Mám problém s poisťovňou a budem platiť za návštevu gynekológa

31. jan 2024

Ahojte ja bi som vás len poprosila len o to ci náhodou to nemala niektorá z vás minulý mesiac som mala menštruáciu len 2 dni ktora bola 22-24 a dodnes nič ci to z vás niektora nemala a v com bol problem nepitala bi som sa ale keďže mam problémy zoz poisťovňou tak budem platiť dost zato ze navštívim svojho gynekológa doteraz som neplatila nič nie je problém lenže výplatu mam až v pondelok a mam len 120€ ktoré sme si z mužom nechali do roboty riešim to lebo len teraz sa nato prišlo za 8 rokov mala som len 17 keď som porodila svoju dcéru takže ešte môj zákonný zástupca bola moja mama môj muž mal 23 ale všetko sme museli riešiť zo súdom takže chodili sme asi 3 mesiace na súd a potom o tri mesiace som mala 18 takže dostala som tie pôrodné a za 6 mesiacov rodičovské a dnes som sa dozvedela ze musim zaplatiť poisťovní za tie 6 mesiace 300€ lebo všetko si budem platiť potom zo svojho len nechápem prečo sa nato neprišlo skôr a až po 8.rokov

simik22
31. jan 2024

A teraz skús ešte raz, aby to dávalo dáky zmysel.

domka222
31. jan 2024

Akože čože? 🧐🤔

sense
31. jan 2024

Ma dlh na zdravotnej poisťovni a kým ho nezaplatí môže ísť k lekárovi len na priamu platbu

sense
31. jan 2024

Niektoré cykly sú kratšie iné dlhšie, na začiatok si môžeš spraviť test ci nie si tehotná a hlavne Zaplatit dlzobu na poisťovní. Hlavne s nimi komunikuj a požiadaj keď tak o splátkový kalendár.
A s návštevou lekára vydržíš do pondelka kým dostaneš výplatu

anze25
31. jan 2024

Ahoj neviem či riešiš tu menštruáciu alebo problém s poisťovňou 🤦‍♀️
Ale k menštruácii
Ano mala som pár krát aj ja takú krátku 2-3 dni a další mesiac dobre a potom zase … netreba ísť hneď k lekárovi
A dlhy si výplat v splátkovom kalendári všetko sa dá aj keď to trochu potrvá
Držím palce

ekira1
31. jan 2024

Tak mesiac to v pohode čakalo, do výplaty to počká tiež. Nechápem ako ti vznikol dlh poisťovní, ale najprv ho vyplať, nedostaneš žiadne ošetrenie, ktoré nie je život zachraňujúce.

tanyan
31. jan 2024

Počas rodičovského platí za poistenca poistné štát. Máš v poisťovni správne nahlásené kategórie? Možno by stačilo len vydokladovať správne obdobie, za ktoré ti aktuálne vychádza nedoplatok...
Alebo podaj námietku premlčania - poistné sa premlčuje po 5 rokoch (ak sa niečo nezmenilo).

autor
31. jan 2024

@simik22
@sense áno lenže ja som to nevedela lebo normalne som všade u lekároch a prehliadky chodila zadarmo dozvedela som sa to len včera a to už 8 rokov prešlo malo sa to riešiť skôr nie

autor
31. jan 2024

@sense áno test som si spravila bol negatívny lenže ja mam vnutromaternicove teliesko takže šanca je minimálna a ďakujem za odpoveď 😊

veronikaszabova
31. jan 2024

A za co mas ten dlh?

autor
31. jan 2024

@tanyan áno lenže keď sa mala narodila tak som 6 mesiacov nebola na rodičovskej proste nikde nemal kto zamna platiť poistku ja som o tom samozrejme nevedela lebo chodili sme po súdoch a tak,tak všetko sa vyriešilo po 6. mesiacov normálne som chodila po lekároch a tak a len včera som sa to dozvedela tak som zavolala do poisťovne ze prečo nemôžem ísť u lekára tak povedali mi rok a za ktoré mesiace mam vyplatiť dlh tak pôjdem tam a dohodnem sa s nimi ze v pondelok ten dlh vyplatím lebo viem ze nebudem sa môcť niekde dostať

autor
31. jan 2024

@veronikaszabova vieš keď som mala 17 tak som poradila chodili sme po súdoch a tak vyriešili sme to cele za pol roka mala mala pol roka nedostavala som ani cent a tým pádom za tie 6 mesiace zamna nemal kto platiť tu poistku a prišlo už 8 rokov nevedela som o tom lenže včera som bola u lekára a povedal ze mam dlh v poisťovni tak som im zavolala ze o co sa jedna a tak mi to vysvetlili ale za tie 8 roki som normálne chodila po lekároch nebol problém ale ja som o tom samozrejmé nevedela lebo zaplatila bi som to už dávno

autor
31. jan 2024

@ekira1 ano viem prave to tu riešim lenže mohlo sa to zistiť aj skôr ďakujem za odpoveď

tanyan
31. jan 2024

https://www.vszp.sk/platitelia/platenie-poistne...
Písmeno K pre teba neplatí? Možno treba len splniť oznamovaciu povinnosť (vypísať prihlásenie do kategórie).
Ak je to viac ako 5 rokov dozadu, tak keď podáš námietku premlčania a uznajú ti to, tak nemusíš platiť...
Mne sa po takmer 20 rokoch ozvala pred časom sociálna poisťovňa. Podala som námietku premlčania, uznali to a "dlh" už nie je dlhom...

autor
31. jan 2024

@tanyan ďakujem skúsim to