Nájomníci - zvýšené energie

carlos04
26. jan 2022

Ahojte, prenajimam 3 -izbovy byt, je v nom 4-clenna rodina. Uz dlhsie sa neustale zvysuju energie (kurenie, elektrina ). Nedoplatok hradia oni, tak ako je dane v zmluve. No uz su to velmi vysoke ciastky, na zaklade ktorych sa zvysuje mesiacne preddavky. Upozornoval som ich, vraj kuria uplne bezne (je to chladnejsi byt na prizemi). O par rokov chcem byt predavat, no s takymi mesacnymi platbami za energie vela kupcov odradim. Energie aktualne platim 270 € aj s elektrinou a plynom. Nejake rady co robit? Dakujem za nazory

helus888
26. jan 2022

@carlos04 mne takto zvyšoval nájom majiteľ bytu . Každý rok .

martinka13
26. jan 2022

Zvýšiť nájomné minimálne o zvýšené preddavky.

zuzanka.zuzu
26. jan 2022

nerozumiem prečo by si mal kupcov odradiť? čo keď ho kúpia 2 mladí ľudia? to je úplne iné ako 4-členná rodina, iné budú aj platby.... nechápem

vulka
26. jan 2022

@carlos04 Zateplite bytovku. Najväčšia časť platieb ide za teplo.

dada0902
26. jan 2022

Celkom dosť za energie byt ma vlastný kotol? My keď sme bývali na prízemí tiež sme dosť platili ale toto je celkom veľa pokiaľ majú aj deti musia viac kúriť a ak majú susedou okolo co nekuria tak oni musia viac to kolko sa platí za energie tiež si myslím ze to kupcou neodradí

belllinka
26. jan 2022

podla mna normálna suma na 3-izbák. Tiež sme platili 220 zálohové platby +30 elektrika + nejakých 15 plyn.

maialeo
26. jan 2022

@carlos04 treba mať v nájomnej zmluve jasne uvedené, v akej výške sú zálohové platby. Vás ako majiteľku nič do toho, koľko si nájomca prepáli.

liljana
26. jan 2022

Nic nenarobis. Su styria, tym padom poplatky za smeti, vodu, (sprchovanie, pranie,...), teplo su vysoke. A ak k tomu este plytvaju. A samozrejme, ako prenajimatel si nenazrany, lebo chcu mat spotrebu energie na pausal, nechcu sa obmedzovat, nie su motivovani setrit a tebe neustale rastuce naklady ukrajuju z prenajmu, ktory pouzivas pravdepodobne na platenie hypo.

annamalaga
26. jan 2022

Tkolko platia celkovo ? 500€? Teba nič do toho, zvysuj, ako tebe pasuje, to je ich problém.

slavomira236
26. jan 2022

@carlos04 veď nech minaju koľko chcú je to ich vec ked si tie nedoplatky platia platba záleží podľa počtu osôb v byte tiež .mama platí v 2 izbaku 220 eura nájom plus elektrina plus plyn na vychode

lily39
26. jan 2022

@carlos04 nerozumiem preco by si odradila buducich kupujucich.... kazdy si nastavuje platby podla seba. Ked byt predate,take vase zmluvy (plyn,elektrina) zaniknu a novi kupujuci budu mat svoje zmluvy so svojimi platbami.my sme kupovali byt po 8!!!! Clennej rodine a vobec ma nezaujimalo kolko oni platili za elektrinu alebo plyn. Vedela som,ze si to nastavim podla seba. Pokial platia a platia nacas,tak ich nechaj. To je ich vec kolko si minu.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
negymama
26. jan 2022

mne sa to nezda az taka extremna suma. my prenajimame 2 izbovy byt v zateplenej bytovke, ale jedna izba je chladnejsia lebo je priamo nad vstupnou chodbou v suterene, a su tam 4 ludia , ale v reali vacsinou len traja, jedna osoba je student ktory chodi domov len na prazdniny.

a naklady su cca 220-230 eur na energie plus bytovy podnik. Cize ked je to chladnejsi byt, byvaju nastalo 4 ludia a je o jednu izbu viac...nepripada mi suma 270 eur az taka prehnana.

hellwant
26. jan 2022

Ludia majitel to mysli asi takto, niezeby mu to nezaplatili- po vyuctovani platia nedoplatok, tak pise- ale boji sa, ze ak pri predaji budu chciet vidiet dokaz kolko mesacne ide na energie. Podla vypisu uvidia velku sumu, toho sa asi boji, ze to kupujucich odradi.
Holt byty v rohoch a na prizemi maju drobne nevyhody

slavomira236
26. jan 2022

@hellwant ale veď na rozpise píše že koľko osôb je v byte..

slavomira236
26. jan 2022

@hellwant a ten kto kupuje prízemný rohový byt s tým určite rána že teplo bude drahšie ako v strede domu

maialeo
27. jan 2022

Až začnú padať hypotéky budú špekulanti radi, ak tam nájdu nájomcu aspoň za náklady. A ten stav nie je ďaleko. Niečo podobné sa už deje v TT v Arborii.

sonnenshein
27. jan 2022

@maialeo A hypoteka nie je naklad? Ci?

luccija
27. jan 2022

@carlos04 neviem o co Ti ide...na 4 osoby to je normálna suma.Ti ďalší hoc aj nech nekuria, keď chcú mať nízke naklady

maialeo
27. jan 2022

@sonnenshein no veď o tom hovorím...

sonnenshein
27. jan 2022

@maialeo A kolko myslis, ze taka hypoteka plus najomne spolu je?
Pomozem - u mna 500e hypoteka + 200 celkove naklady na byvanie, byt prenajimam za 650e mesacne, a samozrejme to priznavam aj ako prijem, cize dalsich plus minus 30e mesacne vychadzaju dane + douctovanie zdravotneho poistenia. Vysledok - minus 80 euro mesacne.

juma2
27. jan 2022

@luccija ved to ako ak je to este aj prizemny byt, tak proste tam treba kurit viacej, aby v nom clovek mohol proste normalne zit

maialeo
27. jan 2022

@sonnenshein takže si budeš musieť otrepať ego, až tu ten realitný trh padne... a to padne. Ľudia začínajú preferovať prenájmy, kde nie je byt zaťažený hypo...

sonnenshein
27. jan 2022

@maialeo Zozdielas prosim studiu na tuto temu? Velmi rada si precitam, nech je moje ego pripravene ;)

maialeo
27. jan 2022

@sonnenshein štúdiu? A ty žiješ kde? Na Marse? Nevidíš, čo sa deje okolo? Týmto považujem debatu za ukončenú. Zdar

sonnenshein
27. jan 2022

@maialeo Dosli argumenty, chapem. Pekny zvysok dna aj Tebe 🙂

zuzanka.zuzu
27. jan 2022

@maialeo "Ľudia začínajú preferovať prenájmy, kde nie je byt zaťažený hypo." čože? jeden dôvod prečo by to malo nájomníkov zaujímať či na byte je alebo nie je hypo? 😀

simca06022011
27. jan 2022

Mna ako kupujúceho nezaujímajú pravidelne platby, ved upraví sa mi to najneskor po prvom zúčtovaní. Elektrinu si nastavi novy majiteľ podľa svojich potrieb. Ak si to platia, neries. Horšie by bolo keby neuhradzali platby.
A teda iba na porovnanie my sme boli v 2i byte traja (2+1, naposledy r 2015) a platila som byt 180eur (aj viac bolo pred kupou umyvacky ked som bola na md😂) + ee 40 eur, cize podla mna to ani nie je veľa.