Náklady na bývanie

24. aug 2023

Ahojte, kupila som byt v novostavbe. Je to 50m2. Náklady na bývanie sú vraj 120€ mne to príde veľa. Rovnako som mala aj v 80rocnej bytovke. Čo si o tom myslite ?

liz_lemon
24. aug 2023

je to dost, my mame viac ako 100 m2 a platime cca 150

tamta
24. aug 2023

Definuj, co sú to náklady na bývanie.

kamowa
24. aug 2023

kludne sa spytaj, co tie naklady obsahuju... mozno bytovka od zaciatku bude setrit na novy kotol...

viestta
24. aug 2023

Co su naklady na byvanie? Len uhrada za spravu, FO a TUV, SV a kurenie...? Ak ano, je to celkom malo. Ak su v tom aj plyn a elektrika, tak je to extra malo.
A su to len zalohy, konecne naklady aj tak zavisia od spotreby a aj od sposobu rozpocitavania nakladov na kurenie.

sasa1310
24. aug 2023

Logika. Je to predbežná mesačná zálohová platba rátaná na základe predchádzajúceho majiteľa. Podľa jeho ročnej spotreby vody a kúrenia. Tvoja reálna bude až budúci rok po vyúčtovaní. A na základe toho budeš mať buď preplatok alebo nedoplatok a až potom ti správca navrhne reálnu zálohovú platbu, na tvoj spôsob míňania energií.

patka06
24. aug 2023

To je len zálohová platba správcovi?
Na celé náklady na bývanie sa mi to zdá veľmi málo.

sasa1310
24. aug 2023

No a keď to je novostavba úplne nová, že ty si úplne prvý majiteľ, tak tiež zadáva správca prvý rok vyššie zálohové platby. Reálne sú vždy až po prvom vyúčtovaní

buberova
24. aug 2023

Asi ti to nepomôže ale rovnaké náklady máme v 30 ročnej bytovke

fotoportret
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zic
25. aug 2023

Mozno je developer (spravca) natolko pouceny z inych projektov, ze vam rovno nasadil vyssii fond oprav (ktory byva v novostavbe velmi nizky, lebo ved naco a potom si ho samozrejme ludia nechcu odhlasovat vyssi za cca 5-10 rokov, ked sa zacne vsetko kazit)...
A ako pisu ostatni, zalezi ake mate dalsiu "sluzby" (sbsku apod)...za co vsetko platis. V starom baraku je vacsinou jedna z najvacsich poloziek prave ten fond oprav (ked potom neratam teda energie a tak)...

andrejklaud
25. aug 2023

mne sa to vela nezdá.náklady na bývanie idú hore všade.

zefyra
25. aug 2023

Veľa? My máme na 60 m2 350 euro

zoeeoz
26. aug 2023

Stanovena urcita suma na zaciatok je uplne normalna, po prvom roku sa to prepocita a pripadne znizi/zvysi

ikisaka999
26. aug 2023

Mne to pride primerane. Nedavno som absolvoval som viacero obhliadok bytov tejto velkosti a povedali mi rovnaku ciastku. Ja mam v starsej bytovke 80m2 a platím 280 mesacne.