Musím podať daňoné priznanie?

ketrin12
22. nov 2014

Ahojte potrebujem poradiť a ak má niekto v tomto jasno ďakujem za každu odpoveď.Do 26.februára 2014 som poberala rodičovský príspevok na synčeka a dostala som teda poslednu časť za február v marci.Začala som pracovať na dohodu v tom mesiaci február od 18.2.2014 do 2.5.2014 potom som skončila a musela som ostať domaso synom a momentálne som od vtedy bez práce a nepoberám žiadny príjem iba výživné na syna určené sudom 150e.Musím podať daňové priznanie za tento rok 2014? A čo v prípade ak by som sa zamestnala ešte do konca roka?Ak áno čo k tomu potrebujem? 🙂

elienka
22. nov 2014

áno musíš podať daň priznanie, budeš potrebovat od tvojho zamestnávateľa potvrdenie o ročných príjmoch. ak sa náhodou zamestnáš do feb. o ročné zúčtovaie môžeš požiadať tvojho nového zamestnávateľa, ktorému predložíš to potvrdenie o roč. príjmoch z predch. zamestnania na dohodu

slavkasj
22. dec 2014

tento rok pracujem, no kvoli nizkemu platu neodvadza zamestnavateľ za mna dan. robila som tento rok aj na dohodu, kde som odviedla dan. mozem podat danové priznanie, aby som dostala naspat dan z dohody? a druha otázka: kdeže neodvádza sa dan z mojho platu, mozem si podat danove priznanie a v nom poziadat o zamestnanecku premiu? dakujem za odpovede

david93
23. dec 2014

nezdaniteľná časť je 3803,33 Eur čiže z tejto sumy neplatíš daň, ak si zaplatila, môžeš požiadať o vrátenie v daňovom priznaní

https://podpora.financnasprava.sk/index.php?typ...