Môže exekútor siahnuť na detský účet?

lenus1990
6. feb 2017

Dobrý den chcela by som sa informovat manžel ma 2 exekúcie, zablokavaný ucet v banke, tak si zriadil ucet na malu tá ma 2 roky, necháva si zasielat príjem tam. Môže siahnut exekútor na účet malej, nakolko aj ja jej tam zasielam korunky na šporenie, vopred, dakujem za odpoved

natalym
6. feb 2017

Vraj do fio banky, keď je účet exe nesiahne.

maciatkolulu
6. feb 2017

@lenus1990 na detsky ucet siahnut zarucene nemoze, ale priamo na prijem manzela hej...

lenus1990
autor
6. feb 2017

@maciatkolulu toho si je manzel vedomí, len som sa bala že on ucet zakladal, može aj s uctom disponovat, že ked je tam vedený tak exekutor siahne, som rada ze mala nepride o korunky

jumama
6. feb 2017

@lenus1990 To by som sa nepytala tu, ale v koknretnej banke na ich infolinke.

jumama
6. feb 2017

Nemyslim to v zlom, skor tak, ze ak ti polka povie tak a polka onak - komu uveris? V banke musia s takou situaciou mat skusenosti a odpovedia ti najfundovanejsie.

lenus1990
autor
6. feb 2017

@jumama chápem to len to je učet na malu na jej meno a rodne, manzel ho len zalozil, a má k nemu prístup , nie je na neho

maciatkolulu
6. feb 2017

@lenus1990 mozes byt absolutne kludna, na detske ucty exekutor NESIAHNE, aj ked ich zakladal manzel.

mivis
6. feb 2017

Nemôže siahnuť na jej účet, exekúcia je na neho, nie na dcéru... Ale ak na účet, ktorý je zablokovaný neprídu peniaze, tak môže poslať oznamenie zamestnávateľovi a peniaze pôjdu rovno od zamestnávateľa k exekutorovi

jurkom
6. feb 2017

@lenus1990 Exekutor siaha iba na ucty, kto je niekomu niečo dlžný, dieťa dvojrocne nema žiadne pozdlžnosti, čiže exekutor v žiadnom pripade nesiahne na učet dieťaťa. Robim v banke, to viem na sto percent.

lenus1990
autor
7. feb 2017

@jurkom
@mivis
@maciatkolulu Dakujem potesili ste ma, nakolko jej tam aj ja sporim, uz som sa bála

mivis
7. feb 2017

Nemáš zač 😉