Maródka, materská daňové priznanie

jaanuska01
15. mar 2014

Zdravím babeny, ak sa tu nachádza niekto, kto by mi vedel solídne poradiť a rozumie sa do toho, mám takú otázku. Minulý rok, t. j. 2013 som mala nasledovný :
Január som odpracovala, od februára do augusta som bola PN kvôli tehotenstvu a od augusta až do konca roka na materskej. Chcem sa spýtať, nakoľko som už mimo všetkých aktuálnych daňových zmien, odkedy som doštudovala, je nejaká možnosť, že mi na daňovom priznaní vrátia aspoň nejaké peniažky, ako náhradu ušlej mzzdy? podotkýňam, že celý rok som bola v riadnom pracovnom pomere. Ďakujem za odpovede 🙂

zalka
15. mar 2014

@jaanuska01 v DP sa vracia len tebou zaplatená daň ak to výjde. Takže ak ti bola z príjmu za 1/2013 strhnutá daň a podáš DP tak sa ti tá daň celá vráti.
Ušlú mzdu ti nikto nevracia, pýtaj svojho partnera s ktorým si otehotnela ... ved on je na príčine, že si nezarábala a že Ti ušla mzda 😀

jaanuska01
autor
15. mar 2014

@zalka ..aj som si myslela, len každí ma presviedčal o opaku..ďakujem za objasnenie 🙂

zalka
15. mar 2014

@jaanuska01 no ta to by som rada videla toho kto ťa presviedčal o ušlej mzde ... že Ti ju dá danový úrad 🙂 ale pobavila som sa aspoň 🙂