Manžel zarobí iba 800 EUR plus stravné

3. jan 2024

Čaute baby, podelím sa s vami o moje pocity, môj manzel ma novu prácu a zarobí v čistom iba w800 € + 100 € stravné a to je všetko. Práca je nová, nieje zla, len ten plat. Nechcem veľmi rozoberat prečo už nieje v tej predošlej atď., len toľko ze nemá moc na výber a iba toľko zarobí. Mne to začína troska vadiť. Ešte podotknem, že 200 € z toho precestuje. Aj by menil prácu, no nemá moc na viber lepšiu. Podľa vás som ja rozmaznaná ze mi je malo peňazí alebo ten plat je aj podľa vás ozaj malý?
(je to normálna, celkom aj dobrá praca, no ne ohodnotená)

majlo1234
3. jan 2024

A ako vas to ovplyvnuje? Si schopna aj ti prispiet do vasho rozpoctu, ci len on sam? V druhom pripade je to ozaj malo, samozrejme zalezi aj, ake mate vydavky.

vandica
3. jan 2024

Tak na muža je to v dnešnej dobe naozaj málo, zvlášť keď 200€ precestuje. Nie je šanca že časom zvýšia?

autor
3. jan 2024

@majlo1234
Áno aj ja prispejem, zarobím dokonca viac než on, možno aj preto má to irituje, ale čo sa príjmov týka, aj tak nám to narúša život, pedtým zarábal niečo cez 1500 a teraz iba toľko. Jasne ze nám to narúša ten náš štandard na ktorý sme zvyknutý. Zdá sa mi to veľmi málo na živytela rodiny. Len on sa mi zdá už nejaký pohodlný, že je ochotný pracovať aj za taký malý peniaz, nejak sa do inej práce ani nehrnie. 🥴

autor
3. jan 2024

@vandica Práve že nezvýšia, už roky to maju tak, keď aj o niečo zdvihli, tak len o troska, čo ani necítiť.

aglaonema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ninusa221
3. jan 2024

Obaja ste živitelia rodiny. Máte spoločný účet ? Ak vidíš že vám to nevychádza sadla by som si s mužom a hodila reč. 800€ je extrémne malo na dnešnú dobu toľko zarobia moje kamošky na brigáde popri škole.

autor
3. jan 2024

@aglaonema To ,,w,, je preklep, v čistom ma iba 800 €

dettilv
3. jan 2024

Mne by nevadil ten plat keďže zarabas aj ty ale že toľko € z toho precestuje. Kvoli tomu by som hľadala inú prácu

vandica
3. jan 2024

No akože z 1500€ takto klesnúť. To je skoro raz toľko. Vôbec sa ti nečudujem. Ale čudujem sa jemu teda, že mu to nevadí. Môj chlap by radšej robil od nevidím do nevidím, ale takto klesnúť platovo by pre neho bolo zlyhanie. Samozrejme keby je to dočasné, veď môže sa čokoľvek prihodiť a človek vezme hocičo, ale z toho čo píšeš, to tvojmu nevadí a teda to dočasné nebude.
100-200€, ešte ok, ale toto je naozaj prílišný pokles.

vlucifuk
3. jan 2024

No my sme na tom finančne podobne. Môj muž má niečo cez 800€, ja podstatne viac. On ale nič neprejazdí a suma spolu, keďže máme naše spoločné peniaze, nám teraz stačí na, povedzme, normálny život. Prikrývame sa takou perinou na akú máme. U vás ma skôr straší ten skok z 1500 na 800€. Ten musí byť citeľný, to sa niekde prejaví. Uff. Ak vám to bude stačiť a vyžijete, tak pohoda, dá sa to, ale ak ste boli zvyknutí na vyšší štandard, tak len si sadnúť a predebatovať si to. Možnosti a priority vás oboch. Držím palce.

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
3. jan 2024

V dnesnej dobe sa ohanat titulom zivitel rodiny? Neviem co ta na tom tak irituje, ze !zivitel rodiny" zaraba menej ako jeho zena. Inu moznost nema ako pises, robi co moze aby doniesol aspon tolko co donesie. Ked nevychadzate, tak treba prehodnotit vydavky. Samozrejme moze prehodnotit aj lepsiu pracu, ale zakryvajte sa takou perinou na aku mate. Ak je to len docasne, tak sa nic nedeje.

alex49
3. jan 2024

Ak nemáte deti a zarabas aj ty, tak zivitelom ste obaja. Kvôli čomu zmenil prácu a zobral takú kde ma o polovicu menej? A 200 eur precestovať je dosť. Ja cestujem každý deň a miniem možno do 100. Píšeš, že na výber nemá, tak bohužiaľ treba prehodnotiť výdavky a prijať stav aký je.

anketkarka
3. jan 2024

No neviem, či by som riešila rozmaznanosť a modrý koník..skôr to, či nám to pokryje všetko čo potrebujeme. Ak len prežívate, tak je to na jeho zvážení, či naozaj nie je potrebné hľadať inú prácu, aby ste nežili od výplaty k výplate a báli sa, čo v domácnosti odíde, alebo aký nečakaný výdavok zaútočí na váš štandard.

kristinapetronela
3. jan 2024

No nie je to málo ... Dajte si peniaze spolu a buď rada že má prácu

0silvia0
3. jan 2024

No tak "zivitel rodiny" budes nejaky cas ty, svet sa nezruti.

zobaka
4. jan 2024

bezny prijem ludi na vychode, nemusi to trvat vecne, mozu prist aj lepsie casy, pri takom prijme, ale musia pracovat obaja, inaka zivorenie

walentina7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ovaaa
4. jan 2024

Stále to môže mať ako prechodnú stanicu a hľadať niečo lepšie. A lepšie 800€ ako nič do kasy

zmrzlinka2021
4. jan 2024

A ty nie si živiteľka rodiny?

maminkadeticiek
4. jan 2024

Ako by si si priala aby vyriesil tuto situaciu?

sense
4. jan 2024

Chápem ze je to veľký skok, ale vedela si predtým ze chce zmeniť prácu, predpokladám aj dôvod. A takisto si vedel vopred aký bude mať plat. Navrhla si mu nejaký lepší dôvod, rozprávali ste sa o tom? Ak nemá na výber, tak budeš istú dobu zivitelom rodiny ty. Každý chvíľlu ťahá pilku. Ci v dobrom aj zlom, v bohatstve a chudobe platí len vtedy ak muž zarobí viac ako žena?

bosorkabb
4. jan 2024

Nechápem prečo niekto odíde z prace kde má 1500 a ide tam kde má 800 a 200 dá na cestu. Nedáva to zmysel.
Určite by som s ním hodila reč.

lavender94
4. jan 2024

Mne by to vadilo. Nie pre to, že muž ma byť živiteľ rodiny a neviem co. Bolo by mi jedno, že zarába menej ako ja, ale čo by mi prekážalo je ta pohodlnosť, že je s tým vlastne v pohode a nesnaží sa to zmeniť. Veď to kde sme aby zdravý človek dával do rodinneho rozpoctu 600€. Neviem či mate deti, ak nie tak ešte dajme tomu, ale keď mate tak toto si neviem predstaviť, že ho netankuje. Keď nie je iná možnosť nech chodi aspoň po brigádach, veď take peniaze som si zarábala na výške popri dennom štúdiu

saxana000
4. jan 2024

Moj muz tiez zarabal viac ale travil v praci viac casu platil velke odvody vela islo na material benzin parkovne.vyplynuli zdravotne problemy ktore stali nemale liecenie tak si povedal dost.teraz.si nasiel inu pracu.prijem citelne klesol ale ja mam zrazu doma chlapa kazdy den o pol 4 uci sa s dcerou kym ja varim kazdy vikend je doma sme spolu mame program.je veselsi kludnejsi zdravsi do roboty sa tesi.nic ho neboli lieky nepotrebuje vztah sa nam zlepsil mame na seba viac casu.. nie je vsetko len o peniazoch v konecnom dosledku ci zarobi 900 alebo 1800 peniaze sa vzdy niekam rozkotulaju. 200 na cestovne je dost ale niekedy to inak nejde zalezi preco to urobil a ake pozitiva to ma pre neho...
Docasne je to v poriadku ale dlhodobo by sa to nepacilo ani mne a.asi by som si s nim sadla a hladala nieco blizsie alebo lepsie platene..

blackcat8885
4. jan 2024

Fuha tak ja mam výplatu 550-650 niekto tu pisal ze 800 zarobia kamošky na brigáde tak to tu môžeme snívať o takom plate

0silvia0
4. jan 2024

@blackcat8885 tak to mas minimalnu mzdu🤷‍♀️

blackcat8885
4. jan 2024

@0silvia0 ano mam. No som rada že som 5min od domu takže si tu prácu držím hoci menej zarobím. Samozrejme každý chce viac preto beriem nadčasy ked sa da

0silvia0
4. jan 2024

@blackcat8885 no ved to je samozrejme tvoja vec, ak ti kvoli dochadzaniu vyhovuje, tak nie je co riesit.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz