Nastavenie SEPA inkasa

nikiki29
21. aug 2020

Ahojte, viete mi poradiť s nastavením SEPA inkasa? Odchádzajú mi takto platby za telefóny, internet, TV... no chcela by som si nastaviť, aby odchádzali skôr.
Napríklad: Fakturačné obdobie do 21.8., faktúra je vystavená cca 25.8., splatná 9.9. a platba odchádza asi 7.9. alebo 8.9. ...
Nie je možné nastaviť, aby platba prebehla hneď po vystavení faktúry napr. 25-26.8.? Prípadne kde sa s tým obrátiť? Na banku či na operátora?
Vďaka 🙂

huxy
21. aug 2020

Splatnost inkasa ty nastavit nevies. Inkaso funguje tak, ze dana spolocnost ktora ti fakturuje, da poziadavku banke na zaplatenie faktury, ak mas nastavene inkaso, tak banka platbu pusti. To, kedy to bude, je v rezii poskytovatela konkretnej sluzby. Mozes sa skusit obratit na nich s touto poziadavkou, ale nemyslim ze vyhoveju. Kazdy ma stanoveny presny termin, kedy "inkasuju".

krisbar
21. aug 2020

Kazda firma si posiela inkaso az tesne pred datumom splatnosti, aby v den splatnosti boli peniaze na ich ucte. Pracovala som s platbami v jednej telkom firme, splatnost bola 15teho a inkasne subory sme posielali 12 az 13teho. Cize toto nie je o tvojom nastaveni, ale o tom, kto inkaso na tvoj ucet vysiela.

nikiki29
autor
21. aug 2020

@huxy @krisbar ďakujem obom za odpovede. Určite to nebudem riešiť, keď je to takto fixne dané. Nejako to prežijeme. Nevedela som ako presne to funguje... vďaka 😊

krisbar
22. aug 2020

@nikiki29 len treba mat v case splatnosti dostatok prostriedkov na ucte.

nikiki29
autor
22. aug 2020

@krisbar však preto som chcela aby mi to odchádzalo skôr po vystavení faktúry a nie pár dní pred výplatou... mne stiahne aj do debetu, to nie je problém. Len by sa mi viac hodilo, keby to odíde skôr a nemusím si to sledovať...