Môžem požiadať poisťovňu o preplatenie hospitalizácie?

snehulienka321
6. dec 2012

Ahojte. Ak lezim dlhodobo v nemocnici na jednopostelke, musim si priplacat, je to akoze nadstandard, aj ked je to bezna izba.
Mozem poziadat svoju poistovnu o preplatenie tychto nakladov? Ma s tym niekto skusenosti?
Vdaka 🙂

bianca
6. dec 2012

pochybujem.Bud si podpisala papier ze si si vedoma ze si umiestnena na nadstandarte alebo nie.

ani3012
6. dec 2012

môžeš požiadať o preloženie na nižší štandard prípadne na bezplatnú izbu-ale samozrejme tomu bude zodpovedať kvalita...aj keď si myslím,že v našich nemocniciach považujú na nadštandard to, čo je vo svete úplne bežné 😒
a aby som aj na otázku odpovedala: požiadať môžeš, ale neuspeješ.
Ak máš nejaké individuálne poistenie, tak sa pozri na to, či tvoja hospitalizácia je zahrnutá v poistnej zmluve a ak áno, tak si to nechaj vyplatiť. Aspoň niečo by sa ti vrátilo späť

hradnapani
6. dec 2012

ak mas uzatvorene zivotne poistenie, kde sa ratalo aj s hospitalizaciou, tak mas narok. Mne takto preplatili nejakych par eur za kazdy den straveny v nemocnici, ale nie za to, ze som lezala na nadstandarde.. Ale ak to chces ziadat od zdravotnej alebo socialnej poistovne, tak silno pochybujem, a ak by aj vobec nieco preplacali, tak urcite len nejaky standard - ale skor nie ako ano.

katulka84
7. dec 2012

ahoj ja robim v poistovni a ja mam v zmluve poistenu hospitalizaciu na 10 eur na den.A ked som bola v nemocnici 7 dni tak my vyplatili celych 70 eur nebol ziadny problem.Tak ked to mas v zmluve tak si to urcite ziadaj nenechavaj im svoje peniazky,este zalezi ze v akej spolocnosti mas tu zivotnu poistku 😒

maznacik007
7. dec 2012

Nie to ti poistovna nepreplati, myslim zdravotnu poistovnu... ak nechces platit tak treba ist na klasicku izbu kde je viac zien na izbe...

preplatenie je mozne len v pripade ze mas uzatvorenu komercnu poistku s poistovnou ako je Alianz a pod. a to len priamo na hospitalizaciu v tehotenstve....

stanislavao
7. dec 2012

urcite nie. ked ste chceli nadstandard = to, ze budete sama na izbe, tak si to musite zaplatit. co s tym ma poistovna? ak mate zivotne poistenie a zahrnuje sa tam hospitalizacia, tak ano, ale urcite vam to nezaplati bezna zdravotna poistovna.

obcansr
7. dec 2012

ahoj jedine ak si priplácaš v poistovni za hospitalizáciu inak ti to nik nepreplatí. Nadšandard si v takom prípade zaplatíš sama, jedine na izbe s viacerými ženami čiže klasickej sa neplatí nič.