale tak oni nejako to rátajú že koľkokrát príde to auto pre ten odpad a jedna furt stojí aj 90e ,platím 20e stočné na osobu noo

19mmm71
10. jún 2022

Vsak aj vieš spotrebu na zaciatku a na konci si to vieš vypopčitat ci to sedi..SPP to porieši no nedoplatok musiš zaplatit,ak bude reklamacia opravnená ti to vratia

ucholacik
autor
10. jún 2022

Tak volala som do SPP...všetko sedí len my sme ukončili odber plynu v hlavnej vykurovacej sezóne keby sme ešte ďalšie 4mesiace platili zálohové platby a nekurili tak by sa to vyrovnalo a nebol by taký nedoplatok.🤦🏻🤦🏻

bronik89
10. jún 2022

to znamena ze teraz aj tak treba doplatit tych 700 eur ved je to nezmyslel hadam nebudes v podnajme a cakat len preto kedy sa skonci vykurovacia sezony a to nech sa na mna nikto nehneva.

ucholacik
autor
10. jún 2022

@bronik89 Áno musíme to zaplatiť je to choré ale toto by ma nazoaj nebolo napadlo,že nemáme odchádzať lebo sa kúri 🙏😢😢😢

abbey1
10. jún 2022

@bronik89
@ucholacik Aký nezmysel? Veď oni reálne toľko prekúrili, len bohužiaľ platbami mimo vykurovacej sezóny nemali predplatené na vykurovacie obdobie.
Zaplatí si len to, čo reálne minuli.

deti95060810
10. jún 2022

máme rod. dom. plynom kúrime, varíme ohrievame vodu...SPP
Platíme 37 e/mesiac a mali sme nedoplatok 19 e.
to musí byť nejaký omyl čo ti poslali....

simsalabim
10. jún 2022

@deti95060810 37€ za mesiac? To mas nejaky super zatepleny nulovy dom, ci? Prikurujes drevom? V byte, kde sa iba vari (prenajimam), je zalohova platba 22 € a v podstate vo vyuctovani to sedi.

simsalabim
10. jún 2022

@deti95060810 poplietla som to, 22€ je elektrina v tom byte (teraz bolo vyuctovanie). Plyn musim pozriet. Ale aj tak sa mi suma 37€ za mesiac v dome, kde sa plynom kuri aj vari zda velmi nizka (ale zalezi od typu domu aj teploty, na ktoru vykurujes a pod.)

deti95060810
10. jún 2022

@simsalabim normálny dom... zateplený.... kúrime na 22 st. - viac nemusím...

simsalabim
10. jún 2022

@deti95060810 tak aj ja mam normalny zatepleny dom, aj ked urcite by mohol byt lepsie zatepleny, pasivny dom... a platim viac, spotreba vychadza na cca 62€ mesacne. Tiez kurim na 22.

deti95060810
10. jún 2022

@simsalabim zateplenie robil manžel ... a zas náš dom nie je obrovský .... užitková podlahová plocha 150 štvorcov to som odpísala z papierov...😉

adalmba
10. jún 2022

@ucholacik nám včera prišiel preplatok 721,06 . Sme 5 platíme 120 🌙.

simsalabim
10. jún 2022

@deti95060810 aj nas ma cca taku uzitkovu plochu.

rebellefleur
10. jún 2022

@ucholacik - treba si na vyučtovacej fa pozrieť uvedený koncový stav meradla a pozrieť stav aký tam mate reálne fyzicky. Ak je stav na vyučtovacej faktúre dobrý, reklamovať budete zbytočne. Potom môžte dať popr žiadosť o preskúšanie meradlá, ak sa vám to nezdá, ale v prípade, že meradlo bude v poriadku, preskúšanie budete platiť vy..

ucholacik
autor
10. jún 2022

@rebellefleur ďakujem všetko sedí písala som vyššie prečo taký vysoký nedoplatok

rebellefleur
10. jún 2022

@ucholacik - pozrela som komenty až po dopísaní príspevku 🙈🙈🙈

kingstonka
10. jún 2022

@simsalabim aj nas dom 150 m, zatepleny , platili sme 57, teraz to vychádza na 66.