Mesačná spotreba za vodu v rodinnom dome

romi199
28. jan 2022

Ahoj chcela som sa opýtať že akú máte mesačnú spotrebu vody v rodinnom dome a koľko platíte. Mi máme 30 m kubických vodné a 30 m kubických stočné mesačne čiže spolu 60 m kubických mesačne. A platíme okolo 80 euro ale zdá sa mi to veľa. Je síce pravda, že dosť veľa perieme a niektorí sa aj dosť dlho sprchujeme ale aj tak je to čudné. Chcela by som na porovnanie ako je to u iných. Sme 4členná rodina , všetci dospelí.
Ďakujem

mishkamishka
28. jan 2022

ahoj, ked si pozries na internete, priemerna spotreba 100 litrov osoba / den. To je spolu 400 litrov denne, to je 12000 mesacne. Takisto com citala 100 kubikov mesacne pre 4 osoby je priemer. My mavame tak 80, ale mali sme aj vyse sto. sem pozri https://www.geotherm.sk/usetrit-za-vodu/
cena vody je uvadzana za kubik, nie je rovnaka na cekom Slovensku. na vyuctovani vidis spotrebu a aj cenu. Bratislava aby mala mat 2,40 aj s dph vodne plus stocne.

bebotka
28. jan 2022

@romi199 tak to máte dosť, nás je päť, z toho tri deti fakt periem každý deň okrem nedele, často aj dva krát denne, taktiež sprchujeme denne a za rok sme minulý cca 80 kubikov

zuzkaa1991
28. jan 2022

@romi199 tak my mame zumpu ale cca do 20m³ mame mesacne spotrebu vody asi.....my platime raz rocne ale aj to polievane zahradu travik. V lete..... ale podla zumpy usudzujem ze tak do 20m³ aj menej spotrebujeme kedze raz za mesiac nam tahaju

marca12
28. jan 2022

@romi199 to je strasne vela. Skuste na mesiac skratit sprchovanie na nevyhnutny cas a uvidis,aky bude stav vodomeru po mesiaci.

zalka
28. jan 2022

@romi199 vodné je voda čo míňaš,
stočné je odpadová voda ...
ak je vodné 30m3 = tak stočné bude tiež cca toľko ... ved ak sa kúpeš, napušťaš vodu do vane, 250l tak jasne že ju aj vypustíš do kanála a to je to stočné ...

Tvoja spotreba je 30m3 pri cene cca 2,4e / m2 je za cca 72 eur .

negymama
28. jan 2022

to mate cca 1 kubik denne, cize ak ste styria, jedna osoba minie denne 250 litrov vody, co je teda dost, my mynieme cca 70-80 litrov na osobu /den - co sa inak povazuje za hygienicke minimum.

negymama
28. jan 2022

a co sa tyka platieb, my mame v obci obecny vodovod s dobrym zdrojom vody, takze mame vcelku dost lacnu vodu, platime 10-12 eur mesacne a to sme siesti. Stocne nemame, lebo pouzita voda nam ide z certifikovanej cisticky do trativodu.

nwnw
28. jan 2022

@romi199 nasa rocna spotreba je do 200m3 a je nas 5 doma. Zumpari su u nas skoro stale 🤣

deti95060810
28. jan 2022

to si sa nepomýlila? Lebo my sme v domácnosti 6 osôb - 4 deti....spotreba 8-9 kubíkov vody/mesiac,,, na jedného cca 1,5 kubíka vody / mesiac

judar
29. jan 2022

0€ kedze rodinny dom a navrtana studna, rozbor vody dobry voda pitna tak mam o tento vydavok menej a nemusim pocitat a obmedzovat sa litrami vody, plus ktomu kanalizacia a vydavok za elektrinu 130€ mesacne

akvi
29. jan 2022

@romi199 no tak to je fakt strašne veľa. My sme 3osoby a platíme polročne cca 50-60 eur za vodu. ( Stocne neplatime).

marca12
29. jan 2022

@judar ty si si tu vodu predplatila na roky dopredu 🤣 vrtanie studne je pekne draha zalezitost

judar
29. jan 2022

@marca12 nemyslim si ze to je az tak extra draha zalezitost ale aspon mam pokoj stym a nemusim sa obmedzovat s vodou a ver ze som takto zazila rodiny kde to bolo sialene az tak ze mestsku vodu v ich domoch napustali do desiatok flasi, tym si zalievali kavu caje robili stoho polievky atd a skrz to pocitali vydaje na vodu ...to bolo sialene nieco

drobcek17
29. jan 2022

@romi199 no toto je podľa mňa dosť my sme síce len 3ja, práčka umývačka idú každý deň u nás. U nás sa sprchuje len manžel ja a syn sa kúpeme vo vani. Skúste si pozrieť či nemáte niekde únik vody.