Mladomanželská pôžička - zvažujete?

visna6
30. máj 2019

Od 1.7. majú byť dostupné mladomanželské pôžičky. Zvažujete ju niekto? Zisťovali ste už ako to je, čo je všetko potrebné, ako kde o ňu požiadať? Ďakujem 🙂 chcem sa v tom lepšie zorientovať

michaelamaria
30. máj 2019

Zvažujeme aj mi ale tiež este neviem kde a ako žiadať

visna6
autor
30. máj 2019

@michaelamaria Veď toto...my tak isto, nejake podmienky su popisane vsade ale co vsetko konretne to obnasa, kde ist ..najst neviem

wonderingone
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michaelamaria
30. máj 2019

@visna6 hľadám aj na Google ale nič som nenašla kde žiadať ...žeby sa žiadalo na mestskom úrade som počula ako za čias našich rodičov 😉😉 no niesom si istá.

deginko
30. máj 2019

Podla mna sa bude datvpoxiadat v kazdej banke...za rovnaktch podmienok vo vsetkych..kedze ide o ,,statnu ponuku,,alebo ako to nazvat..tak ako s osobnym uctom zadarmo v kazdej banke(ak splnas pidmienky)

erosmal
30. máj 2019

https://www.ammado.sk/news/mladomanzelska-pozic... toto som našla ja, ale keď sa o tom začalo hovoriť tak som počula iné podmienky..

svettii
30. máj 2019

Mňa by zaujímalo či sa to nejako uplatniť aj na pôžičku kde bola žiadosť podaná ešte pred svadbou (týždeň) ale peniaze už boli čerpané po svadbe, dá sa to ešte nejako vybaviť?

simona0408
30. máj 2019

tiez sa pridavam baby,zaujima ma viac info 🙂

nika898
30. máj 2019

Ja si myslim ze to bude to iste ako s pozickou pre mladych. Bude sa dat vybavit v kazdej banke ktora ziadost posle na schvalnie.

andrea400
30. máj 2019

@michaelamaria ani sa ti to vôbec neoplatí a musíš mat do 35 rokov a vôbec to nebude také idilicke ako niekedy

sisa_s
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deginko
30. máj 2019

@sisa_s prave naopak...maximalne rok mozu byt zosobaseni..aspon ja som to tak pochopila...ved po roku uz su predsa neni mladomanzelia...to by nedavalo zmysel,I.ked mozno sa mylik...,ale je pisane..,ze pred podanim xiadosti o pozicku,je podmienka sobasu Najviac 12mesiacov...to pre mna znamena,ze maximalne mozu byt vzati tych 12mesiacov,ci??ja som z toho uz jelen

michaelamaria
30. máj 2019

@andrea400 ved jasné neoplatí.....mám 31r😉

sisa_s
30. máj 2019

@deginko jasnééé, pardon, pre nás toto nie je aktuálne, len som o tom počúvala v telke a neprišlo mi to logické, no takto blbo som si to zapamätala :D už som si to overila 🙂 https://www.podnikajte.sk/osobne-financie/mlado...

zuzinjan
30. máj 2019

Žiadosti sa podávajú na štátny fond rozvoja bývania - príslušný mestský úrad v rámci okresu. Manželia musia mať obaja do 35 rokov a žiadosť je možné podať do roka od uzatvorenia manželstva. Výška príjmu nesmie presiahnuť 4 násobok životného minima 348,13 €. Viac informácii majú na stránke. Len nechápem prečo sa všetko točí okolo bytu (stavba, kúpa) a o rodinných domoch nič.

monkrs
31. máj 2019

V tom clanku ammado sk sa praveze pise, ze manzelstvo musi byt uzavrete minimalne 12 mesiacov, tak ako teda?

zuzinjan
31. máj 2019

@monkrs to co som dala je z oficialnej stranky statneho fondu

deginko
31. máj 2019

@monkrs nie pise sa,ze manzelstvo moze byt najviac 12mesiacov uzavrete,cize rok a menej.

monkrs
31. máj 2019

@deginko zle vidim?

monkrs
1. jún 2019

@deginko tak vsade pisu inak, preto ma zaujima, ako je to naozaj.

deginko
1. jún 2019

@monkrs tak sa pomylili asi,neviem ,ale mladomanzelia su urcite neni ludia,ktori su zosobaseni viac ako rok..to uz ozaj s mladomanzelstvom nic nema,preto aj ten nazov

deginko
1. jún 2019

@monkrs uvidime co bude 🙂

martinedo
13. jún 2019

Uz si mozete pozriet aj oficialne podmienky. https://www.sfrb.sk/ziadatel/mladomanzelska-poz...

dian32
8. mar 2023

@monkrs
@deginko
@zuzinjan zdravím vás baby, žiadali ste nakoniec niekto o mladomanzelsku pôžičku?

zuzinjan
8. mar 2023

@dian32 my nie

monkrs
14. apr 2023

@dian32 ani my nie

luckasvec
15. apr 2023

@zuzinjan
@monkrs a co bolo rozhodujúce prosím že sa vám to nepozdávalo? Ďakujem za prípadnú odpoveď