Maródka a papier do poisťovne

zuzans258
2. júl 2017

Ahoj žienky,mám taký problém,už dlhšie som PN, prvé papiere čo som dostala som zaniesla do roboty a papier na peniaze som dala rovno do Soc.poistovne..... nakoľko moja PN mala trvať viac ako 10dní....teraz som bola na kontrole a PN mi pokračuje,papier na peniaze mi povedali že mám zaniesť do roboty a oni ho majú potom do 8dní poslať na Sociálnu poisťovňu,ale papier mám ešte doma,chcem sa Vás opýtať môžem ho rovno zaniesť do soc.poisťovne,alebo s tým môže byť problém že to neposlali z roboty???? Dostanem peniaze aj keď som tam zaniesla aj ten prvý osobne???
Ďakujem vám🙂

evittam
2. júl 2017

@zuzans258 Do prace im staci kopia-len pre informaciu,ze tvoja PN trva. Ja som poslala vzdy mailom nascenovane. Original som odniesla do SP s tym,ze som si dala potvrdit kopiu o prevzati. A ano ak si original zaniesla do SP peniaze dostanes.

zuzans258
autor
2. júl 2017

No oni vedia že trvá ja som im volala,ale vtedy keď som bola ten papier zaniesť ja som nedostala žiadnu kópiu... takže s im dala len ten originál a to bol koniec...tak ja teraz ozaj neviem...

evittam
2. júl 2017

@zuzans258 No veď dostaneš len jeden. Ja som si spravila kopiu sama. Co sa tyka zamestnavatela-plati co som napisala-on potrebuje kopiu k tvojim personalnym dokladom,ze PN trva. A co nevies? Peniaze dostanes, hotovo. Teda ak ten doklad nejaka "šikovná pracovníčka" na SP nestratila, lebo aj to sa stava, preto si ja davam vzdy vsetko dolezite potvrdit,ze mi prevzali.

zuzans258
autor
2. júl 2017

@evittam Ďakujem, už som si aj ja spravila kópiu a zajtra to tam odnesiem 🙂 ...Dúfam, že to žiadna "šikovná pracovníčka" nestratila :D a keď si to dávaš potvrdiť..oni ti dajú nejaké potvrdenie svoje..alebo si ty zobereš nejaký papier na pečiatku ???

evittam
2. júl 2017

@zuzans258 Ved na tu kopiu co mas ti daju peciatku,ze original dokladu prevzali.