Maximálne 300 eur z bankomatu

26. apr 2023

... z ktorého som príbuznej vždy vytiahla 500 €, limit určite neupravovala.
Išla som zadať. Iná suma. , lebo na predvoľbe bolo max. 300€.
Začala som vytukavat 500 a pri prvej číslic 5 mi skočila druhá päťka a potom dve nuly, čiže 5500 a hneď... Takú sumu vám nemôžme vydať....
Asi 5*som sa snažila natukat 500 a stále s takýmto priebehom....5500 dookola.
Ja neviem, prečo tam nemôžu vycapit, dáme ti max 300€ z tvojho účtu a Pál do 3,14.
. Načo tam nastavujú také primitívne obštrukcie, aby sa tam človek zlostil a strapnoval.???

solange7
26. apr 2023

Ja by som povedala, ze tu technologia na plnej ciare vyhrala nad clovekom.

slniecko5
26. apr 2023

SLSP má limit 200, iné banky vie, vybrala som viac, keď som potrebovala. Resp vybrala som aj zo slsp vyššiu sumu na viackrát za sebou... trápne hej🙂

lugie
26. apr 2023

Mne sa to teraz pravidelne stáva, chcem si vybrať napr. 1000€ (mam taký limit) a ide mi max 200€ 🥲 pred pár mesiacmi nebol problém, nechápem. Skúšala som už v rôznych bankomatoch…

lalenka33
26. apr 2023

Záleží aj od toho, ako je nastavený ktorý bankomat. U nás na pošte dá bankomat toľko, koľko je denný limit na karte čiže aj 5000€ a je jedno z akej banky je karta. To isté bankomat vo VUB banke. Ale všetky iné bankomaty v meste dajú max 200€ keď je karta z inej banky.

mk1111111111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marsmykkok
26. apr 2023

Toto zaviedli od vtedy, čo začala vojna na Ukrajine a ľudia začali húfne vyberať a bankomaty sa nestihli plniť... A má to pre banky výhodu, že v skoro každej banke máš zadarmo z inej banky jeden výber, ale cudzím dajú maximálne 200 alebo 300 eur, další si zaplatia.

maranco
26. apr 2023

https://banky.sk/aku-sumu-a-kolko-bankoviek-vam...

Zaujímavý bezpečnostný limit má aj Slovenská sporiteľňa. V bankomatoch má nastavený limit na jeden výber len po 200 eur pre cudzích klientov. Ak chcete naraz napríklad tisíc eur, musíte kartu vsúvať do bankomatu päťkrát.
Marta Cesnaková, hovorkyňa Sporiteľne to vysvetľuje tak, že priemerná suma výberu z bankomatu je výrazne nižšia ako 200 eur. „Klienti iných bánk si vo väčšine prípadov môžu vybrať hotovosť bez toho, aby vôbec postrehli, že existuje nejaký limit. Ak si potrebujú vybrať viac, môžu výber zopakovať, počet výberov ani celkovú sumu na jednu kartu nijako neobmedzujeme“.

zuzinka888
26. apr 2023

Ja som nedavno vyberala 500€ na 1x cez tlacidlo- ina suma- a uplne v pohode. Tak potom neviem kde je problem🤷‍♀️

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lalenka33
26. apr 2023

@maranco presne tak to má SLSP a u nás aj VUB v bankomate v potravinách. Ďakujem pekne, keď potrebujem s kartou z FIO banky vybrať 10 násobok a zdarma mám len 1 výber čiže zaplatím 9€ za výber

lalenka33
26. apr 2023

@marsmykkok mám účet vo fio banke ďaleko skôr, ako začala vojna na Ukrajine a už pred vojnou mi bankomat v SLSP vydal len 200€ a aj teraz počas vojny mi bankomat v poštovej banke dá aj 3000 na 1 výber a zadarmo a to isté VUB bankomat priamo vo VUB banke. Jedine bankomat mimo banky mi nedá viac a všetky bankomaty SLSP mi nedajú viac.

zuzanka.zuzu
26. apr 2023

ono závisí aj od karty, nielen od bankomatu. napr.moja karta mi dá mesačne max 20 000, akurát 2-3 mesiace dozadu som to reklamoval a prišla mi odpoveď že ich to mrzí a mám uskutočniť ďalší výber zajtra - akurát sa prelinali mesiace tak im odpoveď vyšla 🙄🙈😂

marsmykkok
27. apr 2023

@lalenka33 u nás začali byť obmedzenia vtedy. A nie vo všetkých bankomatoch, ale najviac využívaných. Ja mám 365 a bankomat v meste,.kde často nechodím, tak som vyberala zo SLSP v takej obchodnej zóne, kde som bola často. A vtedy mi to prvýkrát nedalo viac ako 200 eur

maranco
27. apr 2023

@lalenka33 vo FIO máš
Pre platobné karty Mastercard platí:
Zadarmo sú pridelené ku každej karte prvé 2 výbery v mesiaci, každý ďalší je spoplatnený vo výške 1 €.

Pre platobné karty Visa platí:
Výber z akéhokoľvek bankomatu v SR aj v zahraničí je vždy zdarma.

Takže riešenie je vyžiadať si Visa kartu (jednorázový poplatok 3.50) a máš výberov koľko potrebuješ.
Ja osobne by som sa bál nosiť/vyberať hotovosť 2 000€ kvôli okradnutiu/strate, kde sa dá platím radšej kartou a peniaze medzi známymi riešim radšej prevodom.

maranco
27. apr 2023

@lalenka33 ak chceš Visu bez poplatku, môžeš ukončiť Mastercard a požiadať bezplatne o Visu, len 2 týždne budeš bez karty.

lalenka33
27. apr 2023

@marsmykkok SLSP ani mne nedá viac ako 200€ ani v bankomate, ktorý majú v pobočke banky.

lalenka33
27. apr 2023

@maranco karta mi končí budúci rok, to už vydržím. Ja vyberám hotovosť len 1xmesačne len to potrebujem tú vyššiu sumu. Našťastie bankomat na pošte mi dá koľko potrebujem. Tiež všetko platím kartou a cez IB, ale šetrím doma v ponožke, nikdy nenechávam vysokú sumu na účte, keď aj tu často čítam, ako zmiznú peniaze z účtu.

maxalla
27. apr 2023

Predpokladam, ze kvoli poplatkom za vyber.

iwesska
27. apr 2023

@slniecko5 Slsp nema taky limit. Muz ma a vyberie si kolko chce.

marsmykkok
27. apr 2023

@lalenka33 No ale každopádne, je to kvôli práve tým internetovým bankám, kde je 1 výber zadarmo a teda klienti vyberali viac ako napríklad klient SLSP, čo má výbery zo svojej banky neobmedzené a napríklad majú bankomať pri práci alebo obchode a vedia vybrať aj každý druhý deň nízku sumu. A boli obdobia, napríklad ako začala vojna, prípadne boli rôzne konšpi správy, že zlyhajú platobné systémy a tak, kedy sa pred bankomatmi tvorili rady a chýbala hotovosť v nich. Tak si to SLSP a aj niektoré iné banky takto ošetrili.

jaaty
27. apr 2023

Obmedzený limit je nastavený len pre neklientov danej banky. Má to tak SLSP, VÚB, Prima…. Ak vyberá klient tej ktorej banky vo svojom bankomate, nie je obmedzenie na ATM, len limit karty. Ja tiež vyberiem 5000 bez problémov. Ide hlavne o to, aby bol zabezpečený dostatok hotovosti pre svojich klientov.

maranco
27. apr 2023

@lalenka33 niečo si šetri na sporiacom účte 2% úrok, keď príde požiar/zlodej tak bude po ponožke.

sisaka
27. apr 2023

Nechápem, keď má človek kartu v ruke prečo si ide vybrať hotovosť, keď môže rovno platiť tou kartou 🤔

lalenka33
27. apr 2023

@maranco mala som sporiaci v prima banke a to bola teda bieda , preto som zrušila

duunlo
27. apr 2023

SLSP, Prima obmedzenie 300€, vo VUB aj 6000€ a pritom mam inu banku.

marsmykkok
27. apr 2023

@sisaka Napríklad na dovolenku v zahraničí je treba hotovosť, dar niekomu na svadbu/oslavu do obálky a mohla by som pokračovať.

rony2255
Autor odpoveď zmazal
Zobraz