Manžel mi vyčíta, že neviem ušetriť

1. nov 2022

Ahojte,som na RD,manžel zarába keď je celý mesiac 900 eur,keď nemajú materiál a sú doma tak cca 700 eur.On platí všetky povinné platby a hypotéku.Ja z rodicaku platím stravu a oblečenie deťom.Na seba nekupujem nič.Snazim sa každý mesiac aspoň 50 eur ušetriť,ak sa dá aj viac.Aj z jeho výplaty vždy aby niečo ušetril.No začína mi vyčítať že neviem šetriť.Pri tom nič navyše nekupujem.Obcas deťom neaku maličkost hračku alebo čo treba.Teraz som mala s deťmi zubára platila to bolo navyše.Idu Vianoce,budeme darčeky kupovať,viac variť.A stále treba niečo.Deti rastu,stále oblečenie a topánky im treba.Predavam veci po deťoch,z toho mám pár eur,no nič moc.Roznasam letáky,aj to niečo spraví.Robim si jedálniček,nakupujem podľa zoznamu,už neviem kde uskrtit.Fakt sa snažím,no muž mi stále vyčíta že ja mám na starosť naše peniaze aby som nakupovala s rozumom a ušetrila čo sa dá.No nie vždy sa dá.Niekedy sme aj na nule.

loginexistuje
1. nov 2022

kolko mas deti ? v akom veku ? cely prijem je teda 1300 ? aj s rodicakom ?

matkahelka
1. nov 2022

mozno by len stacilo poslat na jeden nakup muza. moj bol vcera v kauflande po polroku a mal riadnu sokovu terapiu z tych cien. tvoj mozno tiez potrebuje taku terapiu.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
1. nov 2022

Šetriť z rodicaku? To si neviem predstaviť.

On zarába na chlapa dosť malo. Fakt malo. Nech hľadá i u prácu, alebo ešte nejakú fušku

Ako na com máš šetriť? Na strave? To sa skôr či neskôr prejaví na zdravi? Čo máš chodiť bosá?

Sa ho opýtaj kedy a začo máš ísť ku kadernícke? Či kozmetické alebo na masáž?

mogaa
1. nov 2022

My nepoznáme vaše výdavky, povinné platby.....ušetriť sa dá vždy, eln je rozdiel či niekto ušetrí 10eur alebo 100eur....je rodiel či rodina žije na dome u rodičov a rodina čo spláca hypotéku.....obrovský rozdiel ak si všetko dopestujú, dochovajú a ak si všetko musia platiť.....no ak máš rodičák cca 400eur tak na stravu je to ešte ok, ale obliekať z toho deti, to nie...hlavne ak im máš kúpit topánky či vetrovky....pošli muža občas na velký nákup alebo nech ide s tebou, aby videl na čom sa dá ušetriť....

54tinka54
1. nov 2022

Tak z rodičáku sa moc ušetriť nedá, hlavne keď je tých detí viac. Ozaj by si asi manžela mala poslať na bežný nákup do obchodu, hneď by sa mu otvorili oči.
Alebo si začni spisovať každý výdavok a na konci mesiaca ukáž ten zoznam manželovi.. či tam dokáže nájsť niečo, na čom sa dalo ušetriť.

januska12323
1. nov 2022

Z rodicaku kupuješ aj stravu na mesiac? To by si musela čarovať aby ti ostalo.

lauriik
1. nov 2022

Ak z rodicaku dokazes zaplatit celu vasu mesacnu stravu a este aj oblecenie detom tak ta povazujem za kuzelnicku a chcem vediet ako to robis 😅

deti95060810
1. nov 2022

kde bývate? lebo zarobiť 900 e alebo aj menej to bude min. východ SK - Snina????
nech si milý manžel zoberie aj brigádu...

ivangeline
1. nov 2022

Keby som z rodicaku zaplatila stravu a cosi pre deti ci na deti..neostane mi nic. XD Ked usetris 50e je to super. Je ozaj biedne,ked ma len tych 700e... :( Mal by byt rad ze sa vobec nieco usetri...Ved sa setri na to,aby sa minulo,nie? Ci uz je to zubar alebo Vianoce ci orava auta..no co pride..ale alo pisu..treba ho do toho zapojit ked nechape a prejst financie spolu.

masinka
1. nov 2022

Tak v prvom rade klobuk dolu ak dokazes z taheho prijmu este 50 E usetrit. Ako usetrit viec poradit neviem, akurat k tomu zubarovi, ak to nie je sukromnik, pozri ci vasa poistovna neposkytuje nejaky benefit na zuby, mozno by ti vratili co si platila.

alex49
1. nov 2022

napíš mužovi jedálniček na týždeň a nech ide na kúpiť, potom sa hádam spamatá

zuzka1117
1. nov 2022

Neviem ako chces ušetriť z rodicaku, keď kupuješ ešte aj stravu. Tvoj muž by mohol lepšie zarobiť, aby si ty mohla ušetriť

luccija
1. nov 2022

Tvoj muz asi nechodi do obchodu a nevari.Z takeho prijmu a 2 deti Ti gratulujem, ze usetris.
S radostou by som mu tu starost a nakupy prenechala.

lenkakravcova
1. nov 2022

Muž zarába malo.
A ty si šikovná, že ešte z toho mála čo máš zaplatíš stravu a ušetríš par eur. Mne by sa nezvýšilo určite nič, kebyže z rodičaku platím jedlo. Platím si len oblečenie, hračky pre mňa a deti a aj tak mi to niekedy vyjde ltt.

zuzanockamt
1. nov 2022

@deti95060810 Aj na severnom Slovensku sa toľko zarába.

kristinapetronela
1. nov 2022

Jedine ti poradím rozved sa ...s takým čo chce ušetriť z mála a vyčíta ti ta nečaká nič dobré

kiki234
1. nov 2022

Na 2 mesiace si vymenne role teda nech ma na starosti on financie a uvidite obaja. Mozno on ukaze ako trosku viac usetrit, mozno zisti ze je to nerealne. Pokial tu nepises viac info je tazko hodnotit

sense
1. nov 2022

Ak ti muž vyčíta ze veľa minas, ty mu začni vyčítať ze malo zarába....
Jedna z možností...
Druhá, urobila to moja mama kedysi dávno... Jednoducho povedala otcovi ak vie on narábať lepšie s peniazmi nech sa páči.... Nech ti to ukáže mesiac dva tri..... A najlepšie hneď tieto 3 mesiace...

autor
1. nov 2022

@loginexistuje Deti 5 a 1 rokov

jaskolka
1. nov 2022

Z rodičaku platíš stravu a oblečenie a ešte aj ušetríš 50 eur? A ten chlap chce, aby si ušetrila ešte viac?🙈🙈
Ok, kupuj suchý chlieb, pite vodu a možno potom odložís aj viac.
On zarába malo, začni mu to vyhadzovať na oči ty. Veď 700 eur na chlapa je nič.

autor
1. nov 2022

@pribinak Nechodím ku kadernícke ani kozmeticke,ani nové oblečenie nekupujem na seba
@mogaa Bývame v dome,čo sa dá pestujem v záhrade.
@deti95060810 Robí v automobilke na západe.
@masinka Dávam do dôvery preplácajú 30 eur za zubný úkon.
@kiki234 On mi povie že nemám toľko kupovať na jedlo potraviny.No už len mäso je aké drahé,potom maslo,cestoviny,ovocie zelenina atď
@jaskolka Zarobí 900 no často majú dní keď nemajú materiál nemôžu vyrábať a sú doma.Potom má menšiu výplatu,niekedy 800 ,niekedy 700 mal najmenej.Zalezi od toho koľko dní si odrobi.

loginexistuje
1. nov 2022

muz malo zaraba to je jednoznacne a urob mu skolu hrou var mu len cestoviny navyse chleba s natierkovym maslo a hotovo nech ma skolu hrou chlapec
ak mas na stravu 300 eur tak 10 eur na den ste styria tri jedla 0,8 centov na porciu tj jeden den cestoviny a druhy den zemiaky maso 150 granov len v nedelu

bluka2
1. nov 2022

Nech si nájde prácu, kde sa dá robiť každý deň a múdre reči si nechá pre seba alebo nech sa páči, kupovať a variť môže aj sám

autor
1. nov 2022

@bluka2 Doteraz bol spokojný ako šetrím,neviem čo doňho vošlo.Hovorili sme o zmene jeho prace

masinka
1. nov 2022

My mame VSZP, tak neviem ako to funguje v Dovere, ale minule mi tu niekto poradil ze ak vyssi ucet, da sa ziadat s nim viackrat. Nasa preplaca za ukon 20, ale ked sme platili 45E tak sme to ziadali ako 20+20 +5 a preplatili.

cacianka
1. nov 2022

Ty platia zo svojho príjmu, on zo svojho, toto nerobí dobrotu. Ste rodina, všetky príjmy sú spoločné tak aj hospodárte spoločne
Všetky E na 1 kopu a pekne každý týždeň si sadnite a robte rozpočet na nasledujúci týždeň/ mesiac. Zaved zošit - evidenciu domáceho účtovníctva a fest tvrdo s mužom.
Čo treba platiť, čo nakúpiť, čo variť , čo potrebujú deti na sezónu. Aj ty a muž . A pekne krásne ho pošli viac x na nákup, zdrb ho že kúpil drahú variantu a bez akcie, odkladajte všetky bločky a za každý mesiac si urobte vyúčtovanie. Možno použi obálkovy systém, skrátka hocičo využi, aby si mala ty a hlavne muž čierne na bielom všetky príjmy a výdavky.
Potom nech muž mudruje, že málo usetriš, som zvedavá koľko ušetrí on a kde dáva E. Či je aj on taký skromný ako teba núti.
Už by som mu v tomto celkom neverila

andrea_prestastna
1. nov 2022

@kristinapetronela to je ake riesenie? Rozved sa? Potom to tak v rodinach vypada, akoze zaco sa ma rozviest? Ved je teraz tazka doba my sa tiez otacame ako sa da a co sa mam rozviest zato ze neusetrim ? V klude nech muzovi ukaze bloky za stravu za mesiac mozno to pochopi

bluka2
1. nov 2022

To len tak z ničoho nič zmena?

kristinapetronela
1. nov 2022

@andrea_prestastna jasné doba je zlá ale aby jej vyčítal že nevie ušetriť. To nebude dobrý manžel. Ona sa chudá bude teraz trápiť ako a kde má šetriť .