Nebanková pôžička

youngmommy98k
21. máj 2023

Zdravím
Je možné že by môj manžel mohol niekde zobrať pôžičku keď mal pred rokom exekúciu ktorá už je splatená. Nejaká nebankovka aj môže byť

janai1
21. máj 2023

Nie

zmrzlinka2021
21. máj 2023

@youngmommy98k a potrebuje si zas komplikovať život? A vlastne aj tebe, keďže ide o manzela

luccija
21. máj 2023

@janai1 prečo nie?

janai1
21. máj 2023

@luccija negatívny záznam v registri sa uchováva 5 rokov po splatení

luccija
21. máj 2023

@janai1 nebankovka sa tým tiez riadi?
Stačí, že pozná nejakého fetaka, asociála dá mu z toho niečo a oklame ich register

mima1608
21. máj 2023

Pravdepodobne nie. Nebankovky majú tiež prístup k bankovému registru. Aspoň tie oficiálne fungujúce na našom trhu ako Homecredit. Možno dá max nejaký úžerník, čo si výrube 50% úroky.

janai1
21. máj 2023

@luccija ktorá nebankovka neoveruje príjem v SP? Si myslíš, že sú taký blbý aby požičali prachy fetakovi od ktorého ich nikdy nedostanú späť?

luccija
21. máj 2023

@janai1 neviem... .ja sa pýtam nevyznám sa🙂

mima1608
21. máj 2023

@luccija to je nezmysel. To by ten feťák musel byť riadne zamestnaný. Nebankovka overuje normálne príjem, tak ako banka. Už to nie je ako voľakedy 😅

janai1
21. máj 2023

@luccija aha, píšeš to o tom fetakovi dosť s istotou tak som myslela ze z vlastnej skúsenosti

luccija
21. máj 2023

@janai1
@mima1608 nie🙂voľakedy som to čítala v Plus 7 dní, že sa zneužívajú na rôzne pôžičky či splátkový predaj

diewcatqoo
21. máj 2023

Kedysi som pracovala v nebankovke a nie, neda pozicku, ak je zaznam v registri. Uz davno to nefunguje tak, ze nebankovka da komukolvek. Tiez sa musi riadit platnymi nariadeniami a cloveka si prelustrovat.
Pozicku poskytne jedine niekto nacierno, kto si moze vyrubit obrovske uroky

petamich
21. máj 2023

dnes su k dispozicii dva registre - SRBI (bankovy) a NRKI (nebankovy), v oboch registroch su informacie o bankovych, nebankovych uveroch/zavazkoch, kazdopadne zalezi od toho z akeho dovodu tu exekuciu mal, ak nebola spojena s uverom, nema byt preco zaznam v uverovom registri a ak je uz exekucia ukoncena a aktualne voci povinnemu nie je vedene aktivne exekucne konanie a nema negativny zaznam v registroch, tak by mu ten uver mohli dat

kazdopadne vzhladom na to, ze uz exekuciu mal (aj ked nevieme dovod), neviem, ci to je dobry napad 🤷‍♀️

viera27
21. máj 2023

Ano,je to bohuzial mozne. A v pripade nesplacania to moze byt kludne strhavane z tvojej mzdy. Tak aspon viem ja.