Môže exekútor siahnuť na detskú vkladnú knižku?

Chcem sa opitat ci mi moze exekutor siahnut na knizku ak bi som ju dala na meno dietata a nechala bi som si na nu posielat svoju vyplatu ab casom pridavky?ako to funguje?mate niekto skusenost?dakujem

lubomirspetko
19. aug 2014

Podľa mňa môže lebo na nej vystupujete ako oprávnená osoba. Knižka bude jeho naozaj až keď bude mať 18 rokov.
Malo by to tak byť, ale istý nie som úplne.

mawka
19. aug 2014

@lubomirspetko nie, ak je majetkom dietata, tak nie. musela by byt spolumajitelkou alebo napriklad pri ucte spolumajitel. ale pokial je ucet, knizka vedena len na meno dietata, tak nie. sak to tak robi uz pomaly kazdy, vsetko prepisuju na deti, nielen nehnutelnosti, ale aj financie, zakladaju sa detom ucty a podobne.

katarinamarkova
19. aug 2014

@emmamamamumamamaemmu detska vkladna knizka na meno dietata, termin. ucet na meno dietata, sporenie atd...... je majetkom dietata, teda prostriedky na nej......
ty si ,,len,, zakonny zastupca ktory s majetkom dietata moze nakladat.
ak je exekucia vedena na teba exekutor nemoze siahnut na majetok 3tej osoby 🙂

katarinamarkova
19. aug 2014

@lubomirspetko 18r. - detska vkladna knizka je majetkom dietata od jej vzniku.....ide len o to ze bez dospelosti so svojim majetkom bez zakonneho zastupcu nemoze nakladat.....po 18r. sa nemeni majitel VK, meni sa len moznost doterajseho majitela nakladat s prostriedkami na nej.

maznacik007
19. aug 2014

@emmamamamumamamaemmu ale exekutor vam siahne na plat priamo u vasho zamestnavatela .. a ten vam ponecha len minimum ostatne posle exekutorovi a nie vam .. ci uz na ucet ci na knizku to je jedno .. takze toto nie je sposob ako sa vyhnut exekucii

bajana
20. aug 2014

Presne tak, exekutor siahne na peniaze este kym su u zamestnavatela...az potom sa posielaju zamestnancovi...inak by tento sposob vyhnutia sa exekucii volil kazdy...

lubomirspetko
20. aug 2014

@katarinamarkova
Ďakujem za opravenie 🙂 Neboj som si istý...