Náklady na stravu

alexandra523
7. jan 2018

Dobrý deň, viem, že už tu podobne témy sú, ale bud nie sú aktuálne alebo som v nich nenašla odpoveď...takze sa chcem spýtať, keďže sa čoskoro osamostatnime a fakt nemam prehľad, koľko eur by nám malo stačiť na stravu, tak aby sme pred výplatou nehladovali. Teda budem rada, ak mi napíšete koľko priblizne stojí strava vás? My sme štyria, 2 dospelý a dve deti. Rátam so 400€. Myslíte, že to bude stačiť? Ďakujem každej za odpoveď.

mirkakab
7. jan 2018

ahoj, teraz od nového roka som si určila tiež túto sumu. Týždeň mám za sebou a zostalo mi 15 eur 🙂 Uvidím ako to bude pokračovať, myslím že sa to bude dať a tento týždeň bude ešte lepší keďže sa už nastupuje do školy a práce.

beky1813
7. jan 2018

My sme traja, staci nam na stravu v rozmedzi 200-250 eur. Nikto ti nepovie, ci vam bude stacit 400 eur. To zistis casom

alexandra523
autor
7. jan 2018

@mirkakab ahoj, vdaka za odpoveď, ale neviem či som dobre pochopila...za týždeň si minula 400€ a ostalo ti 15€?

zooeynka
7. jan 2018

My sme traja a 400€ mes.minieme

mirkakab
7. jan 2018

@alexandra523 nie 🙂 určila som si 100 na týždeň.

celasapremenim
7. jan 2018

my sme piati, dve deti v puberte, jedno 3rocky, odkedy jedava, zje dospelacku porciu tiez :D vsetko stihle aktivne deti.....financie: na tyzden strava nakup cca 130 eur, ak nenakupime do toho blbosti

celasapremenim
7. jan 2018

..este dodam, ze sa tu dost vari aj pecie, aj napr. domaci chlieb, celozrnne veci a tak :D, prevazne grecka kuchyna

alexandra523
autor
7. jan 2018

@mirkakab aha 😊 odľahlo mi...takže zatiaľ nestracam nadej, že nám to bude tiež stačiť. Díky

evittam
7. jan 2018

@alexandra523 Prepáč, ale len zo zvedavosti-doteraz ste neboli ssmostatni? Dvaja dospeli s dvoma detmi? Kto vás zivil? Doteraz si nevarila,nenakupovala?
Btw.k otazke-presne neviem-mam 100Eur na týždeň-len na nutné veci.

miku1
7. jan 2018

Tiez sme 4. Strava nas stoji cca 250 € mesacne.

candii
7. jan 2018

Zalezi aj ako sa stravujete, ake potraviny kupujete. My minieme cca 300€ za mesiac .. sme traja.

mirkakab
7. jan 2018

@evittam My bývame sami už 11 rokov a keby sa ma niekto opýtal kolko miniem na stravu tak neviem, až doteraz. Platila som kartou a kupovala som na čo sme mali chuť. Keď človek nieje nejako finančne obmedzený tak nerieši. Až jedného dňa, ked mi prišiel výpis tak som sa zamyslela nad tým, že by sa možno dalo aj inak.

evittam
7. jan 2018

@mirkakab Ved o to nejde. Ani ja to presne neviem, ako som uz napisala. Ale zakladatelka to pise akoby doteraz vôbec nenakupovala a nestarala sa o domácnosť. A určite si mala aj ty nejaky ten minimalny odhad. 😉

celasapremenim
7. jan 2018

@mirkakab my tiez vobec nerozmyslame o financiach za stravu, oplieskame daleko viac, ako by sa dalo, kebyze rozmyslame okolo toho ...ale tak netreba nastastie, ale taky bezny nakup v potravinach, cez stovku

mushkaa
7. jan 2018

Ja som si jeden cas zbierala blocky a pocitala si kolko minieme, lebo ma to zaujimalo. Sme dvaja dospeli a jedno 7rocne dieta a minieme cca 200e. Zalezi ale na tom ake potraviny nakupujes a aku kuchynu mate radi...

alexandra523
autor
7. jan 2018

@evittam zatiaľ bývame u rodičov a štyria budeme až v marci. A tak ako píše mirkakab...aj keď prispievam na chod domácnosti, nikdy som si neodsledovala koľko konkrétne ma vyjde strava, kedze je iné nakupovať pre 8 ľudí a iné pre 4 ľudí..a tiež je iné, keď už sa o domácnosť staráš čisto len sám, alebo viacerí...mám predstavu na náklady 400€. Teda nie, že vôbec neviem koľko čo stojí a nemám ani šajnu...Práveže mám a preto sa pýtam, či sa dá z tých 400€ vyjsť.

alexandra523
autor
7. jan 2018

@evittam a hlavne nám klesne po materskej príjem, teda si chcem spraviť aspoň ako taký odhad, keďže už budem mať k dispozícii len určitú sumu. Ale ďakujem aj tebe za odpoveď.

evittam
7. jan 2018

@alexandra523 Aha, chápem. No myslim,ze 400Eur určite staci. Su ludia co vyziju zo 400Eur na mesiac a majú to nielen na stravu.

siska53
7. jan 2018

@alexandra523 ja som.to tak pocitala,ze aj lekaren a drogeria plus strava.. Tak zaviselo od mesiaca -250-55 eur 4ludiacize dve deti a dvaja dospeli..cely rok som.si zapisovala cisto svoje vydavky..a toto je tak,ze muz takmer nenakupoval,fakt vynimocne a kupivala som aj drahsie potraviny typu spaldova muka,pseno.ja na.rodicaku..

celasapremenim
7. jan 2018

no tak lekaren a drogeriu som nezaratala a to je tiez nasup :D

adikad
7. jan 2018

@mirkakab u nas presne tak isto. Kopec zbytocnosti sa kupovalo a okolo 1000 e na stravu sa minulo, tak mi muz dal teraz 500e a uvidim ako sa mi bude gazdovat. Varim cca kazdy druhy den aby bolo na 2 dni a bohuzial aj fajcim, tak cigy z toho kupujem..

alexandra523
autor
7. jan 2018

@celasapremenim no to áno. Lekáreň a drogerku som tiež nerátala do toho rozpočtu, len čisto stravu. Tak snáď to v pohode vyjde. Vďaka žienky.

mpg
7. jan 2018

@alexandra523 Ak budete traja a malé dieťatko tak tam môžu byť výdavky na malé dieťa /mlieko, plienky a pod./ dosť vysoké. Náklady na potraviny záležia od toho, čo budete nakupovať, či budete doma variť, možno bude stačiť 400 euro, ale dobre by bolo mať aj nejakú rezervu, keď by to nevyšlo.

miku1
7. jan 2018

@alexandra523 Ja si zapisujem všetko. Je to moja "úchylka" 🙂 Čo sa týka drogérie minieme cca 50 € mesačne, s liekmi je to rôzne - boli mesiace keď sme neminuli nič, a boli aj také, keď som v lekárni nechala 100 €....

mijo53
7. jan 2018

dieťatko treba dlho kojiť a na materskej variť doma pre seba, aj manžela do práce ak sa dá a bude aj úspora

kluska
7. jan 2018

ono to zalezi dost od toho, ze co jete a kolko zjete. Niekto si potrpi na vyssiu kvalitu potravin, niekto nie. Niekto si potrpi na zdravsie veci, niekto nie. Niekto nakupuje hlavne v akciach a niekto nie. Tiez je rozdiel pokial ma niekto obedy v praci zadarmo alebo za almuznu alebo ci ti dieta chodi do skolky a stravuje sa tam. Tiez napr 100 kilovy muz zje viacej ako 70 kilovy alebo pokial mas dieta co pojde vsetko a dieta co zje velmi malicko. Velmi rozdielne.

veronikaszabova
7. jan 2018

2 dospely + 2 deti ( 8,3 ) --- strava, drogeria, lekaren... Cca 700€ mesacne

ema234
7. jan 2018

2 dospely a dve deti vyse 400 eur,neram do toho obedy v skole,v praci

deti95060810
7. jan 2018

podľa mňa sa do 400 e zmestíš...nás je v domácnosti viac - 6 , a minieme na stravu okolo 450 - 500e. Ale ja varím, pečiem, vyhadzujeme málo, pestujeme zeleninu...

celasapremenim
7. jan 2018

Len ešte obuv, oblečenie, krúžky, školské a škôlkarov potreby, výlet a tak 😂