Máte skúsenosti s poisťovňou Generali?

majka0610
25. mar 2015

Planujeme tam zalozit urazove poistenie pre celu rodinu: ja,manzel a dcerka, takze by nas zaujimali vase skusenosti. Dakujeme.

zaketa
25. mar 2015

Ahoj ja mám pre deti a zatiaľ som spokojná,pobyt v nemocnici ktorý máme v ramci úrazového 5e na deň nám bolo vyplatene bez problémov aj neter trvale nasledky za zlomeninu 🙂

666peter666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maria123
25. mar 2015

mam a dobre,uz som uzatvorila dalsiu zmluvu a k nej dali bonus ,som spokojna

8pete9
25. mar 2015

@majka0610 Odporucam Vam zakladat poistenie RIZIKOVE, to znamena ze bez sporenia. Ak nahodou so sporenim, tak potom to nastavit tak, aby to "sporenie" bolo urcene iba na poistne krytie, a nie na skutocne sporenie. To sa ale oplati iba malokedy.

Poistenie sluzi na ochranu pred neocakavanymi zivotnymi situaciami a vypadkom prijmov., preto podla mna nema zmysel poistovat pobyt v nemocnici od 2. dna alebo drobne urazy. Budete stastni ak dostanete 100 eur za zlomenu ruku alebo za 10 dni pobytu v nemocnici 50 eur? Za tie papierovacky a vybavovacky to ani nestoji. Poistenie nie je urcene na zarobenie.

Preto podla mna je dobre mat rezervu dajme tomu 1000-2000 eur pre pripad kratkodobeho vypadku prijmu v dosledku choroby, urazu alebo OCR a poistit VAZNE rizika teda kriticke choroby, Trvale nasledky urazu a dlhodobu pracovnu neschopnost, napr od 14 alebo 29 dna + smrt a radsej na vyssie sumy. Taketo poistenie nestoji vela ale dokaze pomoct ked je najhorsie. Poistne sumy prisposobovat aj podla velkosti zavazkov. Napr ak mate dom na hypoteku a budete musiet splatit este 60000 tak je dobre prisposobit tomu aj poistne sumy aby ste neprisli o strechu nad hlavou. Dobry poistovaci agent Vam bude toto odporucat a nie urazove na zlomenu roku nohu alebo vybity zub.

Takze by som sa sustredil radsej na tieto veci najprv a az potom uvazovat nad vyberom poistovne, pripadne si dat vypracovat ponuky z viacerych poistovni. Tolko moj nazor.

majka0610
autor
31. mar 2015

dakujem velmi pekne)

lubomirspetko
31. mar 2015

@majka0610

S Generali mám dobré skúsenosti, inak plne súhlasím s tým čo napísal 8pete9. 🙂

monika1293
13. dec 2019

Ahojte mam otázku. Moja dcéra mala v škôlke úraz chlapec ju kusol do chrbtice a musela podstúpiť operáciu kože. Už mesiac je doma v nemocnici sme boli dva dni. Ma jazvu na chrbtici 3×2cm veľkosť kinder vajíčka. Chcela by som vedieť koľko cca asi tak dostane? Lebo mi sme tam boli a oni nám povedali ze bolestné nepreplacaju a ze z úrazového dostane necelich 100€ viac nie. Vie mi niekto poradiť?