Maximálna dávka v nezamestnanosti po rodičovskej dovolenke

leeshka
3. júl 2024

Ahojte,
Vie mi niekto tu z Vas prosim potvrdit, ze dobre uvazujem pre ziskanie maximalnej davkyv nezamestnanosti?
Som 10rokov zamestnana na TPP a aktualne na rodicovskej dovolenke, ktora mi konci 10.8, co je sobota
Po RD sa neplanujem vratit do sucasneho zamestnania a chcem sa prihlasit na urad prace
Pre ziskanie maximalnej podpory bude postavujuce, ked zamestnavatelovi oznamim predcasne ukoncenie RD k stvrtku 8.8 a v piatok 9.8 si vezmem 1den dovolenky a tym dnom aj ukoncim TPP? Ostane mi este 22dni dovolenky, ktora mi bude preplatena
Nasledne ak v pondelok zajdem na urad prace a zaevidujem sa, tak podpora sa mi vypocita z toho jedneho dna dovolenky pocas trvania TPP plus preplatenej dovolenky?
A evidovana budem od soboty 10.8 alebo az od toho pondelka kedy pridem? Ci za vikend si musim doplatit zdravotku

Dakujem

lilianka28
3. júl 2024

@leeshka Áno dá sa to.
Len teraz takýmto "šikovným" SP už klepla po prstoch a preverujú, či to nebolo účelové navýšenie VZ. Takže sa ti kľudne môže stať, že ti to neuznajú.

lilianka28
3. júl 2024

SP = malo byť ÚP

nika523
3. júl 2024

@leeshka počkaj doraz sa do teba pustia 🤣

petra7797
3. júl 2024

@leeshka
Ano dobre rozmýšľaš ja som to tiež tak spravila nedávno a všetko v poriadku jedine co si pýtali na sociálne odomna je výplatnú páska ale mala som aj vyplatenu dovolenku 60 dní

petra7797
3. júl 2024

socialke*

leeshka
autor
3. júl 2024

@lilianka28 a ako to chcu overovat? a na zaklade coho zamietnut? vsak vsetky nalezitosti budu splnene podla zakona...

lilianka28
3. júl 2024

@leeshka Pretože chceš ukončiť PP a ideš čerpať 1 deň dovolenky a zvyšok si dáš preplatiť. Tiež nie sú padnuti na hlavu, že toto je štandardne ukončenie PP a nie je to účelové.
Tak ako som napísala vyššie, môže ti to prejsť ale aj nie.

nika523
3. júl 2024

@lilianka28 je to diera v zákone a pokým sa nezmení zákon tak či sú alebo nie sú padnutí na hlavu tak tú podporu dostane lebo na to má nárok podľa zákona

zorkahorka
3. júl 2024

Ukonci ju 11.8.,na urad sa hlasis do 10 dni. Ale zsmestnavatelivi to oznam skor - a ukonci to dohodou.
Nwvuem, ci to kontroluju, mne volali a pýtali vyplatnu pasku. Je to uplne legalne,nenechaj sa zastrasit

luliu
3. júl 2024

@leeshka a samozrejme zamestnávateľ musí súhlasiť 😉

leeshka
autor
3. júl 2024

@luliu ano so zamestnaavtelom je vsetko vybavene, ziadne problem s nicim🙂
@zorkahorka chcela som skor tym ze 10-11 je vikend

leeshka
autor
3. júl 2024

@zorkahorka premyslam ale ze ja za august este mam rodicak, takze pdpora by bola od septembra a ked do 10 dni sa mam hlasit takze do 19.8 ale vyplatnu pasku budem mat az k 15.9...tak im to dodam potom neskor?

maciatkoe
3. júl 2024

@leeshka Zapoctovy list, mozes dat aj neskor. Ja som ho davala ked som bola na prvom termine, ktory mi napisala pani. A vyplatnu pasku mozes poslat aj mailom. To mi volala pani zo socialnej poistovne, ze mam poslat mailom vyplatnu pasku. Volaju tak teraz bezne a schvalia ti to 🙂.

kvadrinkaaa
3. júl 2024

A nemá sa ten deň dovolenky dať až 11.8. a k 12.8. dať výpoveď dohodou? Len tak premýšľam, keď rodičák máš oficiálne do 10.8.

zorkahorka
3. júl 2024

@leeshka ak dostanes rodicak, nevyplatia ti podporu - tu az o mesiac. Tych par dni z augusta ti doplatia v posledny mesiac podpory

leeshka
autor
3. júl 2024

@zorkahorka ano, toto viem ze mi to uznaju az od septembra ale ze o nic nepridem, ze mi to teda bude plynut od septembra

leeshka
autor
3. júl 2024

@kvadrinkaaa ale 11.8 je nedela, cize za 0
Moze sa aj skor ukoncit rodicak a teda aj tpp ako pred oficialnym koncom rodicaku dovrsenim 3tieho roku dietata, je to na dohode so zamestnavatelom

kvadrinkaaa
3. júl 2024

@leeshka ahaaa, tak môže sa aj skôr, to mi nedoplo. Maximálnu podporu som vyuzila aj ja po prvej materskej. 😊 držím palce

muska16
6. aug 2024

@leeshka môžem sa opýtať moja malá zase piatok 3r a pondelok,utorok dovolenka a stredu úrad ... Ten víkend niečo ovplyvní ?

leeshka
autor
6. aug 2024

@muska16 zarata sa vikend do poctu dni ktorymi sa bude delit prijem pre vypocet podpory…cize tie dva dni dovolenky co si beries tak prijem za ne sa nebude delit dvomi ale styrmi…ak teda utorkom si koncila tpp