Nedoplatok v zdravotnej poisťovni

31. jan 2024

Ahojte zienky po dlhšej dobe som si našla prácu avšak mám dlh na zdravotnej poisťovni do ktorej už nepatrím (prešla som do inej) dlh je z roku 2016 ale na stránke poistovne svieti že aktualizované dnešným dnom ,hodlám to splatiť ale potrebujem ešte tak dva mesiace lebo mám dôležitejšie výdavky .Moja otázka ,vie mi niekto povedať že či to náhodou nebude pýtať od môjho zamestnávateľa formou exzekutora?alebo by má najskôr exekútor oslovil písomne? Nechcem aby sa to dostalo k zamestnávateľovi pretože sa za to hanbím.Dakujem za odpoved

lucka2019
31. jan 2024

treba sa ist informovat do tej zdrav. poistovne, ak to nepostupili exekutorovi, bude mozne si dohodnut splatkovy kalendar, ak to je stara vec, pravdepodobne to ma uz na starosti exekutor a ten hned po prvom mesiaci v novej praci bude kontaktovat zamestnavatela

sissy27
31. jan 2024

Prepac, ale ty si myslis, ze zmenou poistovne tvoj dlh zmizne? Alebo preco si to doteraz neriesila?
A nie, exekutor sa ta nebude pekne vopred pytat aby ti dal priestor, toho si mala 7 rokov dost, exekutor ti zablokuje ucet alebo sa rovno dohodne s tvojim zamestnavatelom a az potom ti da vediet.
Zdravotka ti urcite poslala nejaky list, nechapem, preco si s nimi 7 rokov nekomunikovala…

autor
31. jan 2024

@sissy27 a kde píše že zmenila poisťovňu pre dlh?

autor
31. jan 2024

@sissy27 pýtala som radu nie pohladkanie tvojho ega

sissy27
31. jan 2024

Tak ked to spominas tak asi to je dolezite 🤷‍♀️
A nehladkam si ego, ale naozaj nerozumiem tomu, ze 7 rokov neriesis dlh a zrazu sa bojis exekutora… a pritom stacilo tak malo - komunikovat s poistovnou a dohodnut si splatkovy kalendar… davno to mohlo byt zaplatene a mohla si mat klud.

cacorka2704
31. jan 2024

Treba sa dohodnut z poistovnou pokial to nedali este cez exekutora ak to uz nahodou exekutor ma zacne zrazky od zamestnavatela

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
31. jan 2024

@cacorka2704 dakujem za odpoved

sissy27
31. jan 2024

Este raz a pomaly - zbytocne sa rozculujes, kontaktuj zdravotnu poistovnu a ak budes mat velke stastie, tak este to nie je u exekutora a budu ochotni sa dohodnut na splatkach. Ak to ma exekutor, tak uz nic.

autor
31. jan 2024

@sissy27 aj exekútor vie dať splátky to už keď radíš by si mala vedieť a nie nerozculujem sa ja som len osoba,že ak nemám pomôcť alebo normálne slušne poradiť tak som radšej ticho 🙂 stacila taká odpoved ako si napisala teraz ,ja by som poďakovala a boli by sme spokojne obe 🙂

nivea777
31. jan 2024

Podla rodného čísla si vieš pozrieť, či je voči tebe vedená exekucia😉 a podla mňa si sa zachovala veľmi nezodpovedne pretože to čo bolo dlh v 2016 bude teraz oveľa viac pravdepodobne,čiže to čo ťa vtedy mohlo stat 500€ ta teraz môže vyjsť aj niekoľko tisíc

autor
31. jan 2024

@nivea777 nie dlh mi ukazuje 320€ na poisťovni a Ano bolo to nezodpovedne preto má to mrzí

autor
31. jan 2024

@nivea777 podľa rodného čísla na portáli čo sa overujú exekúcie žiadnu nemám

mira0611
31. jan 2024

Ahoj, oslovil ta uz exekutor? Ked nie chod teraz do poistovne a vypytaj si splatkovy kalendar, daj si to rozpisat na 10 mesiacov, to ta tak nezatazi a ziskas aj cas, kym sa zacne ten proces a vystavia doklady a ....cca.1 mesiac od ziadosti.
Teraz mas tam dlh 320 euro, ale ked pride exekutor bude z toho 500 a mozno som aj malo povedala.
Ked si vypytas splatkovy, tak poistovna asi nepoveri exekutora vymahanim.

autor
31. jan 2024

@mira0611 vieš to je zvláštne pretože dostala som pred dvoma rokmi lepšie platenú prácu kde mi zrazu zo mzdového povedali že mám exekúciu na poisťovni a stiahli mi to splatu ale o dva mesiace nato mi peniaze prišli naspäť že omyl ale ja tam stále svietim že mám nedoplatok a samozrejme by bolo najlepšie zájsť do poistovne len sa mi teraz nedá odísť od syna až na druhý týždeň a teraz som si našla prácu a nechcem v nej mat hanbu že nemám niečo splatené avšak na portáli kde sa to exekúcia overiť mi nesvieti žiadna ale dlh na zdravotnej zrejme mám keď mi svieti preto som sa pýtala že ako to správne riesit

mira0611
31. jan 2024

Skus elektronicku komunikaciu s poistovnou.
Hanbu by som na tvojom mieste ani ja nechcela, skus tomu takto predist. Necakaj, kyn pride exekucia, lebo sa ta dlzoba zdvojnasobi.
Neviem, aku mas financnu situaciu, mozno je pre teba 32 euro/mesiac momentalne vela, ale cca.1 mesiac kym dostanes splatkovy kalendar a ked budes mat pracu, tak sa ti lahsie bude splacat. Resp.skus si to rozpisat na 1 rok.

sissy27
31. jan 2024

Prosim ta, to je co za vyhovorku, ze neda sa mi odist od syna tak nemozem kontaktovat poistovnu? Mas cas vypisovat na mk, tak hadam mas cas aj napisat email na poistovnu alebo tam zavolat. Je 21.storocie, nemusis tam chodit osobne…

autor
31. jan 2024

@sissy27 pisala som že to idem riešiť tak už si odpovedala amen

januska12323
31. jan 2024

Hneď zajtra ráno volaj alebo napíš do poisťovne. Nech ti povedia presnú sumu a či sa dá splátkový kalendár dohodnúť. Ako ten dlh vznikol?

lalenka33
31. jan 2024

Dlh na poistnom ide rovno exekutorovi. Teda nepríde ti pred tým platobný rozkaz, ako pri inom dlhu, kde vieš dopredu reagovať. Ak ťa da poisťovňa exekútorovi, tak ti príde od neho list, ale až potom, čo ti zablokuje účet v banke alebo siahne na plat. Čiže rieš poisťovňu čím skôr. Je jasné, že si prešla do inej poisťovne pretože v tej, ktorej dlhuješ by ťa ošetrili len urgentne. V novej keď platíš máš liečbu hradenú. Zamestnávateľ si vie sám pozrieť na stránke poisťovne, že tam máš dlh. Je to verejný údaj, ktorý si vie pozrieť každý zadaním tvojho mena.

judrpravnik
1. feb 2024

Určite je dobré riešenie písať otázky na Modrý koník miesto toho, aby si zavolala do poisťovne.