Môžem požiadať v banke, aby som platila menej za pôžičku?

e4fcpgfge7uts
17. aug 2023

Dobrý deň prajem platim pozicku mesačne
180eur môžem si žiadať aby som platila menej mesačne 100eur??

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
e4fcpgfge7uts
autor
17. aug 2023

@mb2021 zamestnaná nie som vôbec som na INV 370e pozicku som splacala každý mesiac pravidelné bez problémov len ze keď som mala 20rokov v roku 2019
Som si požiadala o pôžičku 3tisoc na opravu moje izby... Moji rodiča chceli tiež požiadať ale neumožnili im to tak som vzala ja pozicku na moje meno pre rodičov..... Ja som mala za tie 3tisic platiť len mesacne 80eur podľa splátkového kalendára sa moja pôžička skončila teraz v auguste a mame som brala tiež čiže spolu 180eur mama mi každý mesiac tu 100e dáva na pozicku len ze moja sa už skončila tento mesiac... Čo mám robiť aby skrátili pozicku? Aby sa olatilo už iba 100e mesačne prosím poraďte ak sa v tom vyznáte mam 2 malé deti ja som šťastná ze konečne mi to už skončilo

katkaseiner
17. aug 2023

tu treba kontaktovať banku. Naco beries uver pre niekoho?

simca06022011
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
17. aug 2023

@e4fcpgfge7uts ved ale čo ti skončilo? Stále splácas svoju pôžičku. To ti navýšili tvoju pôvodnú alebo ako si brala ešte mame pôžičku?

e4fcpgfge7uts
autor
17. aug 2023

@simca06022011 áno a sebe zvlášť 3 tisíc ostatné mame

simca06022011
17. aug 2023

ty si nebrala zvlast, ak sa ti navysoval jeden uver, tak si proste navysila ten svoj celkovy. Neda sa to znizit na 180EUR pretoze mas tam v splatkovom (ak ide o jeden a ten isty uver) rozratane uroky a vsetko z celkovej sumy az kym sa to nesplati, ten tvoj povodny uver vlastne nie je, tvo povodny splatkovy neplati,ale spolu jedna suma, novy splatkov. Cize jedine v banke sa dohodnut, ale znizenie splatok = natiahnutie casu splacania, vyssie preplatenie.
Informuj sa v banke, lebo naozaj treba na to detailne informacie (aby sme ti nic zle nepovedali, nevieme naozaj pokym nevidim aky je to uver, kedy ako navysovany, ci dva.. atd, realita moze byt ina) a preratat to. Nik ti neodpusti 80EUR zo splatky ak je to tak rozratane.

ropucha6
17. aug 2023

@e4fcpgfge7uts banku nezaujima, ze ty si brala pozicku pre niekoho ineho…akoze mozes skusit refinanc na dlhsie obdobie, aby splatka vysla ta stovka, chod sa informovat banky.

saraxyz
17. aug 2023

@e4fcpgfge7uts a rodiča ti platia?

janewithane
17. aug 2023

Skus kontaktovat bezplatnu dlhovu poradnu, maju celkom hustu sieť pobociek po svk, mozno aj mailom viete komunikovat.

klarissa25
19. aug 2023

a ty maš už to 4 ročné dieťa čo ma problém so zrakom ?