Manželovi rodičia nám chcú darovať peniaze darovacou zmluvou

simina127
27. sep 2020

Dobry den mame s manželom dom moji rodicia mi dali na účet 20 tisíc ktore sme uz minuli na stavbu, manželovi rodicia chcu dat 20 tisíc ale peniaze darovat, darovacou zmluvou... Preco?

heleninamama
27. sep 2020

V skratke : Lebo svokrovci majú rozum a právne povedomie.

n_i_ka
27. sep 2020

Lebo dar nespada do BSM

danielahamar
27. sep 2020

Aby ste mali rovnaký nárok na dom, to jest 20 na 20,kedze tebe darovali tvoji, jemu chcú jeho

pribinak
27. sep 2020

Lebo keď sa raz náhodou budete rozvádzať tak dar nespadá do BSM, čiže peniaze sú jeho

sasa1310
27. sep 2020

@danielahamar s mužom máme dom. T. j. nárok na neho majú obaja manželia. Nepíše, že by jej ho rodičia darovali

majkeel
27. sep 2020

Jednoduche riesenie. Muzovi rodicia spisu darovaciu zmluvu, poslu peniaze. Peniaze vybrat z uctu, dat manzelkinym rodicom, spisat tiez darovaciu zmluvu, manzelkini rodica daruju peniaze naspat,poslu ich, vsetko bude v poriadku a kazdy sa moze vytesovat nad vlastnou darovacou zmluvou. ;)

majkeel
27. sep 2020

V pripade potreby opakovat 5krat a mate darovanych 100k. Joke. ;)

majkeel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danielahamar
27. sep 2020

@sasa1310 majú obaja, ale skrz tých peňazí by niekto mal viac a niekto menej😉, tak som to myslela a ak každý od svojich dostal po 20,tak tie majú iste😁

hipuska
27. sep 2020

V prípade rozvodu pôjde dom na 1/2, tj.ak by dom stál 120.tis. odrátajú sa z toho mm peniaze-lebo ich dostal darom. Takže pôjde tebe 1/2 zo 100 tis.

mpg
27. sep 2020

@simina127 Bolo by dobré odložiť si o tom doklad, ktorým dali rodičia 20tisíc na účet a aj doklady načo boli použité, lebo v prípade, že sa budete rozvádzať, tak by sa mohlo stáť, že všetko, čo ste nadobudli počas manželstva na poly, takže aj z toho (stavby)by mohol získať manžel polovicu. Keď to dajú jemu rodičia cez darovaciu zmluvu, znamená to, že sú to nespochybniteľne len jeho peniaze.

hipuska
27. sep 2020

No a ešte ma napadlo, že keď takto si to ošetrujú....a MM s tým súhlasí, čo.maju všetko ošetrené? Ja píšem , vlastnej skúsenosti...som rozvedená a prebieha bsm. Jeho rodičia založili účet na bývalého mm -vlastné peniaze. Tie sme nikdy nevideli ani nepoužili. Účet zrušili v čase, keď sme stavali dom. No a teraz mm tvrdí, že tie peniaze použil na stavbu nášho domu.....takže sa bude cena nehnuteľnosti pravdepodobne znižovať o túto čiastku

majkeel
27. sep 2020

@hipuska To je to cele blbe BSM a spolocne vlastnictvo, iba rozhada ludi. Niet nad to, ze jeden investuje do jednej nehnutelnosti, druhy do sekundarnej nehnutelnosti - investicny byt pre deti, vystriedaju sa na materskej, kazdemu prida nieco vlastni rodicia a nemaju sa o com hadat. 🙂
Takto sa hadaju, kto kolko dal, kolko dali jemu, kolko sa kto narobil,...

0silvia0
27. sep 2020

ale ved aj autorke darovali na ucet taku istu sumu rodicia, takze je to dokazatelne ze aj ona dostala svoj dar od svojich rodicov...

majkeel
27. sep 2020

@0silvia0 Ak je to spolocny ucet, neexistuje darovacia zmluva a ani v popise nebolo aspon uvedene dar nasej dcere, moze sa povedat, ze to bol dar obom ... Co je samo blbost, lebo kazdy rodic robi a odtrha si od huby preto, aby dal svojmu dietatu, nie cudziemu. Tomu nech daju ti jeho, ak maju a chcu.

hipuska
27. sep 2020

@majkeel no nie každý si môže dovoliť toľko nehnuteľnosti. V podstate môžem povedať, že som bola blbá...pri BSM prídem o pekné peniaze. Ale to je tak všetko...v konečnom dôsledku som dopadla najlepšie ako som mohla

marylinmary
27. sep 2020

Tak to chcu tak darovat, su to ich peniaze a ich rozhodnutie, myslim, ze ty s tym vela nenarobis.

deti95060810
27. sep 2020

mm rodičia sú špekulanti...😉

panelacikova
27. sep 2020

@simina127 pretože už teraz počítajú s tým, že vy dvaja sa raz rozvediete...

mariska1989
27. sep 2020

Ako nič vzlom ale vživote by som neprijala od rodičov či svokrovcov takýto dar ..ako náhodou sa človek chytí a ešte aj to darované vykričia .a predsa si môžu tie peniaze minút napr na luxusnú dovolenku , wellnes a tď .. mne by to nedalo že som si prerobila dom alebo postavila z cudzích peňazí

baccio
27. sep 2020

@simina127 možno to je úplne inak ..a nemusí to byť kôli vášmu BSM či ako. Ma súrodencov manžel? Ak áno môže to byť aj kôli ním ..aby mali papier komu koľko darovali aby neboli hádky pre dedičstvo.

meluela
27. sep 2020

@simina127 osetri si spatne dar od tvojich rodicov. aj kebyze sa mu nieco stane, tak platis o to vacsi poplatok notarovi za dedicske konanie. plati sa z celeho bsm, cim menej budete mat v bsm, tym lepsie. u jeho rodicov za tym nemusi byt ziaden zly umysel, chcu to mat mozno fakt len spapierovane pre pokoj v rodine

cistykvietok
28. sep 2020

Nuž, v živote sa stáva čokoľvek, ale toto ber ako jasné gesto od svokrovcov, že majú o vašom vzťahu pochybnosti. Som vďačná za našu svokru, či starých rodičov, ktorí nám teda darovali oveľa väčšie peniaze a to pekne na účet bez takýchto zaisťovacích fígľov.

mila23
28. sep 2020

a mozno to svokrovci nerobia kvoli tomu,zeby mali pochybnosti o ich vztahu,ale mozno maju viac deti a ked tomuto synovi daju 20 tisic, tak mozno daju aj ostatnym detom alebo naopak planuju,ze potom tento syn zdedi o 20 tisic menej ako surodenci...