Maródka tesne po materskej a 360 eur

zuzanaf
19. dec 2015

Chcela by som sa opýtať, či už niekto počul o možnosti, že ak žena pôjde najneskôr do 5 dní po ukončení materskej dovolenky na maródku, tak dostane k tým dvesto eurám ešte ďalších 360 eur ako maródku? Je to pravda? Má s tým niekto skúsenosť? Ďakujem, Zuzana

mikys1
20. dec 2015

a akoby ti vypočítali tých 360€? Ved každá z vás zarábala inak takže podľa mňa nie nič nedostaneš

majorosovalucia
20. dec 2015

Neviem ako to je po materskej,moja kamaratka sla na PN sucasne ked brala rodicak,lebo mala vazne problemy s chrbticou.Ratali jej to z hrubej mzdy samozrejme.Bola PN skoro rok.Viem ze mozes ist na PN zaroven,ale vysku nemocenskej davky ti vyrata socialka podla tvojho prijmu pred materskou.

evittam
20. dec 2015

@zuzanaf Presne ako píše
@majorosovalucia Na PN musíš ísť do 7 dní od ukončenia MD, samozrejme ak tvoj PP trvá a nezanikol počas MD alebo pred ňou - a výšku PN ti vyrátajú podľa tvojho VZ pred nástupom na MD. Budeš dostávať aj PN aj MD. Ja som tiež bola pol roka s chrbticou. 😉

evapistovic
20. dec 2015

A komu sa odovzdáva PN? zamestnávateľovi? Aj ukončenie PN?

evittam
20. dec 2015

@evapistovic No áno najskôr zamestnávateľovi - (kópiu aj pre SP) ten ti platí aj tých prvých 10 dní a potom prechodky medzi mesiacmi do SP + aj zamestnávateľovi aspoň kópiu -aby vedel, že si stále PN.

zuzanaf
autor
20. dec 2015

@majorosovalucia
@evittam
Pracovný pomer mi stále trvá. Ďakujem za informácie, peknú nedeľu, Zuzana 😉

emajana
20. dec 2015

A pred ukoncením RD sa to tiež dá? To akoze mi RD pokracuje popri PN, takže beriem 203 RD a vypocet PN ?

draik
20. dec 2015

@emajana
Nástup na PN musí byť do 7 dní po skončení MD, ak rodič prechádza na RD.

emajana
22. dec 2015

@draik Dakujem ti, skoda že som nevedela skor, uz pre mna neskoro.

katarinka289
22. dec 2015

Baby ja trosku z inej temy.Mozno mi poradite,ked sa vyznate.Ja som od septembra na RD a PP mi trva.Manzel pojde zaciatkom buducehovroka na matersku,ja svoj rodicovsky prerusim.Musim nastupit do prace?Lebo po manzelovejj materskej budem zasa ja na rodicovskej.Je mi jasne,ze si budem sama platit zdravotnu,len chcem vediet,ci to treba hlasit aj zamestnavatelovi.Dakujem

evittam
23. dec 2015

@katarinka289 No zamestnávateľovi musíš nahlásiť prerušenie RD - nakoľko on musí zmeniť tvoj "status" prihlásenia na SP...A či musíš ísť do práce.....no a ako ťa bude viesť zamestnávateľ-neplatené voľno? 😕

katarinka289
23. dec 2015

@evittam no ved to si myslim aj ja.Pani na pobocke mi k yomu nic nepovedala,len ze si budem sama platit zdravotnu

majusqa77
23. dec 2015

@evittam teoreticky - neplatena rodicovska na starsiu? 🙂

katarinka289
23. dec 2015

@majusqa77 aj ked je v skolke? Po sviatkoch zavolam do prace.Pracujem v soc.poistovnu,ale v tomto sa nevyznam.Pracujem v inom odvetvi