Musím podať daňové priznanie, keď som na rodičovskom?

mondulka
29. jan 2015

Dievčatá chcem sa len spýtať celý rok 2014 som bola na rodičovskom tak si daňové priznanie robiť nemusím,brala som ešte prídavok na malú.Ďakujem za info

luliu
29. jan 2015

@mondulka nie nemusis

ivetlo
29. jan 2015

Ahojky. Ak si ťa uplatňuje manžel alebo partner v daňovom priznaní, tak musíš vybehnúť na Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny a tam ti dajú potvrdenie o tom koľko si poberala peňazí za rok 2014. Ty mu to odovzdáš a on si ťa môže uplatniť na zníženie dani a tak isto pozri či tam má zapísané aj dieťa a poberá daňový bonus na dieťa. Jemu sa tým znižujú dane a budete ich mať vrátené. A jedná sa o peknú čiastku. 🙂

liebling98
29. jan 2015

@mondulka na Teba si môže nezdaniteľnú čiastku uplatniť manžel (Nie partner). Otec dieťaťa si môže uplatniť daňový bonus na dieťa.
Ináč súhlasím s @ivetlo treba ísť na UPSVAR vypýtať potvrdenie o tom, že si celý rok 2014 bola na RD. Manželovi vrátia zo zaplatených daní cca 720€ + daňový bonus na dieťa, pokiaľ mu ho už nezohľadnujú vo výplate.

mondulka
autor
29. jan 2015

@liebling98 to sme boli urobiť na úrade sme manželia od konca apríla 2014 takže suma bude menšia,dala mi potvrdenie aj o rodinných prídavkoch aj o rodičovskom

reva6
29. jan 2015

Hiii baby ked uz je tu takato otazka od 15 decembra som na pn a 31 mi skoncila zmluva sefka mi minule povedala ze si musim ist podat danove priznanie no ja tomu nerozumiem akoze preco.... nikdy som danove priznanie nepodavala.......

liebling98
29. jan 2015

@mondulka Áno, dostane menej. Asi 480€, len za tie mesiace, čo ste manželia. Aj kópiu sobášneho listu budú potrebovať v jeho práci. Na daňový bonus má nárok za celý rok ako otec dieťaťa.

junova
29. jan 2015

@liebling98 ahoj, chcem sa ta opýtať, či si môže na mňa uplatniť manžel nezdaniteľnú čiastku dane, keď som si otvorila minulý rok živnosť v lete. Poberám rodičovský príspevok. Závisí to od toho koľko som zarobila?

david93
29. jan 2015

@junova môže, ale od nezdaniteľnej časti na teba sa odpočítajú tvoje príjmy z podnikania, znížené o povinne zaplatené poistné do zdravotnej/sociálnej poisťovne (pozor, nie dobrovoľne zaplatené, len to povinné)

liebling98
29. jan 2015

@junova Áno @david93 Ti odpovedala. Všetko závisí od toho, koľko si zarobila.

junova
29. jan 2015
kaktusik
29. jan 2015

@reva6 urcite si si podavala, len to za teba robil zamestnavatel

junova
29. jan 2015

@david93 ale ja zdravotne a sociálne neplatím, povedali mi, že mi to vypočítaju až po daňovom priznaní. Živnosť som otvorila v máji a v zarobila som do decembra okolo 3000 eur. Čiže vrátia mu dane na mňa?
@junova
@liebling98

evita68
29. jan 2015

@junova ak si mala príjem z podnikania /nie zisk/ 3000 eur, tak nezdaniteľná časť na teba bude 800 eur, čo znamená vratka dane 152 eur

junova
29. jan 2015

@evita68 ďakujem

reva6
29. jan 2015

@kaktusik aha...... no super....... diky

fcchelsea
29. jan 2015

nemusíš ak si v manželskom vzťahu tak si tvoj manžel manžel može na teba uplatnit odpočet aj na dieta potrebuješ potvrdenie o poberani rodičovského a rodný list dieťaťa