Metlife - skúsenosti

kejtyke
1. dec 2017

Dobrý deň, je tu niekto kto má nejaké skúsenosti pri životnej poistke v poisťovni Metlife? Ďakujem za príspevky.

adus29
1. dec 2017

Ja mám zatiaľ dobrú skúsenosť. Po ocinovej smrti nám vyplatili tak ako to mal v zmluve. Poslali sme im vyplnenu poistnu udalost oni chceli este nejaké potvrdenie od obvodneho lekara a pverene nase cislo uctu na ktore poslali poistnu sumu.

lavieenrose
1. dec 2017

@adus29 nevies prosim kolko€ sa plati taka poistka?

adus29
1. dec 2017

Zalezi co tam mas. Ake rizika a na aku sumu. Ocino platil cca 25 eur

evittam
1. dec 2017

@kejtyke Neexistuje poistka čo sa oplati. A už vôbec nie "pchat" peniaze americanom.

lavieenrose
1. dec 2017

@evittam ani my neverime na poistky ale rodina nas tlaci do zivotky pre muza..ako zivitela rodiny

evittam
1. dec 2017

@lavieenrose Tak nech si rodina zaplatí....Ale to je samozrejme vasa vec.

lavieenrose
1. dec 2017

@evittam mamina to uz nevydrzala a plati dcere zdravotnu alebo ak by nieco znicila :D

evittam
1. dec 2017

@lavieenrose Hmm, co uz. Veľa stastia želám. Zbytočne vyhodene peniaze.

zarrinka
1. dec 2017

@kejtyke Ked uz poistku ale fakt od niekoho znameho komu verite, ze Vas neodrbe. Nam tiez slubovali hory doly a ked prislo na plnenie, hruza. A nedavajte si poistku s investovanim. Neoplati sa to a jediny pre koho je to vyhodne je poistovna 😉

lavieenrose
1. dec 2017

@evittam nastastie nie moje :D

kikul21
1. dec 2017

@kejtyke
@lavieenrose ja ju mam a platim 21.30e. Ak chcete dam vam kontakt na chalana co mi to robil 🙂 prisposobil mi vsetko ako som chcela 🙂

evittam
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
1. dec 2017

@kikul21 Tomu veris iba dovtedy kým tie peniaze nepotrebujes a on urcite-ziskal províziu.

zarrinka
1. dec 2017

@evittam Suhlasim s tebou co sa rodiny tyka. Ja nie som zastanca poistiek a na zaklade skusenosti s poistnym plnenim uz na poistovne mam aj jemnu averziu. Ale manzel napriek tomu poistku ma....

deti95060810
1. dec 2017

tiež za mnou chodil kolega, že mi poistí syna....že či mi bude veľa platiť 500 Sk... Povedala som mu, že ak sa niečo synovi stane, žiadne peniaze mi ho nenahradia...
Potom prestal

evittam
1. dec 2017
deti95060810
1. dec 2017

môj mm platí nejakú poistku, ešte pred manž. uzatvoril, a teraz poist. ani nechať, ani zrušiť....Neoplatí sa.
Každá poisť potrebuje zarobiť .... Kým platí platca je to Ok, keď majú oni už je problém...Krútia sa ako had...

emi16
1. dec 2017

No ja som tiez pocula vselico o ne-plneni poistiek
Ale
Partnerova mamina zomrela na rakovinu a do 6 mesiacov vyplatili plnu sumu podla zmluvy

A nas vytopila suseda a vyplatili nam naklady na opravu
A to bolo zatecene aj v stavanej skrini kde zostali len flaky
Bez zavlhnutia
A cakala som reakciu, ze to nevidno ked tam mate zatvorene
Ale aj to preplatili

evittam
1. dec 2017

@emi16 Ty porovnávas životné poistky a setrenie s poistkou za byt?!

emi16
1. dec 2017

@evittam bolo tam pisane aj o zivotnej

zuzuliennka1
1. dec 2017

Metlife nie, ja som v Allianzi, urazove a po 2 urazoch mi normalne vyplatili plnenie, odporucam Allianz, dlhodoba spokojnost

adus29
1. dec 2017

@zuzuliennka1 nam allianz ani po 2 rokoch nevyplatili plnenie a poznam takych viac. Takze ja s allianzom nikdy nic uz spolocne nechcem mat

evittam
1. dec 2017

@zuzuliennka1 Lenze je rozdiel medzi urazovym a životným poistenim.

evittam
1. dec 2017

@adus29 Ona ale pise o úrazovom poisteni... čo nemá nic spolocne so zivotnym.😉

muskazlata90
1. dec 2017

@kejtyke s životným poistením neviem poradiť, ale mala som cez nich cestovné poistenie. Bola som hospitalizovaná 3 dni v zahraničí, nemala som ani najmenší problém so zdravotnou starostlivosťou, preplatili 4500 eur, nič som nedoplácala. Môže to byť ale tým, že som bola na firemné cestovné poistenie.

norcima
1. dec 2017

Poistenie ma kryt rizika spojene s vypadkom prijmu. To, ze su to zbytocne vyhodene peniaze, moze povedat ten, co vie s istotou (?) urcit, ze jemu sa nikdy nic zle nemoze stat...alebo ten, kto ma negativnu skusenost (bez ohladu na jej dovod) A je to cisto individualna zalezitost. Inak si nastavi poistenie mlady clovek, bez rodiny, zavazkov a inak otec, zivitel rodiny, ktory ma deti a hypoteku na 30 rokov na krku...

frapper
2. dec 2017

@evittam ty si tiež dostala výplatu ak si pracovala,či nie?Tak isto reprezentanti,je to ich práca,tak dostanú za to výplatu,ako hocikto čo pracuje.Aj úradník v banke dostane výplatu a tiež ponúka produkty.

frapper
2. dec 2017

@lavieenrose správne by ste spravili,ak je on živiteľ,len nastaviť na jeho príjem,aby pri strate príjmu ste boli aj spokojný.

martinka63
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sestrickajanka
16. júl 2020

Tak moja čerstvá skúsenosť s MetLife. Ak by som si opätovne mala robiť poistku,tak určite nie u nich. V októbri 2019 som bola na OP. Bola som PN od októbra do marca 2020, potom som nastúpila do práce. V predstihu vo februári som im zaslala dokumentáciu. Prišlo mi prvé rozhodnutie, že mi nárok neuznávajú. Odvolala som sa a dodala dokument z preventívnej prehliadky z marca 2019, keďže som prešla (mám rizikové pracovisko) mala som za to, že to už bude v poriadku. Opätovne mi prišlo rozhodnutie, že mi nárok neuznávajú. Opätovne som sa odvolala. Opäť zamietli. Bez toho, aby si spätne vyžiadali dokumentáciu od môjho ošetrujúceho lekára, ktorá potvrdzuje, že som nikdy nebola liečená na uvedené ochorenie, nikdy som nim netrpela. Stále zamietavé stanovisko, bez nejakej medácie, či snahy dohodnúť sa. Aktuálne som na tom tak (keďže sa mi na to už pozrela právnička), že to idem dať na súd a budem sa súdiť o svoj nárok. Teda pokiaľ máte možnosť vyhnite sa akýmkoľvek ich produktom. Podotýkam platila som si dosť drahý produkt.