Nebankový register a hypotéka

biba95
2. apr 2022

Ženy, prosím, ktoré majú skúsenosť. Kedysi som si v nebankovke vzala na mamu pôžičku, s tým, že ona to bude splácať. Samozrejme nesplácala, mne vravela, že platí (pôžička na moje meno, ale peniaze mala ona dávať tej pani z nebankovky, osobne sa poznali, tak sme sa tak dohodli). Keď som zistila, že neplatí, som sa nasrala a vyplatila všetko, nech mám pokoj. O nejaký čas, sme sa boli s mužom pýtať na hypotéku (ešte ako nie manželia a bez detí), no vyskočila som v nebankovom registri. Riešila som, poslali mi potvrdenie, že všetko bolo splatené a už nič nedlzim. Vtedy z hypo zišlo, no teraz si ju chceme zobrať (je to asi 3 roky odvtedy, už sme manželia, dieťa na svete) A ja sa hrozne bojím, že zase tam niekde vyskočim a všetko sa pokazí 😞 nemáte skúsenosť či nam v takom prípade nezamietnu hypotéku? Inak som "čistá", banke riadne splácam dlhé roky, manžel ten je jak ľalia, nikdy nič nemal ani zobrate . On bude hlavný žiadateľ, ja som na rodicaku.
Čo myslíte?
Ďakujem každej za odpoveď

jakubvojcik
2. apr 2022

@biba95 keď to bolo pred tromi rokmi a ešte aj k tomu máte odvtedy pozitívnu úverovú históriu nemáte sa čoho báť. Ak vám vyjdú metodické podmienky, t.j. akceptácia príjmu, maximálny úverový strop a aj limit na maximálnu mesačnú splátku + bude dobrá nehnuteľnosť, tak prejdete určite. Možno by sa stalo že niektoré z bánk by s tým mali problém a nebolo by to u nich na 100% priechodné, ale vo veľa bánk by ste prešli určite ak len toto by bol problém. Odporúčam teda schváliť si hypo v bankách kde to prejde na istotku a potom sa porozhliadať po bankách, ktoré by vám vedeli dať lepšie podmienky, podľa toho čo by už bolo pre vás dôležité (horizont splácania, úrok, 90% financovanie, účet zadarmo, minimálne poplatky, nie nutnosť uzavrieť si kvôli úroku iné produkty atď..).