Máte životné poistenie?

alofinka
23. nov 2021

Zdravím mám 35 rokov a nemám žiadne životné poistenie, ako ste na tom vy?

andrea_82
23. nov 2021

Ja som nechala poistenie len pre muža a na dom. Všetko ostatné som po zlých skúsenostiach zrušila. Môj názor je taký, že kým platíš, tak si OK, keď pýtaš plnenie, už je problém.

ivkazba
23. nov 2021

@andrea_82 problém s plnením je IBA vtedy, keď je zle urobená poistka. Žiaľ, obrovské množstvo "poisťovákov" predáva zlé poistky, lebo to nevedia.

aduskatt
23. nov 2021

máme celá rodina🙂

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renka30
23. nov 2021

Ma aj manzel aj ja

buberova
23. nov 2021

Tiež máme s mužom na hypo

zirafienka
23. nov 2021

@andrea_82 máš 100% pravdu. @ivkazba prosím ťa netrep, ak si pýtaš plnenie tak sa aj slamky chytia, ako to obísť. Samotné poisťováčky sa poistkám bránia, asi vedia prečo. Robila som v poisťovni, je to jedna banda...

ivkazba
23. nov 2021

@zirafienka ak si robila v poisťovni a ideš sa teda tváriť múdro, tak by si mala vedieť, že poisťovňa zo zákona musí preukázať, na základe čoho urobila plnenie. Ak by plnila v rozpore s podmienkami, lebo chcela vyjsť klientovi v ústrety, dostala by pokutu. Takže nie, poisťovňa nehľadá spôsob, ako neplniť, ona hľadá dôvody prečo plniť, pretože tak jej prikazuje zákon. Robím v tomto biznise 20 rokov, 90% nespokojných klientov je nespokojných preto, že majú zlý produkt alebo ho nemajú vysvetlený a nevedia, čo si vlastne platia. A že samotné poisťováčky sa poistkám bránia? No áno, tí ktoré to nevedia predávať sa bránia. Pretože tomu treba rozumieť, vedieť počítať, poznať výluky, nastaviť poistku na klientov zdravotný stav a klienta o všetkom informovať. Takýto názor ako ty môže mať iba niekto, kto tomu nerozumie a neovláda problematiku. Viac k tomu nemám čo napísať, pekný deň.

janai1
23. nov 2021

Samozrejme, že áno

zirafienka
23. nov 2021

@ivkazba ........Viac k tomu nemám čo napísať. A ani si sa nemusela unúvať. Pekný deň aj tebe.

jakubvojcik
23. nov 2021

@alofinka áno, a ak nemáte veľký hnuteľný alebo nehnuteľný majetok tak je to dobré zvážiť. Každým rokom je poistenie drahšie kvôli technickému veku tak ak máte v pláne poistenie riešiť budete to mať najvýhodnejšie do konca roka.

Ak máte v pláne poistenie riešiť, odporúčam vám to konzultovať s odborníkom. Väčšina poradcov nerozumie tomu ako sa to má na mieru nastaviť, kedy sú vyplácané niektoré pripoistenia (niektoré napríklad až po roku alebo viac), aké povinnosi máte ako poistená a aké sú na zmluve obmedzenia.

anonym0001
23. nov 2021

@alofinka nie. Dala by som si, iba ak by som mala deti.

20erika07
23. nov 2021

My s manzelom mame a mame k sebe deti urazovky najmä.

silvusias
23. nov 2021

Podobne ako ty, moj chlap má, ale ja som si nedávala zatiaľ.

22abigail22
23. nov 2021

@alofinka
My nemáme. Ale samozrejme, v prípade napr. dlhodobé PN, strata zamestnaní a pod máme obaja (ja a partner) vytvorený rezervu. Naša banka poskytuje k hlavným účtom podúčet tak tam si odkladáme. S partnerom sme sa zhodli v tom, že životné poistenie by sme uzatvorili iba keď by sme vyslovene museli (napr. pri hypotéke).

jakubvojcik
23. nov 2021

@22abigail22 áno, také situácie sa dajú vykryť z rezervy ktoré nie sú dlhodobé. Je to dobré zmýšľanie. Na druhú stranu ak by sa stalo niečo horšie (kritické ochorenie, invalidita, vážny dlhodobý úraz) tak to je už tahšie. Na takéto veci by sa podľa mňa mal pre istotu každý kryť, a nepoisťovať si veci čo si vie vykryť aj z rezervy.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lujza123
23. nov 2021

Nie, ani nad tým neuvažujem. Vyhodené peniaze a obchod so strachom

sashabb
23. nov 2021

Ano mám, urobené na mieru a tak aby vyhovovala mne. Jedna poisťovňa mi urobila ponuku za 10minút mailom 🙊 a stále sa len dotazovali, či už som sa rozhodla. Druhá sa mi venovala asi aj mesiac 😀 a mám to tak ako chcem.

janewithane
23. nov 2021

Nemam ani neplanujem. Ked som si prepocitala kolko by ma to za tie roky stalo radsej tie peniaze odlozim do rezervy resp investujem. Ale nemam hypo a mam este aj zachrannu soc.siet ( rodicia, surodenci..)

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
7lenka11
23. nov 2021

áno, máme... muž často cestuje, máme vysokú hypotéku.. pred dvoma rokmi sme preto uzavreli manželskú životnú poistku, aby sme v prípade problémov mali záložný plán

ariannazara
23. nov 2021

Mame 🙂 Cela rodina

zmrzlinka2021
23. nov 2021

@alofinka Nemám životné poistenie. Nepotrebujem ho, s muzom si vieme sporit, nemienim "investovat" do poistovni

luccija
23. nov 2021

@alofinka nemame