Máme právo na bolestné?

nikita002
19. feb 2018

Ahojte maminky chcem sa spytat maly sme havariu neboli sme na vine mame pravo na bolestne bude nam vyplatene je to vraj na body ...kolko sa asi dostava eu ???priklad maly mal 45 bodov boli tam vacsinou pomliazdeniny .....

kacena177
19. feb 2018

@nikita002 ohľadom poistenia neviem, no skús sa obrátiť na votum, to je odškodnenie po nehodách. Nám pomohli

gabriellka
19. feb 2018

1 bod je cca 17-18€. Neviem ako to je v pripade ze bude sud. U nas bol trochu iny pripad. Vinnik nehody zomrel a vyplacalo sa to z jeho zivotnej poistky

nikita002
autor
19. feb 2018

@gabriellka nooo tento vinnik nafukal bol mu zobraty vodicak

nikita002
autor
19. feb 2018

@nikita002 aj nam sa to vyplaca z jeho poistli

zuzanar2
19. feb 2018

1 bod je presne 18,24€. Z PZP vinníka máte nárok na bolestné a preplatenie všetkých výdavkov, ktoré Vám touto nehodou vznikli. Napríklad chodenie po doktoroch, cestovné k doktorovi, lieky súvisiace s nehodou. Nie je tam čo riešiť, stačí zájsť do poisťovne kde má dotyčný PZP a tam to všetko doriešiť. Treba sa odkladať všetky lekárske potvrdenia. Firmy, ktoré sa zaoberajú pomocou pri odškodňovaní si zbytočne pýtajú veľké peniaze. Je to škoda, lebo nič viac neurobia, čo si môžete žiadať aj vy. Len treba byť neodbytný, lebo poisťovne vyplácajú peniažky veľmi neradi.

vandicka7
19. feb 2018

Malo by to byt tak ako baby pisali. Sud ste mali ci ani nebude?

zuzanar2
19. feb 2018

Poisťovňa môže papiere uzavrieť nezávisle od toho či je spis na polícii uzavretý alebo nie. Je to individuálne. Čím viac narobíš v poisťovni "prievan", tým skôr to uzavrú...to je moja skúsenosť 😉

nikita002
autor
20. feb 2018

@vandicka7 zatial este sme nemali sud ale boli sme aj na policii a tam bu sme uz nemali chodit za auto co.nam.rozbil muzovi uz prislo ....a teraz toto bolestne vacsinou pomliazdenini to boli mam to za 35 bodov a syn za 45 bodov

nikita002
autor
20. feb 2018

@zuzanar2 sak to je jasne ze velmi neradi ...ale vcera mi uz volal ze sa mi posielalo uz nieco a malemu tiez sa bude posielat lebo sa pytala na cislo uctu

renirv
20. feb 2018

tazko povedat. zalezi aj co vam napise lekar. poistovna by mala mat niekde zoznam obodovania, tak sa asi treba u nich popytat, no skor to budete vidiet az pri vyplateni

zuzanar2
20. feb 2018

No pokiaľ máš od dr určené presne obodovanie, tak by vám mali vyplatiť tú sumu na 100%.

nikita002
autor
20. feb 2018

@renirv no sak uvidime ved vcera uz volala ze mne sa posielalo manzela nespominala a synovi tiez uz budu posielat

tropkica
20. feb 2018

tak sa treba aj na manzela spytat.

nikita002
autor
20. feb 2018

@tropkica ja som jej poslala mail ze kolkk eu nam.to vyslo a ze teda za kolko nam to pride ale nic nenapisala

zuzanar2
20. feb 2018

Papiere z poisťovne idú poštou dlhou, aj do 10 dní. Rovnako aj peniaze, pokiaľ ste si ich dal vyplatiť šekom.

nikita002
autor
20. feb 2018

@zuzanar2
@zuzanar2na ucet by mali ist posielali sme cisla uctu ....vcera mi volala ze uz mne tusim posielali a pytali sa na syna ze kde mozu poslat peniaze ci na moj ucet alebo muzov ucet ..tak uvidime za kolko pridu zalezi asi aku banku maju ..som sa pytala ze zakolko pridu na ucet nedala nam.odpod

kathy93
22. mar 2018

@nikita002 ja som mala 150 bodov minulý rok a dostala som 2700€

vierkamuska
11. apr 2018

Dobrý deň Nikita, prosím Vás, napíšte mi internú poštu, viem Vám pomôcť, pracujem pre Votum už dlhší čas..

vierkamuska
11. apr 2018

@nikita002 zabudla som Vás označiť - viď príspevok vyššie.