Mám zrušiť životné poistenie?

eva112014
28. apr 2018

Ahojte, chcem sa spýtať, či sa oplatí zrušiť životné poistenie?Keď som si chcela dať zrušiť, pani má prehovárala na zvýšenie mesačnej čiastky.Máte s tým skúsenosť? Inak mám ju uzavretú už 16 rokov, ale už to nechcem platiť.

sissy27
28. apr 2018

@eva112014 daj si vypočítať odkupnú hodnotu (normálne v poisťovni, na požiadanie ti to musia spraviť), spočítaj si, koľko si do toho investovala za tie roky a uvidíš, či sa ti to oplatí.

3009
28. apr 2018

Určite ťa v poisťovni budú vždy odhovárať od zrušenia poistky, lebo od toho sú tam. Z toho majú províziu, ak ti ešte navýši platbu. Urob ako ti píše vyššie sissy27 a potom sa rozhodni. Ja by som si nikdy nedala životné poistenie, škoda peňazí.

deti95060810
28. apr 2018

@3009 pravda...

eva112014
autor
28. apr 2018

@sissy27 Ďakujem

renatka100
28. apr 2018

@eva112014 napis oficialnu ziadost do poistovne - aka je aktualna odkupna hodnota

lilymama
28. apr 2018

@eva112014 poznám jednu vybornu poradkynu,vsetko vysvetlí co potrebujes a poradí . ci ohladom zivotneho poistenia, alebo nezivotného, a este lepsie velmi pomože s uvermi. len jej das co potrebujes a ona vsetko vybaví za teba

martin_horvath
29. apr 2018

@eva112014 Ja mám úplne rovnaký problém. Že či mám predať auto. Mám ho už 2 roky a už do neho nechcem kupovať benzín.
Dovolil som si túto sarkastickú paralelu, lebo je to veľmi podobná otázka. Nevieš aké auto mám, za koľko som ho kúpil, koľko by som zaň dnes dostal, ani či som na jeho použití dennodenne závislý ja alebo moja rodina, ani prečo to vlastne chcem urobiť a mnoho ďalších otázok...
V tvojom prípade je odkupná hodnota len jedna zodpovedaná info z mnohých, na samotné rozhodnutie by si mala mať zodpovedané aj tie ostatné info

andyka321
29. apr 2018

@3009 moj manzel mal ziv. poistenie v Kooperative, ale ked mu po vaznom uraze odmietli vyplatit odskodne tak to zrusil. Ze vraj jazva mala mat viac centimetrov ako mal on, asi o 2 cm. Zivotne poistenie sa vyplaca pozostalym po smrti
Skoda penazi, radsej si ich uzite teraz.

nikaella
29. apr 2018

My tiez ideme rusit. Zalozime sporiaci ucet (proste ucet z kt nebude vyberat e) a budeme tak posielat sumu co davame za poistky. Mam aspon istotu ze z nich nieco uvidim.

majkeel
29. apr 2018

Ludia si mylia dojmy s pojmami.
Zivotne poistenie je urcene na to, aby po smrti zivitela mala rodina z coho zit. Nie je urcene na sporenie, je to poistenie pre pripad smrti.
Aby na to poistovne ludi zlakali, ponukaju "zivotne poistenie spojene so sporenim". Ludia to platia 10-15 rokov, chcu to zrusit a su prekvapeni, ze nedostanu to, co do toho vlozili. Nehovoriac o tom, ze prve dva roky poistenia clovek este len splaca proviziu financneho poradcu, co mu tu poistku predal.
Staci porozmyslat. Oplati sa poistovni mat produkt, aby ked niekto naozaj zomrie, vyplatia mu poistku a ked nezomrie, tak mu na poziadanie vratia sumu vkladov???
Ak sa chcete poistit, uzavrite zivotne poistenie, poistenie v domacnosti,... Je to naklad, kde pri skodovej udalosti a splneni podmienok (mozno) dostanem plnenie
Ak chcete setrit, tak dajte peniaze na terminovy / sporiaci ucet, investujte do akcii,..., kde su jasne podmienky vyplaty vkladov.

eva112014
autor
29. apr 2018

@martin_horvath A počul si už o tom, že životná poistka je OBLBOVÁK pre chudobných, ktorý nevedia šetriť???Vieš, keď kúpiš auto, aspoň ho cítiš pod zadkom, že ho máš a zoberie Ťa tam, kam pôjdeš. Kúpiš auto využívaš ho tu a teraz!!!Kúpiš auto vyskúšaš ako funguje?!Povedz, životné poistenie ako vyskúšam, či funguje?Je to podobný prípad, však? Životné je super!Cítiš zmluvu-papier v ruke a to je všetko.Dopadneš tak ako píše aj andyka321.A žiaľ, nie je to prípad jediný!!!!!V podstate aj majkeel dáva dobré info, kde sa dá šetriť....Ale, ďakujem aj za tvoj názor.👍

martin_horvath
29. apr 2018

@eva112014 Evka, nechcel som sa ťa nijakým spôsobom dotknúť. Tú paralelu som použil preto, lebo si si pýtala radu, či sa "oplatí zrušiť životné poistenie" od ľudí, ktorí nevedia nič o tej poistke, o tebe, ani konkrétnych súvislostiach, ktoré sú podstatné pre tvoje rozhodnutie. Len som ti chcel pomôcť článkami, kde som písal o situácii, v ktorej sa možno nachádzaš. Možno prečítaš, možno nie.
Mimochodom, máš v aute airbagy? Tiež sa nedajú vyskúšať a napriek tomu veríš, že keby bolo treba, tak pomôžu. 🙂

eva112014
autor
30. apr 2018

@martin_horvath Martinko, tebe tá paralela s autom nedá, však?Pozri, kto má rád veteránske auto, tak si ho kúpi.Skús sa spýtať takého človeka na airbag.Kto kupuje Lamborghini, nekúpi ho práve pre airbag v ňom.A človek napr. s nižším príjmom chce auto tiež.Kúpi auto podľa toho, ako mu finančné prostriedky dovoľujú.Môže sa mu povedať, že auto je málo bezpečné a hlavne keď si predajca áut.Možnosti je neúrekom ako vyvolať v človeku strach.Lebo na strachu ľudí sa zarába výborne.Mimochodom, používaš airbag pre cyklistov?Hövding airbag je dosť bezpečný.Cena je 327 Eur, sú určite aj neaké zľavy.Švédi prišli s novinkou, je veľa úrazov na cestách.Ja osobne som za rozumný život, ale nie za ustráchaný život!!!Som rada, že k tejto diskusii prispel aj odborník a tvoj link si práveže prečítam!Želám pekný deň 😃

zic
30. apr 2018

A uz nepotrebujes poistenie? Pominuly dovody, preco si si ho zriadovala?

eva112014
autor
30. apr 2018

Nie, nepotrebujem ďalšie poistenia.Dohodla som sa s jednou pani odtiaľto z MK, ktorá sa mi na to pozrie.

zuzanadi
2. máj 2018

@eva112014 Zdravím, a keď kupujete auto poisťujete si ho?

eva112014
autor
3. máj 2018

@zuzanadi Zrušiť, alebo nezrušiť životné poistenie?Máš s týmto skúsenosti?Vieš k tejto téme (o životnom poistení), niečo napísať?

0silvia0
3. máj 2018

@zuzanadi prečo riešiš auto keď je tu reč o životnom poistení?

zuzanadi
3. máj 2018

Prehodnotiť.
A teraz myslím aj tu zmluvu ale aj tvoju finančnú ci zdravotnú situáciu. Prečo si si ju vôbec zakladala, význam na čo ti slúžila poistka a teda či vieš finančné utiahnuť zdravotné ci iné zmeny u teba ci v rodine. Ak su rezervy že sa zvládne napr dlhodoba PN ci nezamestnanosti ci liečenie priemerne je okolo 15.000 min mimo zdravotného poistenia.
Tak ako sa radšej opýtas lekára ako sa máš liečiť ci mechanika ako riešiť auto, tak ti odporúčam poradiť sa s nezávislím odborníkom na financie (nie poistovaka ani bankára ti ovládajú to svoje). Vypýtaj si odporúčanie od známych určite majú svojich poradcov pripadne môžem ti aj ja pomôcť ak chceš a môžeme sa stretnúť

eva112014
autor
3. máj 2018

@zuzanadi Ďakujem.

okatrenka
6. máj 2018

@3009 ja z osobnej skusenosti prave naopak, ak nemas nasporenych bokom sto tisic eur, tak poisenie mat urcite.Ale dobre poistenie. Zomrel mi manzel, a vsetko, co bolo poistene preplatili. Vsetko a bez reci, a ja mozem teraz s dcerkou, hypotekou na krku aspon par rokov volne dychat, kym sa sama postavim na financne nohy🙂

okatrenka
6. máj 2018

@eva112014 napisem opat a celu svoju osobnu a cerstvu skusenost. Manzel si minuly rok ma jar jedno poistenie v Kooperative zrusil (bolo nevyjodne) vratili mu odkupnu hodnotu. No a hned si uzatvoril nove poistenie, xivotne, ale tiez poistenie PN, poistenie pri pripade zavaznych chorob. No a bseptembri BUM Rakovina....... Takze intenzivna liecba, PN,... ale v poisteni mal PN :preplatili:), a tiez zavazne choroby-rakovina: preplatili plnu sumu 10tisic, a v decembri smrt: pfeplatili uz mne ako vdove plnu sumu, 10tisic. A teraz, manzela a otca mojej rocnej dcerky mi to nikdy nevrati, ale mozem volne dychat, a hlavne mam z voho solacat hypoteku. Takze si, podla mojho naxoru, zrus staru loistku, ber odkupnu hodnotu a uzatvor novu poistku, podla SUCASTNYCH moznosti a novych statistik,lebo tie nepustia. A este, skoda, ze sme nemali poistenu dcerku (lebo vsak naco, vyhodene peniaze, mame s tym cas a podobne bludy sme si mysleli) tak by jej platili poistku az do dospelosti. Takze tak...

zuzulkazu
6. máj 2018

Ak poistenie tak ozaj pokryt len rizika zivitela, smrt, vazdne choroby, dlhodoba pn, setrenie cez poistku je blbost... Ale neda sa ocakavat ze kvalitne pokrytie bude lacne, ak mas male deti, uvazovala by som aspon o tych rizikach, ale zalezi kde aka poistovna, ja som malametlife dlho a prd z toho nieco sa mi stalo a nezaplatili, muz ma alianz a zatial zaplatili kazdu "blbost"... Ale urcite treba mat aj uspory

kathy93
6. máj 2018

no tak je to na tebe odkupna hodnota ale nikdy nebude tak vysoká koľko si do nej vrazila. ja som ju už chcela zrušiť ale raz som mala nehodu nie vlastnou vynou a poviem teda moc mi nevyplatili lebo ju mám zameranú skôr na úmrtie ako na úrazy. A momentálne čerpám znovu lebo som tehotná a som PN keby som vedela že aj za to mi budú preplácať PNku tak som už na PN dávno lebo dokopy so socialkou to mám jak výplatu a sedím doma. No tiež uvažujem že ju potom zruším. Niesom zástanca toho ako zdierajú ľudí a to nielen čo sa týka životnej poistky ale aj paušálov a iných podobných produktov.

eva112014
autor
6. máj 2018

VEĽMI PEKNE ĎAKUJEM Vám všetkým, hlavne VÁM, ktoré píšete zo svojich skúseností!!! Každá dobrá rada má cenu zlata!!! Držím Vám palce a prajem ozaj všetko dobré!

simca06022011
8. máj 2018

@eva112014 zvaz zmenu poistky, zvaz si dobre podmienky. Máš o 16 rokov viac, je možné že výhodnejšiu nedostaneš. Väčšinou to aké vedia prerátam, ja si pamätám keď boli sumy v poistkach 5000eur a že velky peniaz, dnes je to nič... A nedaj sa na sporenia nahovoriť v spojení s poistkou, to je blbosť... Poistiť si smrť je väčšinou okrem živiteľa tiež blbosť ( poznám rodinu kde všetci okrem otca boli proti nej poistení, zbytočne, vieš si predstaviť čo sa stalo). Úrazy/choroby a dosť. Ja som poistky v ošiali zrušila a pár mesiacov potom som to oľutovala. Veľmi. Mňa totiž okrem platenia irituje to, že nám vešať nejakému agentovi svojr zdravotné veci na nos... Išla by som do poisťovne a pretriasla zmluvu, zmenila čo sa dá a ak sa dá. Ale nechala by som si ju. Je to poistka.

simca06022011
8. máj 2018

@zuzulkazu metlife nám vyplatil v rodine nemale peniaze bez problémov za úrazy aj chorobu. Čiže iste muselo byť niečo vo veci.

ankare
9. máj 2018

@okatrenka kde mal manžel uzatvorenú poistku, prosim?

zuzulkazu
9. máj 2018

@ankare manzel ma allianz, a v podstate tam uz mame vsetko, byt auto decka uratovky... Vela ludi na nich nadava no my mame zatial dobre skusenosti, mne v metlafi nechceli preplatit uraz,ani operaciu kolena(nakoniec mi za nu dali smiesne peniaze) a s kooperativou tiez problem,

zuzulkazu
9. máj 2018

@simca06022011no minimalne poistovacka co ma mala na starost cista klamarka, ked som mala operaciu tvrdila ze mi nic nedaju a nechcela mi ani papiere zobrat, nezaplatili mi pobyt v nemocke ktory mali, potim som mala dalsi uraz spadla som zo schodov, dochramala si clenok, zazrak ze som si ho nezlomila, ale 2 mesiace som nemohla chodit, samozrejme nic vam nedame lebo ho nemate v sadre a takti by sommohla pokracovat