Meškanie výplaty u vášho zamestnávateľa

gabika0825
9. nov 2019

Ahojte baby, chcela by som sa vás opýtať, ako to vy máte s chodením výplaty? Nastúpila som v Auguste do novej roboty a mám v zmluve že výplata chodí max. Do 20. Dňa kalendárneho mesiaca, čo mi príde moc neskoro, ale s tým nebol problém lebo výplata mi vždy prišla okolo 8-10. Dňa v mesiaci. Stravné chodí vždy skôr a to 2. Max 3. Ale tento mesiac neviem čo sa deje. Neviem či to je celé spôsobené tým sviatkom, ale stravné mi došlo tento mesiac 7meho, čo je strašne opozdene oproti minulým mesiacom. Výplatnú pásku som ešte nedostala doteraz, výplata tým pádom nemám tušák kedy dojde. Ide tu o to že teraz budem kvoli tomu meškať s platbami a keď som sa pýtala vedúceho včera, tak povedal že on nevie kedy to príde. Kamarátky čo som sa pýtala, majú v zmluve tiež do 20.teho dňa, ale výplaty majú už dávno na účte pokial ide víkend. Preto by ma zaujímalo, ako to máte vy a či to je normálne. Ďakujem 🙂

jana005
9. nov 2019

@gabika0825 ahoj, keď máš do 20teho v mesiaci, tak je to normálne.
To, že si mala predtým skôr, je len ich dobrá vôľa.
Alebo, že mzdarka stihla skôr spraviť výplaty

dskjhfdlkdjhl
9. nov 2019

@gabika0825 este je len 9.11., takze Ti nic nemeska.

bielavlcica
9. nov 2019

Mne meska vyplata uz 2 mesiac 😂😂😂

mogaa
9. nov 2019

@gabika0825 termín máš do 20-teho, to že občas pošlú skôr, neznamená že je to ich povinnosť, výplata ti bude meškať ať keď ti nenabehne do 20.dňa. zariaď sa tak aby si vždy mala dostatočnú hotovosť aby to prešli všetky platby (TP, inkaso)...buď si posuň termíny TP v banke alebo si nechaj z predch.mesiaca potrebnú hotovosť aby ti dané platby odišli na čas

sweetlife001
9. nov 2019

Áno je to normálne, pretože je ešte len 9.teho.
Nič ti nemeska a je len tvoj problem, že si si si nenechala peniaze na výdavky, vôbec si sa nemala spoliehať na to, že ti výplata možno príde skor tak ako ti ju skôr poslali predošlé mesiace.
Ja mám v zmluve termín do 10.teho, chodí mi vždy presne 10.dna akurát teraz keď vijde 10.teho cez víkend tak mi príde v pondelok. Výplatna páska mi chodí na email až po výplate.

lula313
9. nov 2019

Som teraz na RD, ale v zmluve som mala výplatný termin 15 deň v mesiaci, ale vzdy nám mzda prišla 2-4 deň mesiaca a to mzdy robila len jedna pani, zamestnancov bol obrovský počet, ale dochádzku sme uzatvárali tak 5 dni pred koncom mesiaca(mimoriadne PN, OČR sa jej nahlasovali mailom). A tiež sa našli ľudia, čo na konci mesiaca boli bez penazi a nadavali, že prečo to neposiela v strede mesiaca, že by nepominali-ale to nie chyba mzdárky, ale zamestnancov, že nemajú ziadnu rezervu, nevedia hospodáriť. Podpisom pracovnej zmluvy akceptuje každý zamestnanec výplatný termin a mzdárka je povinná ho dodržať, nie je jej povinnosťou uzatvárať a posielat mzdy skôr.. ak Vám to vadí, treba osloviť vaše odbory, alebo zorganizovať stretnutie s vedením a požiadať o zmenu vyplateného terminu a ukotviť to v kolektívnej zmluve

jankapepe
9. nov 2019

@gabika0825 Nič ti nemeska. Stále máš do tvojho výplatného termínu 11dni.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dzina007
9. nov 2019

rataj ze ak nemas v tej istej banke ucet z ktorej posiela zamestnavatel tak mzdarka mozno aj stihla 8. poslat ale nemoze ovplyvnit to ze vsetkym dojde az nasledujuci pracovny den cize pondelok,

dzina007
9. nov 2019

a vzdy to zalezi od toho ako vychadzaju dni. U nas uzatvaraju dochadzku 1 pracovny den v mesiaci okolo obeda. Niekedy to tym padom vychadza hned na 1 den v mesiaci. Tento mesiac to ale vychadzalo az na 4teho. Tak proste nestihla za 4 dni urobit aj stravne aj vyplaty s tym aby to vo stvrtok aj odoslali a v piatok ludom na ucet mzdy nabehli.
na toto sa nieje dobre spoliehat vzdy ze urcite dorazi do 10teho... lebo su mesiace kedy to proste nestihnu,

pribinak
9. nov 2019

Výplata ti bude meškať az 21veho, dovtedy nie. Pozri si zmluvu a zákonník prace

ivkazba
9. nov 2019

Ako píšu dievčatá už vyššie, podľa zmluvy môžeš dostať výplatu až 20-teho, podľa zákonníka má na to zamestnávateľ čas až do posledného dňa v mesiaci. Takže zamestnávateľ je stále dostatočne v termíne. Nastav si platby tak aby ti odchádzali po 20-tom alebo maj rezervu.

gabika0825
autor
9. nov 2019

Veď ale zaplatiť veci mám z čoho, si myslíte že som hlúpa že nemám na šeky? Len tu ide o to že ked poplatím teraz šeky, neostane mi na ďalšie bežné výdavky, skratka každý mi aj v tej práci povedal, že výplata príde max 10 a ked aj minule 10teho vychádzalo na víkend, tak mi to prišlo pred víkendom. Teraz je to iné a meškalo aj stravné, preto sa pýtam, či je možné, že zrazu to príde o takú dobu neskor, ako zvyklo chodievať, lebo väčšinou každý vie v ktorý deň čakať výplatu.

gabika0825
autor
9. nov 2019

Tým že mám na šeky neznamená že mám na ďalšie platby, zle som sa vyjadrila, samozrejme jasné že mám odložené na dôležité veci ako energie. Ale treba platiť aj iné veci. To len tak keby ste si chceli rýpnuť

hyberncia
9. nov 2019

@gabika0825 myslím.ze ľudia ti tu len hovoria.ze na to majú právo ti ju poslat až 20 a ty by si s tým mala každý mesiac rátať,že sa môže stať že príde aj neskor a nie podľa toho,kto čo povedal.

gabika0825
autor
9. nov 2019

@hyberncia V poriadku, chcela som vedieť niečo iné a nie poučky samé, však viem ze sa môže stať, ale že či mám čakať že príde tak neskoro ako stravné, keďže to meškalo 4 dni

gabika0825
autor
9. nov 2019

A či je toto celé kvoli tomu sviatku, to som potom zvedavá čo bude cez Vianoce...

hyberncia
9. nov 2019

@gabika0825 to nie sú poučky to je realita. U nás to je tak.ze majú čas do 15.teho niekedy to príde 15 a niekedy už 11,nedá sa z toho nikdy nič odvodiť. Jednoducho je to o Tom ako majú mzdarky čas a aj dovolenky.

23121974
9. nov 2019

Majú právo poslať do 20-teho.V zmluve to máš uvedené,podpisom si súhlasila...To,že pošlú skôr je na ich dobrej vôli.

dskjhfdlkdjhl
9. nov 2019

@gabika0825 ked raz mas, ze chodi max. 20-teho v mesiaci, tak chodi max. 20-teho. To, ze prislo niekedy skor, to neznamena, ze to tak musi byt vzdy a treba s tym pocitat. To nie su ziadne poucky, to su uplne normalne odpovede, darmo sa rozculujes.

lubka73
9. nov 2019

co ine si chcela pocut ? ved ti odpovedaju na to na co si sa pytala , tak napis co si chcela pocut a to ti napiseme
riad sa podla toho co mas v zmluve ak pride skor tak ok inak maju cas do 20, cize zase len poucka a odpoved na tvoju otazku
ale ked chces vediet zajdi v robote a opyataj sa vasej mzdarky my to tu nemame odkial vediet preco vam tento mesiac poslu neskor

ladyblcha
10. nov 2019

Napis mzdarke, nech ta nerozmaznava, nech ti uz nikdy neposiela vyplatu pred terminom, lebo nevies potom s peniazmi hospodarit. Nech vzdy mas vyplatu 20teho ako je v zmluve, lebo si z toho vynervovana (resp max 1-2dni pred, ak 20teho vyjde na vikend/sviatok)

evittam
10. nov 2019

@gabika0825 A my mame odkial vediet co máš čakať?😁😁😁 Pytas sa dookola to iste. Nechces poucky? Ake poučky? Tak este raz-vyplatny termin mas 20.v mesiaci. Cize ano moze ti vyplata prísť az 20.

jajo1
10. nov 2019

@gabika0825 celkom by ma zaujímalo, ako by si chcela tento mesiac, aby to mzdárky stihli napr. toho 2. alebo 3. v mesiaci - prvého bol piatok, štátny sviatok, druhého a tretieho novembra bol víkend, čiže mzdárky, ak ešte nemali dovolenku (veľa ľudí si spravilo ešte v pondelok dovolenku z dôvodu cestovania), nastúpili do práce prvýkrát tento mesiac až štvrtého novembra. Kým zosumarizovali dochádzku, bolo možno 5. - 6., kým zadali príkazy a prešli platby v bankách, bolo zrazu siedmeho novembra (podľa mňa to stihli aj tak rýchlo). No a výplaty budú ešte neskôr. Okrem toho nevidím žiaden problém - mzdárky/zamestnávateľ má stále čas až do 20. Takže či sa ti to páči alebo nie, či s tým súhlasíš alebo nie, stále si zamestnávateľ plní svoje povinnosti v termíne. A trošku zhovievavosti by tiež neuškodilo - mzdárky tiež majú právo na využitie štátneho sviatku, víkendu a príp. dovolenky na svoj oddych ....

gabika0825
autor
26. nov 2019

@jajo1 Ja to plne chápem, len kvoli tým sviatkom všetko mešká a viac ľudí s tým malo problém čo som počula

evittam
26. nov 2019

@gabika0825 Ale tebe nič nemeskalo ak si dostala výplatu max.20.v mesiaci.