Nárok na finančnú pomoc k hypotéke

andy37
26. sep 2024

Pekný večer. Dúfam že tu nájdem odpoveď na našu situáciu.
S mužom máme od r.2020 hypotéku a minulý rok nám skončila fixácia. Úrok sa nám zvýšil, ostali sme v rovnakej banke aby sme mohli využiť pomoc od štátu. Lenže sme si dali fixáciu iba na rok, takže teraz nám to opäť končí. Banka nám ponúkla rovnaký úrok, takže splátka sa nám nezvyšuje. Preto sa chcem spýtať či vôbec máme nárok ešte poberať príspevok a treba to nanovo žiadať? Alebo nemáme nárok keďže sa nám nič nezvyšuje? Ďakujem za každú odpoveď

andaluzia12
26. sep 2024

Toto aj mňa zaujíma …

emmka0205
26. sep 2024

@andy37 skúsiť to môžte, no na základe toho že sa vám ú.s. a tým pádom ani splátka nenavýši oproti predchádzajúcemu obdobiu je veľká pravdepodobnosť že vám to neschvália. Ale odporučila by som, informovať sa na úrade práce keďže s bankami podmienky nikto nekonzultoval.

martinbud
26. sep 2024

@andy37 Pokiaľ sa nenavysi splátka tak nemáte nárok .odporúčam žiadať banku o zníženie úroku . Aký máte úrok ?

martinbud
26. sep 2024

@andy37 byť vami vôbec sa nezaťažujem nejakou pomocou od štátu . Jednak je to od štátu, môže to rýchlo skončiť a nie je to stabilné. Zatlačil by som na vašu banku prípadne našiel konkurenčnú a myslím že oproti aktuálnej splátke niečo ušetríte ? Ak máte záujem viem vám spočítať kam by ste sa mohli dostať. Napíšte mi prosím správu alebo napíšte sem. Aký je zostatok úveru a čo vám ponúka vada banka. Ďakujem

tilly
26. sep 2024

Daj si preratat hypo vo viacerých bankách. Všetky vyjdu na jeseň s novými akciami. Už boli konferencie pre agentov.

andy37
autor
27. sep 2024

Ďakujem vám, budeme to musieť všetko obehať a nájsť to najlepšie riešenie

martinbud
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tilly
27. sep 2024

@andy37 netreba obehavat, stačí nájsť agenta

martinbud
27. sep 2024

@andy37 kľudne mi napíšte

miroslava2710
27. sep 2024

tiez suhlasim s tym ze ak sa da refinancovat za menej tak treba refinancovat. Bonus moze stat hocikedy zrusit ale urok Vam ostane takze hladat co najvyhodnejsi urok