Môžeme si dovoliť bábätko?

14. mar 2024

Pracujem ako zs a mam plat ak mam dost nadcasov okolo 1200 niekddy 1300 ale ak nemam nadcasi tak okolo cca 900. Muz ma 850. Ja mam este dlhy ktore splacam cca 400 euro este asi 10 rokov. Hypo mame 300, internet 17€, elektrika okolo 20. Za stravu minime 100€, naftu okolo 200 plus krmivo pre zvierata cca 50. Vsetko platime napoly. Ak by som chcela babatko myslite, ze by sme to utiahli ci radsej na babatko zabudnut?

majamat
14. mar 2024

my nemame viac, sme traja, ale teda nemame take vydavky. no za stravu 100e? ot je nejak malo. my sme traja a minieme v priemere 600e

kacena4
14. mar 2024

po pravde za mna mat dieta nie je rozhodnutim penazi ale lasky ak ho chcete majte ho v kazdej dobe sa da vyzit s rozneho objemu penazi drzim palceky

blondinka95
14. mar 2024

Tiež ma zaujala ta strava, nie je tam preklep?

13uzivatelka11
14. mar 2024

@kacena4 podľa mňa je na druhej strane rozumne sa troska pozrieť aj na financie, aby mali z čoho žiť a nie sa hneď do toho vrhnúť a potom pýtať na jedlo na internete.. Muž jej zarobí 850€ a majú dlhy 700€ mesačne.. Z čoho budú žiť keď náhodou muž príde o robotu alebo bude musieť ísť na PN? Ja na ich mieste si skúsim najprv niečo na šetriť alebo nech si muž skúsi nájsť troska lepšiu platenú prácu..

autor
14. mar 2024

@majamat za stravu fame iba 100 lebo varime iba cez vikend a cez tyzden sa stravujeme v praci a kupujeme iba lacne veci a malicko

mircalla
14. mar 2024

Strava 100? To miniem za 3 dni

gejb
14. mar 2024

Najprv si zvýšte príjem. Prvý pol rok bez problémov zvládnete, ale keď prejdeš na rodicak dostaneš cca 450€. Co je pokles o 450€ v rodinnej kase. Stravovať sa počas materskej budeš už len doma, takže aj strava vám pôjde hore...aj keď nechápem ako to zvládate za 100€...

majamat
14. mar 2024

a v raci mate stravu zadarmo?
varena strava niekedy vyjde lacnejsie,a ko pecivo s niecim.

gejb
14. mar 2024

Kedy vám končí fixácia hypotéky?

vkatush
14. mar 2024

Mne to nevychádza veľmi na dieťa s týmito číslami. Celá výplata muža pôjde na výdavky čo máte nutné.
A ty budeš mať chvíľu okey materskú a potom len rodičák.
A dieťa je pálka. Plienky, oblečenie, čo ak nebudeš kojiť a náhodou bude musieť mať špeciálne mlieko, čo ak doma vám niečo vypadne, nečakané výdavky, ktoré je treba zaplatiť,... Nemáš z čoho.
Asi nemáte žiadne úspory, na ktoré by ste siahli v prípade núdze alebo ktoré by vás živili počas rodičáku.

A to ako dokážete vyžiť zo 100 eur jedlo nepochopím. U nás to je pomaly ani nie na týždeň. A môj malý má vyše roka a zje mi toho toľko, že ho cítim na rozpočte, takže aj tá stovka ti pôjde hore.

majamat
14. mar 2024

veru, nasetrit, sksusit zvysit prijem z ktoreho sa bude pocitat materska, v pripade potreby riesit pestovanie babatka,a k by si musela ist skor do roboty.

materska je asi dobra, su aj nejake prispevky, netusim. mna toto vsetko obislo, este aj rodicak znizili, ked som nan presla z materskej. jedine dobrovolne nemocenske poistenie sa mi podarilo vyuzit.

takze tebe klesne prijem. mm moze prist o pracu. dieta an zaciatku potrebuje hlavne plienky, casto menit oblecko. 1r rastie rychlo. mozno mlieko.
ty sa budes stravovat viac doma moze sa stat, ze budes PN aj od zaciatku tehu, icze aj tu bude nizsi prijem.

domkakvet
14. mar 2024

Ano vynde vam to, ak by nahodou mozes ist aj skor do prace, ak by ste mali este nieco nasetrene bolo by to este lepsie.

majamat
14. mar 2024

inak poznam ludi, co caruju a dokazu vyzit fakt z mala, preto si myslim, ze keby chcete, vyzijete.
ak treba, oblecko aspon na doma, na bezne nosenia sa da najst aj v bazaroch, pripadne kamsoky a znami poskytnu. mne dost podavali,a ni som netusila, ze tolko dostanem.
kocik, postielka a taketo veci sa daju tiez ziskat v bazari. a castokrat aj velmi zachovale.

myslim, ze by to slo, ale urcite je tu riziko, ze sa stane neico nepredvidane a uz nemate rezervu, do ktoej mozete ist, elbo prakticky budete bezne zit uz na rezerve.

deedol
14. mar 2024

ak vam to nehori, co sa tyka veku, nesla by som v tejto situacii do dietata. kolko mate rokov?

kitycat
14. mar 2024

Zrusila by som tie zvierata ak chcete dieta, vsak zjedia za tolko penazi co vy 🤷‍♀️

Dlh 400 eur na dalsich 10 rokov... no co vsetko by ste za to mohli mat

S tym co si popusala, by to bolo zivorenie. To chces pre vas aj pre dieta?

nelca84
14. mar 2024

Ale ak sa uz nebudes stravovat v praci, tak sa tazko prestravujete za 100e. Aj tak sa mi to nezda realne pre dvoch. A ja teda nepatrim k tym, co si myslia, ze dietatu staci laska 🤦‍♀️ neviem si predstavit zit takto na hrane, uz vidim, ako tu kazdy mesiac pises, komu uz prisiel rodicak...

sissy27
14. mar 2024

Po materskej pojdes do prace? Lebo inak si absolutne neviem predstavit ako chcete zit z 1300€ (muzov plat+rodicak+pridavky) pri tak sialenych vydavkoch. A to este ti skonci stravovanie v praci, takze logicky budete musiet viac minat na jedlo, k tomu plienky a nedajboh umele mlieko…

pinkgirl
14. mar 2024

Ešte si k tomu rozpočtu sadnite, ak teda k tomu rozhodnutiu chcete zodpovedne dospieť. Dieťa nie je len na tie 3 roky MD/RD, ostane vám na celý život, fakt😉. S vekom dieťaťa výdavky rastú. Strava skôlka, oblečenie, topánky, krúžky, tábory, lieky, záľuby, doprava, vzdelanie, vyššie náklady na dovolenku pre 3os ako pre 2os atď.

autor
14. mar 2024

Mame stravu 10centov na den takze platime cca okolo 2 a 3 eur plus nam zostava dost jedla aj doma. Mam skvelu sefku ktora by ma aj na materskej zobrala na 4 hodiny. Chcela by som hned ist do prace. Dost vieme usetrit na plienkach kedzd mam k nim pristup nemusim kupovat.

Ja uz mam vek mam 37,5

basulaak
14. mar 2024

Ja osobne by som sa bala. Ale to som ja. Kedy vam konci fixacia hypo? Co ak sa pokazi auto, spotrebic, bude treba zubara, zaplatit nedoplatky, poistku, veterinara, umele mlieko, plienky, fyzioterapeuta, lieky, stravu treba ratat mimo pracu ked budes s malym doma. Zial je to zivorenie na hrane. Zacala by som tym, ze si manzel skusi najst lepsie platenu pracu a nieco si odlozite.

kitycat
14. mar 2024

Bicykel, sane a farbicky tiez zoberies z prace? Vsak uz teraz zivorite podla toho co dopisujes

Uff

deti95060810
14. mar 2024

" Dost vieme usetrit na plienkach kedzd mam k nim pristup nemusím kupovať "...tak s týmto sa radšej nechváľ, lebo to smrdí paragrafom...
ak nebudeš chodiť do práce tak plienky mať nebudeš...😉

deti95060810
14. mar 2024

strava 10 centov /deň - to kde je prosím ťa tak lacno... si sa náhodou nepomýlila?

kluska
14. mar 2024

Ja by som sla do toho, jedno dieta je jedno dieta, s jednym SA da, hlavne ked uz mas skoro 38 rokov. Cakanie na lepsi CAS ti ubera sancu na otehotnenie a pozatym nemusi SA to podarit teraz, ale AJ neskor, AJ za rok, dva. Potom mozes lutovat, ze si mala radsej mat dieta, ale uz Bude neskoro. Rodinu nemas co by v pripade vsetkeho pomohla? Sefka vyzera ustretova, to je tie fajn. Peniaze nie su vzdy vsetko.

kluska
14. mar 2024

Rozhodni SA podla toho co je pre teba v dany moment dolezitejsie

simulienka2207
14. mar 2024

Prekrista, to akoze naozaj tie plienky???!

denithestrange1993
14. mar 2024

No neviem neviem,mat dlhy+hypo+auto(co nezahrna len naftu ale milion dalsich poloziek)+zvierata. Hmm za mna mate nizke prijmy na to co mate "na pleciach". Lebo splacat 2 pozicky,zivit 3 ludi,auto a zvery no nic moc za ten plat. A to si predstav znizenie prijimov na urcitu dobu na uroven materskej a neskor rodicovskej davky. O zvysenych vydavkoch nehovoriac-plienky,mozno dojcenecke mlieko,vybavicka,kocik,lieky....S tymi pozickami asi nic neurobis,ale prehodnotila by som chov zvierat aj vlastnictvo auta na vasom mieste.

viestta
14. mar 2024

Vies o tom, ze babatko je na cely zivot, nie len na pol roka na materskej? Vies o tom, ze ked budes doma 100€ na stravu bude malo lebo nebudes mat obed v robote za 10 centov?

deedol
14. mar 2024

- da sa nieco robit s tou 10-rocnou pozickou s obrovskou splatkou? ved to je viac ako hypo.
- musite precestovat 200e? neda sa menej inym typom dopravy?
- zvierata su zial u vas tiez privelka polozka vzhladom na prijmy
- muz vie zmenit pracu, pripadne stihal by si v pripade nudze este nejako privyrobit?

vek mas uz na hrane, ale to ako ZS zrejme vies aj sama.
ako pisali baby vyssie, treba ratat aj s tym ze dieta nemusi byt "bezproblemove", teda naklady na UM, fyzio, lekarov a lieky... (dufam, ze nie, ale treba s tym ratat)

denithestrange1993
14. mar 2024

@deedol co je zs?