Môže si muž uplatniť NČZD na ženu na rodičovskej, keď nie sú manželia?

chudovanovamonika
26. jan 2024

Dobrý deň.
Je možné aby si muž uplatnil Daňové priznanie na ženu na rodičovskej dovolenke ak nie sú manželia, ale žijú a vychovávajú dieťa v spoločnej domácnosti?
Máme všetci traja rovnakú adresu kde bývame.

Niekto tvrdí áno, niekto nie tak by ma zaujímalo akú skúsenosť s tým máte?

Ďakujem za každú odpoveď.
Pekný deň

lilianka28
26. jan 2024

@chudovanovamonika NIE, nie je MANŽELKA

mirkam3
26. jan 2024

@chudovanovamonika tak ono to v prvom rade nie je “ NČZD na ženu” - cize nie. Je to NCZD na konkrétny “druh” ženy 🤣- manželku.

luliu
26. jan 2024

@chudovanovamonika nie nemôže, už z názvu je to jasné, ty totiž nie si manželka. Na niečo tá svadba predsa len je 😉

banalu
26. jan 2024

@mirkam3 konkretny druh zeny 🙌 pobavila som sa (v dobrom)

chudovanovamonika
autor
26. jan 2024

@luliu pýtam sa preto lebo dnes v jednej skupine ženy riešili že to je možné. Manželia byť nechceme a ani to nepotrebujeme takže tento "tón" si nechajte🙂)

luliu
26. jan 2024

@chudovanovamonika to je v poriadku, ale keď nechcete byť manželia, nemôžete chciet ani úľavy na daniach 😉

elanor
26. jan 2024

nuz, ono ten "len papier" ma obcas zmysel.
Ale tak, kto chce kam, pomozme mu tam. Ked nechcete "len papier", nemozete ani chciet vyhody, ktore z neho vyplyvaju. Logika nepusti...

chudovanovamonika
autor
26. jan 2024

@luliu Strašne múdra 😅🫣. Ja som sa nepýtala na tento Vás názor 😅. Keď som sa dočítala že to je možné len už som príspevok nasledovne nenašla tak som sa spýtala tu .
Keby je to možné, prečo to nevyužiť? 😅 Nedá sa komunikovať bez arogancie 😅. Pekný večer vám prajem 😅🫶🏽

chudovanovamonika
autor
26. jan 2024

@elanor okopirujem vám tu moju odpoveď už pre jednu múdru... Strašne múdra 😅🫣. Ja som sa nepýtala na tento Vás názor 😅. Keď som sa dočítala že to je možné len už som príspevok nasledovne nenašla tak som sa spýtala tu .
Keby je to možné, prečo to nevyužiť? 😅 Nedá sa komunikovať bez arogancie 😅?Pekný večer vám prajem 😅🫶🏽

elanor
26. jan 2024

@chudovanovamonika to je zial fakt, nie nazor. A jedina arogantna si tu ty. Jasne sme ti napisali, ze tato vyhoda plati pre iba manzelov. To vy nieste. A mozes sa aj na hlavu postavit, alebo po zemi valat, aj tak si to tvoj priatel?, partner?, spolobyvajuci?, darca genetickeho materialu? nemoze na teba uplatnit.
Ale ty si nieco citala, ani poriadne nevies co, ale ides si svoje, jak vlak s pokazenymi brzdami.

eeffka
27. jan 2024

@chudovanovamonika https://podpora.financnasprava.sk/424715-Nezdan...
Manzel/manzelka nic ine... staci trochu citat relevantne zdroje