Máte skúsenosti so stavbou podkrovia?

adriana1990aa
4. sep 2019

Ahojte! Prosím chcela by som sa Vás opýtať či ste niekto už stavali podkrovie. Chcela by som sa spýtať na cenu a približne čas koľko vam to trvalo a na čo všetko sa pripraviť 😊 chcela by som dve izby, kuchyňu s obývačkou, kupelnu. Máte niekto skúsenosť? Mohla by som sa zmestiť do sumy 20000€ za hrubú stavbu, novú strechu a steny, elektrina voda atd. Ale bez podláh zariadenia a tak to by som chcela dokopat nasledujúci rok. Podotýkam všetko cez firmu ďakujem velmi pekne

river_song
4. sep 2019

Ja myslim ze za tú sumu cez firmu nie.. zalezi od velkosti, zlozitosti, ina je cena za klasický krov a strechu na Ackovej streche, ina cena je valbova strecha, atd.. strešné okna alebo vikiere? už len materiál sa mi do tejto sumy nezmestí, nieto ešte práca firmy... predpokladám ze ide o prerabku stsrsieho domu na dvojgeneračný, treba si uvedomiť ze to nieje len ze da potiahne voda a kabel smerom na poschodie, ale pravdepodobne bude treba prerobiť system kurenia a vody a elektroinštalácie v celom dome.. atd.. velmi malo informácií si podala..

adriana1990aa
autor
4. sep 2019

@river_song Áno prerabka staršieho domu, hore nieje nič ani voda ani elektrina proste od nuly. Cela strecha pôjde preč plus vyzdvihnúť steny Ackova strecha. Rozmery neviem vôbec ešte ale je to veľký dom. Strešné okna určite áno. Som zatiaľ len vo fáze rozmýšľam, ako čo či sa pustiť do toho 😊 ako peniaze niesu problém ale aspoň cca na čo sa pripraviť a chcela by som tuto fázu jedno leto ako pripraviť to najhlavnejšie a druhé leto dokopat všetko čo treba 😊 tak na 20000€ môžem asi zabudnúť? 😬

mischelin999
4. sep 2019

@adriana1990aa ak si budete robit strechu sami, ze len nejaky majstri tak mozno ano. Ale ked si ju budete davat robit firme, tak to mozes pocitat len nejakych 10 000€. Plus vsetko ostatne, no neviem, ci sa do tej sumy zmestite.

river_song
4. sep 2019

@adriana1990aa podľa mna veru môžeš na to zabudnúť.. ešte svojppmocou ako tak, ked by ste si vedeli zohnať lacno material a podobne... ono najprv tteba zacat pri projekte a povoleniach, ideálne ak budete s projektantom spolupracovať aktivne a navrhne vam ten dom podla vašich možností aj potrieb, nie vsetko sa v kazdom dome da dosiahnuť, niekde bude treba pridať, inde ubrať.. samozrejme treba počítať s navýšením nakladov pri tzv "nepredpokladanych komplikaciaxh" - pri kazdej prerabke a stavbe sa VZDY vyskytne nejaký problem, zadrhel, niečo co navýši rozpočet.. zvlášť teda pri prerabkach starších domov.. neviem no.. zacala by som pri projekte a riešiť s projektantom aj rozpocet a podla toho vsetlo prispôsobiť... Zároveň budeš vedieť aspoň približné naklady a podla toho postupovať...

lula313
4. sep 2019

@adriana1990aa podľa mna nemas sancu sa zmestiť do 20tisic. Nám keď chodili majstri, keď sme chceli nadstavit poschodie, tak nám vraveli orientačne 60-100tisic. Závisí, aku chcete strechu(pultová, sedlova a o koľko chcete dvihnúť múry, či to má byt plnohodnotne poschodie. My sme si mysleli, že je strop betonovy(nebol, len bolo na ňom vyliate trocha betónu), takze bolo treba robit aj ten..

deti95060810
4. sep 2019

brat pred rokom robil to čo ty plánuješ...len strecha stála 30 tisíc e....celá prerábka asi tak cca 50 - 60tisíc....my sme za toĺko postavili svojpomocne nový doma na zelenej lúke....😉

tukanec
4. sep 2019

musis pocitat aj so zasahom do spodneho podlazia, kedze chhces hore kupelnu, musis tam potiahnut vodu. ja si tiez myslim ze 20tisic je bohuzial velmi nerealne. na tvojom mieste by som si dala spravit staticky posudok, ci je vobec mozne nadstavit.

adriana1990aa
autor
4. sep 2019

@mischelin999 ďakujem za odpoved takze ešte firma plus 10000€ ? 😊

adriana1990aa
autor
4. sep 2019

@river_song ďakujem za odpoved a tvoj čas 😊 nevadí ale aspoň takto cca je dobre vedieť skúsenosti a tak 😊

adriana1990aa
autor
4. sep 2019

@lula313 no krása teda musím pouvažovať a dať si cenovú ponuku aspoň ale ďakujem za odpoved

adriana1990aa
autor
4. sep 2019

@tukanec určite aj to budem riešiť všetko radšej zaplatím cenovú ponuku architekta a keď to bude az moc veľa tak sa na to asi vyprdnem 😊 dakujem

adriana1990aa
autor
4. sep 2019

@deti95060810 ešte keby tých 50000€ by som určite brala ale tu okolie by som nemala šancu za toľko postaviť keďže iba pozemok by má vyšiel cez 50000€ 😬

deti95060810
4. sep 2019

@adriana1990aa asi som zle napísala -pozemok sme mali ....len stavba domu bez pozemku...

znava
4. sep 2019

Mame presne takéto bývanie. Podkrovie kde mame 2 detské, kuchyňa s obývačkou, kúpeľňa, spálňa a dve lodžie a špajza a ešte taka chodba. Stavali sme to pred 11 rokmi. Môj manžel si všetko okrem vody, elektriny a kúrenia robil sam. Živý sa robenim striech a stavebných prác. Zmestiť sa do 20000 je podľa môjho odhadu dosť odvážna predstava a tobôž keď si to nerobíte svojpomocne.

znava
4. sep 2019

@adriana1990aa Ešte som zabudla ze treba dat urobiť stavebný plán ak nemáte a stavebné povolenie.

river_song
4. sep 2019

@adriana1990aa neviem ako to je presne pri prerabkach, ale co sa tyka stavby noveho domu, tam sa cena pohybuje cca 1100€/m² uzitkovej plochy v nejakom štandarde.. Orientačne.. My sme stavali dom na kľúč a aj nám to tak vyšlo + teda nejaka rezerva na tie neočakávané veci.. ono ja si myslim ze ani ta prerabka nebude od tej sumy za m² daleko, predsa len tiez treba celé to poschodie nanovo + niečo bude treba aj na spodnom podlaží , takze skús 1000-1100€ x m² plochy ktorá vám vychadza, prirataj nejakú rezervu a to bude asi orientačná cena...

deti95060810
4. sep 2019

@river_song 😨😨 to si kde nabral....však my by sme mali dva domy zato čo som vyrátala...😉

river_song
4. sep 2019

@deti95060810 to som nevyratala ja, tak sa ceny stavby na kľúč pohybuju..v tej cene je zahrnuté od bagra na prvý výkop zakladov az po vnútorné vybavenie -podlahy, zásuvky, obklady,.... v štandarde... ty píšeš ze ste stavali svojpomocpu a to sa samozrejme so stavbou na kľúč porovnávať nedá, pri stavbe na kľúč platíš okrem materiálu aj za pracu a služby, samozrejme...my sme firme odovzdali projekt a oni nám na konci odovzdali kľúče od hotového domu do ktoreho sme sa mohli rovno presťahovať, pomedzi to sme si vybrali farby ppdlah, obklady a podobne... nič iné sme neriesili...

jendralka
4. sep 2019

@adriana1990aa my teraz robime podkrovie, starsi dom, nic tam nie je, robili sme novu strechu 6800 € /plech + 2 stresne okna + komplet material a robota/ robil nam to znamy. podlaha /rost + podlaha + vata/ 1000 € aj nejake drobne. robime si sami, zateplenie budeme davat vatu, to netusim, ale 1500 € urcite + obklad dosky 1500 € ... a ako pise
@znava ak menite tvar strechy alebo nastavujete. treba vam projekt na stavebny urad

jendralka
4. sep 2019

my tam nejdeme davat zatial nic, len zateplit, nebude to obyvane

77daniela77
4. sep 2019

Len to dobre odizolujte(nam tam nafukaki PUR penu autom),lebo v lete budete mat horucavu a aj okna treba dobre.Mame svoj dom.

lula313
4. sep 2019

@river_song Ano, toto je reálna suma, ale za holostavbu, realne je to od 1300eur hore v Ba a okoli

river_song
4. sep 2019

@lula313 ja som ba a okolie a do tej sumy sme sa zmestili.. ponuky sme mali aj lacnejsie aj drahsie..

deti95060810
4. sep 2019

ešte pozri fórum modrá strecha...

timilv
4. sep 2019

Nečítala som diskusiu... Ale určite to závisí aj od m2, lebo to čo ste rozpísali, že tam chcete môže mať 60m2, ale môže to mať aj 100m2. Naši teraz napríklad menili "len" strechu na dome a "len" tá strecha ich stála do 15tisíc.... Úprimne, myslím, že 20tisíc je málo, ak to nebude menší priestor čo sa rozlohy týka.

znava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adriana1990aa
autor
4. sep 2019

@znava Okej ďakujem za odpoved 😊 svojpomocne žiaľ neviem tak budem musieť cez firmu aj keď napr ocino s bratom sú šikovní ale zaťažovať ich nechcem 😑

adriana1990aa
autor
4. sep 2019

@jendralka ja tiež tak chcem že len holu stavbu bez všetkého. Potom ten další rok to dokopat. Ale ďakujem. Ale to nieje vôbec zle tu plechenu strechu som aj ja zvažovala. Ďakujem za odpoved a veľa šťastia pri stavaní 😊

adriana1990aa
autor
4. sep 2019

@77daniela77 ano ďakujem samozrejme myslím aj na takéto veci. Keď raz robím tak tak nech už sa do toho časom nemusím vŕtať presne pre takéto veci ako napr veľké teplo atd 😊

adriana1990aa
autor
4. sep 2019

@deti95060810 písala som aj tam a písali podobne ako tu 😊