Musia mať všetky nové autá aj havarijné poistenie?

12. jún 2024

Ahojte prosím vás musia mať všetky nové autá aj havarijné poistenie?..je niekto kto to pri novom aute nemal ?

zuzanka.zuzu
12. jún 2024

ak kupuješ za cash, tak nemusíš mať. ale je to šialenstvo ušetriť pár stovák v porovnaní s desiatkami tisíc 😉

sasa1310
12. jún 2024

Nemusia, ak kupuješ v hotovosti. Ale len blázon si nepoistí nové auto. Ja mám poistené ešte pred prebratím vozidla z predajne

madeincssr
12. jún 2024

Nemusia (iba na leasing alebo uver), ale toto je jedna z "nevyhod" kupy noveho auta (za kopu penazi). Malokto ma na to nervy nezaplatit si (drahe) HP pri novom aute.

autor
12. jún 2024

Lebo nám to stále zvyšujú a platíme za to nehorázne peniaze už..

sasa1310
12. jún 2024

Tak si zruš. Ja neruším. Tiež platíme veľa

vikusjk
12. jún 2024

A ake mate stare auto? Mozno by stalo za to pozriet sa na podmienky, prip. porovnat s inou poistovnou a zmenit (toto sa ale da len pred koncom poistneho obdobia, t.j .raz rocne). Napriklad take GAP-ko je pripoistenie, ktore sa oplati prve dva roky a stoji celkom dost. Ja som po dvoch rokoch menila poistovnu a isla uz na HP bez GAP.

madeincssr
12. jún 2024

Niekto to robi tak, ze po rokoch (5-6 a viac) uz HP vypovie. Ide ale o to, aka je zostatkova trhova hodnota auta (v pripade ukradnutia resp. totalnej skody) a ci ma casto nim zavinene (alebo vplyvom kalamit, pocasia...) poistne udalosti (opravy skod na aute). Mnohi sme nauceni mat vo vsetkom "istotu", nech to stoji co to stoji. A niekedy je mozno rozumnejsie uz zniest nejake rizko (ak je pre rodinny rozpocet unosne), ako platit roky rokuce drahe HP. Ale kazdy si to musi zvazit ("preratat") sam.

zic
12. jún 2024

Opravte ma ak sa mylim, ale HP sluzi aj na dorovnanie ceny noveho dielu v pripade servisu / buracky zavinenej cudzou osobou... teda ze sice z vinnikovej PzP ide nejaka cast, ale doplatok medzi novym dielom a hodnotou stareho casto pozaduju po majitelovi (a na to sluzi tiez HP)? Ci nie?

luxus10
12. jún 2024

autorka-co znamena nehorazna suma? pri akom aute a ktora poistovna?

ivuska027
12. jún 2024

Koľko rokov má auto?

autor
12. jún 2024

@vikusjk auto má necely rok

diewcatqoo
12. jún 2024

Pri rocnom aute sa neoplati rusit HP, aj ked teda vela zalezi od zmluvy, co vsetko mate kryte a ako casto jazdite. Ale nam HP usetrilo kopec penazi, ked sme riesili nejake poskodenie na aute. Skoda sa stane hned, napr. skoci ti kamienok do skla a musis menit, alebo ti ho poskodia krupy, vleti ti vtak do chladica, zrazis zver...

fido69
12. jún 2024

Havarijné poistenie sa ako krytie rizika najmä rizika krádeže oplatí prvé tri- štyri roky. Vzhľadom na amortizáciu potom už postačuje aj cudzie PZP. 😉

melanta
12. jún 2024

Ak máš na to, aby v prípade totálky si si kúpila nové auto a vôbec nepohneš brvou čo sa financií týka, tak nemaj havarijné. A áno, poistenia išli hore. Logicky. Ceny servisu a materiálu išla hore, čiže poisťovne majú výrazne vyššie náklady a tým pádom je aj vyššia cena poistenia.

madeincssr
12. jún 2024

@zic HP sluzi najma na "objektivne" (kalamity, zlodeji...) a "poistenym autom" zavinene skody - na opravu (resp. vyplatenie trhovej ceny po kradezi, resp. po odpocitani pouzitelnych zvyskov po totalnej skode) toho poisteneho auta. Pri skodach zavinenych inym vozidlom sa oprava tvojho auta hradi z PZP vinnika a mala by sa hradit cela - t.j. uvedenie tvojho auta do 'povodneho' stavu. S tym odpocitavanim amortizacie (u starsich aut) na EU sude poistovne nepochodili.

melanta
12. jún 2024

Mimochodom, píšeš, že stále vám poistenie zvyšujú. Ak auto nemá ani rok, tak kedy stále?

madeincssr
12. jún 2024

AUTORKA, skor ries (lepsie) ponuky inych poistovni na HP vasho auta. Na rocnom aute by som si HP este nechal (ak by ho ukradli, resp. totalka havaria). Da sa to riesit aj cez dobreho poistovacieho maklera (vypracuje ti ponuky HP na vase konkretne auto od 'vsetkych' poistovni a ked sa prepoistite, ma z tej novej zmluvy on (jeho firma) nejake percenticka (napr. INSIA)).

zuzanka.zuzu
12. jún 2024

tiež som si minulý rok kúpila v auguste nové auto a teraz mi poslali o 200e vyššiu poistku 😂🙈 a muž má tiež nové auto minulý rok a tiež platil o 200e viac tento rok 🙃 400e iba fukot... máme allianz

zarrinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
12. jún 2024

@melanta prišla nám nová splátka na september už doteraz sme mali 290 už máme 340 štvrťročne..

luxus10
12. jún 2024

@zuzanka.zuzu allianz nam nacenil na auto HP 790 € ročne, ina poi. 470€,,,a este nebola ochota z All. ho obhliadnut v den , ked sme chceli mat auto poistene-teda uzavriet poi. zmluvu.......

luxus10
12. jún 2024

autorka, dajte si to napocitat aj v inej poi...

melanta
12. jún 2024

Tak to je daň za to, že platíte štvrťročne. Ak by ste zaplatili ročne, nedvihnú ti poistenei v priebehu roka.

zuzanka.zuzu
12. jún 2024

@luxus10 čo na nových autách obhliadajú?

zuzanka.zuzu
12. jún 2024

@melanta áno, zdvihnú jej to len raz ročne a narátajú si tam všetko 😂

melanta
12. jún 2024

@zuzanka.zuzu mám havarijnú, dvihli mi poistenie, čakala som viac. Niežeby som bola z toho nadšená, ale vzhľadom k tomu, ako je všetko drahšie, teda aj servis a opravy, tak som to očakávala.

matkahelka
12. jún 2024

Urcite nic nerus, staci, ze budes mat nehodu a vinnikom bude niekto, kto nebude mat PZP. nam sa to stalo v zime, vinnik nehody obcan ukrajiny bez PZP, SAP to odmietla zaplatit, lebo to nie je obcan EU, skoda na aute bola takmer 3000€. keby sme nemali havarijne, platime si opravu sami. par stovak harijnej poistky je nic oproti skode, ktoru si musis potom hradit sama

lizatko1009
12. jún 2024

Len clovek co mu nemysli si nedá havarijne. Môj oco preberal pred necelými 2 mesiacmi nové auto a najprv bola poistka aj taka aj havarijná a tak až išiel pre auto.

sissy27
12. jún 2024

@fido69 cudzie pzp ti ako pokryje škodu ak nemáš vinníka, ktorý má uzatvorené pzp?
ako ti cudzie pzp vyrieši stret so zverou, vandalizmus, či spadnutý strom, prípadne škodu tebou zavinenú?

fido69
12. jún 2024

@sissy27 Vymenované škodové udalosti ti mnohokrát nepokrýva ani havarijné poistenie alebo ak pokryva, tak je neprimerane vysoké. Tiež je tam obvykle spoluúčasť, pre ktorú sa ti drobné poškodenia neoplatí nahlasovať. Napríklad poistenie stretu so zverou (divoká zver žijuca v lese) sa nevzťahuje na stret so zvieraťom (napríklad pasúca sa krava alebo kôň) a takých chytakov sú zmluve desiatky.

Poistenie je vždy o pravdepodobnosti, že suma spôsobených škodových udalostí je menšia než výška inkasovaného poistného. Takže nemať havarijné poistenie neznamená koniec sveta. Ja som mal HP vždy tri roky pre nové auto. A nikdy mi nič z HP poisťovňa neplatila, takže to boli vyhodené peniaze. 😉