Muž mal osobný bankrot. Môžem si ja jeho manželka vziať úver a založiť účet?

maminuska33
25. apr 2022

Ahojte.Manžel prešiel minulý rok osobným bankrotom.Vieme že 5 rokov nemôže požiadať o žiadny úver,nemôže si založiť ani účet v banke ani nič také.Neviete mi poradiť,či ja jeho manželka si môžem vziať úver a založiť účet? Ďakujem

alenah31
25. apr 2022

@maminuska33 prečo by si nemohol založiť účet? Mám zamestnancov po OB a všetci majú normálne účet v banke....posielam im tam mzdu.

maminuska33
autor
25. apr 2022

@alenah31 bolo mu povedané,že 5 rokov si nemôže založiť účet v banke

katkaseiner
25. apr 2022

@maminuska33 no len ked ma OB, tak urcitu dobu musi splacat nejake zavazky... cize ak si zalozi ucet, bude nan dostavat vyplatu, urcitu cast mu budu strhavat

maminuska33
autor
25. apr 2022

@katkaseiner každý mesiac musí platiť 14:eur

jakubvojcik
25. apr 2022

@maminuska33 niekde je až 10 rokov, pretože banka nepozerá v tomto prípade úverový register ale register úpadcov a tam myslím že až 10 rokov sa uchovávajú údaje.

katkaseiner
25. apr 2022

@maminuska33 ok ale teda moze mat ucet...

maminuska33
autor
25. apr 2022

@katkaseiner a neviem ako to je teda.Lebo jemu bolo povedané,že nemôže.

katkaseiner
25. apr 2022

@maminuska33 nehnevaj sa, ale ktory zamestnávateľ ešte platí výplatu na ruku?

alenah31
25. apr 2022

@katkaseiner taky, ktory si tento sposob vyplaty dohodne so zamestnancom v prac. zmluve. Obmedzena je len suma....vyplata v hotovosti nesmie presiahnut sumu 5.000€. Zmluvne vyplacame v hotovosti len jednemu zamestnancovi - nema ucet, internet, TV, auto, mobil....cisty eko bio blazon - myslim to v dobrom🙂 @maminuska33 mame 6 zamestnancov po OB, piati maju vlastny bankovy ucet, jeden zalozil ucet synovi a mzdu zasielame tam. Jeden sa nepoucil....zasa neplati vyzivne, ktore exekucne dosplacal - to nepodlieha OB, lenze nesmel mat novy dlh, porusil podmienky...co uz, niekomu niet pomoci🤷‍♀️🤷‍♀️

asistentka89
25. apr 2022

Musíte najprv zrušiť medzi sebou bezpodielové vlastníctvo.Normálne súdne,pomôže vám s tým právnik.Po tomto zrušení je to laicky povedané takto:čo je napísané na teba-je tvoje a čo je napísané naňho je jeho.
Takze keď toto zrušenie prebehne mozes si kludne vziať úver.

barrilla
26. apr 2022

v nedelu bola reportáž na STV - občan za dverami, práve o problémoch exmanžela, potom čo vyhlásila jeho manželka osobný bankrot. Išlo o nehnuteľnosť.