Mám pocit, že stále viac platíme v obchode. Kde nakupujete potraviny vy?

hruska91
22. mar 2021

Ahojte len tak zo zaujímavosti. Kde nakupujete potraviny? Mam pocit ze nakupujeme stalr to isté a platime stále viac (tesco). Chcelo by to zmenu. V okoli mame Billu, Kaufland, Lidl a Tesco. Kde nakupujete? Co sa vam osvecilo...

ivkazba
22. mar 2021

Pokým neboli zatvorené hranice, nakupovala som 90% potravín v AT (Merkur a Spar). Keď musím nakupovať tu, tak Lidl a Billa, mäso u mäsiara, niektoré veci v Yeme a vo Fresh markete od rôznych drobných obchodníkov.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stefi_k
22. mar 2021

@ivkazba merkur od prveho je billa plus. Inak ja tiež vela veci v at, u nas v lidli, yeme,niekedy v metre a u mäsiara.

hettinka
22. mar 2021

@hruska91 aktuálne najčastejšie v najbližšej jednote, mäso 1x mesačne v podnikovej predajni výrobcu, ovocie a zelenina a mliečne výrobky 1-2x mesačne v Lidl. Do Tesco chodíme malo, nemáme ho v okrese. Pred pandemiou sme chodili do Poľska na výlet, alebo lyžovačku a urobili pritom aj nákup. Teraz už tok len doma s ide to do peňazí... veľa prejeme, radšej to nerátam.

nafka0483
22. mar 2021

@hruska91 Najcastejsie v Lidli a v Kauflande. Sme spokojni s cenami aj s kvalitou. Napr zelenina v Lidli je vzdy super. V Kaufe tiez dobre, v Tescu zakazdym zelenina zaparena, zhnita, zmaknuta, nanita... tam ideme ozaj len vynimocne ked nemozeme nakupit inde. A Billa je dost draha a ponuku nema az taku dobru ako napr. Kaufland.

Ake mozno zalezi aj na tom co zvyknete kupovat. My v Lidli najcastejsie kupujeme zeleninu, vajicka, mliecne vyrobky (biely jogurt, slahackova smotana, kysla smotana, mascarpone, maslo, syry - tvrde, plesnive), obcas nejaky masovy vyrobok, ryby, cerstve dzusy (drzia ich v chladnicke) a trvanlive veci - cestoviny, paradajkovy pretlak v ramci talianskeho tyzdna, oriesky, strukoviny a pod. Tiez este toaletny papier ked byva v akcii velke balenie.

Pecivo kupujeme z pekarne, maso z masiarne (v ramci potravin Klas) a na cerstve mlieko chodime na farmu.
Nezvykneme kupovat polotovary, dopekane mrazene pecivo, mrazene veci - zelenina, nanuky, akoze zmrzliny... ani margariny, tavene syry, ochutene sladke jogurty.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hettinka
22. mar 2021

@viestta a teraz aj predĺžilo, o 2 týždne v karantene. Ak by ju vôbec do zahraničia pustili.

basska_b
22. mar 2021

Presne, stále je to drahšie a drahšie. Najlacnejší je asi Lidl, ale tá kvalita sa mi nepáči

hanka1505
22. mar 2021

@hruska91 my lidl zelenina a ovocie, mäso chodíme do masiarstva a potom v lidli aj drobnosti, a ešte v Bille som sa sa naučila, maju veľa SR vyrobkov, čo mi teda kupujeme. Ale ano ten pocit mam aj ja, podla mňa ceny išli riadne hore🤦‍♀️

jallka11
22. mar 2021

V tescu som prestala nakupovat, parkrat sa mi stalo , ze v tescu bola mezdi cerstvou sunkou aj zatuchla 😠 sunku a salamy + maso uz len u masiara a zeleninu v kauflande alebo lidli.

janulla1
22. mar 2021

Ja najradšej nakupujem v klase, mame tam aj mäsiaren, a potom raz za 2 týždne ide muž do lidlu na plienky, drogeriu a potraviny, ktoré v klase nekúpim a mliečne výrobky Milk agro, ale aj my sme sa rozprávali že kupujeme stále to isté, a nejak platíme viac a viac za tie nákupy :(

0silvia0
22. mar 2021

@hruska91 my nakupujeme hlave nakupy v lidli. Tiez sa mi zda, ze platime stale viac. Ale treba zobrat do uvahy aj to, ze sme doma viac a viaceri. Predtym sa clovek najedol mimo domu, co teraz akosi odpadlo a kazde jedlo treba doniest domov z obchodu: ranajky, obedy, vecere...

221girl
22. mar 2021

my sme chodili do tesca a teraz kvoli ovociu a zelenine ideme raz tyzdenne do Lidla a potom len v jednote pod panelakom, ked nahodou chyba jedna dve veci kupim... ja som nejak neodsledovala zeby zdrazovalo, ale moje nakúpi nie su rovnake. Raz nakupime za 50 eur a o tyzden len za 15 cerstvu zeleninu a ovocie lebo zvysok nie je minuty...

hettinka
22. mar 2021

@0silvia0 to máš pravdu. Tiež sa mi zdá, že kupujeme viac, len som “zabudla”, že pred pandemiou som platila 50€ deťom obedy, ja prejedla 80€ na menu v restike a dalších minimálne 100€ boli rôzne restiky, kavicky, zmrzliny pri výletoch. Takze reálne prejeme rovnako, možno menej.

sima338
22. mar 2021

Ja sa teda čudujem, že toľko kočiek podľa tejto diskusie nakupuje v Yeme. Mne Yeme príde predražené, banány tam vždy bežne stáli aj 5,99, lebo veď boli bio...to platí o zelenine a ovocí celkovo, väčšinou tam síce majú bio, ale teda prehnité banány a scvrknuté paradajky za nekresťanské sumy sa mi kupovať nechce. Ja nakupujem v Bille, občas zájdem aj do Lidlu ( ale tam je pravda, že tá kvalita sa mi až tak nepáči ), veľa potravín kupujem aj v DM, od tej ich značky DM Bio, s tými mám skvelú skúsenosť. A áno, tiež vnímam, že stále v obchode nechávam viac a viac, a to sme s dcérou samé.

stefi_k
22. mar 2021

@viestta otazka bola kde nakupujeme, a nie kde nakupujeme v Prešove. Niekedy žasnem nad tym čo niektory všetko sleduju, bodaj by som ja raz mala tolko zbytočneho času, ale asi by som ho využila inak.

punka24
22. mar 2021

@hruska91 prevažne tesco ale keďže poblizku mám aj fresh a na dedine coop jednotu tak aj tam ak viem že majú dobrú cenu... V zasade Tesco väčšina vecí ale sladké slané pochutiny to ideme do Lidlu tam sa nám to oplatí viac... Inak ak máš clubcard tesco tak dávajú aj dobré zľavy a kuponiky podľa bodov a toto sa nám často oplatí... A keď nahodou ideme do freshu tak drogeriu z dm ktorá je hneď vedľa a tam si tiež zbieram body ktoré sa mi už vyplatilo použiť hlavne na plienky keďže to je celkom väčšia položka... Ideme tam kde sa oplatí momentálne viac...

ivkazba
22. mar 2021

@viestta tak pýtala sa, kde nakupujeme, tak som napísala. Keby napísala, kde v Prešove nakupujete, tak nereagujem, lebo v Prešove poznám len jeden hotel, nič viac. 😉

simsalabim
22. mar 2021

@0silvia0
@hettinka suhlasim, je to - aspon v nasej rodine urcite platime v potravinach viac, ale na druhej strane odpadli mnohe ine platby (obedy v skolach, a robote, intrak uz od noveho roku neplatim, ani stravu v drahom Rakusku, kedze je synovec teraz doma a uci sa online, benzin, cestovne, usetri sa aj tym, ze kupujeme menej hluposti). Na druhej strane, ak objedname dovoz obed menu 2-3x do tyzdna, lebo nestihame varit, to je tiez znacna polozka. Inak zvycajne nakupujem v Bille a Lidli. V Tescu niekedy kupujem menu uvarene jedla - maju super lososa a to mame obed. Lacnjesie ako dovoz a lepsie ako napr. menu v Bille, tie nam nechutia.

ivula0807
22. mar 2021

Jedenkrat za tyzden idem na velky nakup do Lidla. Nakupim tam vsetko potrebne, ja som spokojna s kvalitou ovocia a zeleniny. Napriklad v takom tescu ked som videla v akom stave predavaju zeleninu bolo mi az zle. Taktiez v Bille mam pocit, ze kvalitou ovocia a zeleniny velmi klesli.
Chodim teda jedenkrat v tyzdni do Lidla a potom ak nahodou sa v tyzdni medzitym vyskytne nieco co treba dokupit, pripadne potrebujem dokupit pecivo, idem len do maleho miestneho obchodiku, ktory mame kusok od nas medzi panelakmi. Vsetky zakladne potraviny tam maju, je tam malinko ludi.

domcci72
22. mar 2021

@hruska91 no ja mam tiez pocit , ze za nakup zakladnych potravin platim viac a viac

ladybug138
22. mar 2021

Ahoj, my casto chodime do Lidla, zelenina, ovocie super, vela tu nakupujem aj syry a sunku, olivy,... Maso mam bud domace alebo kupujem z top farmy z takeho maleho obchodiku u nas, odtial beriem aj mlieko a maslo z farmy, plus mikrozeleninu...pre ovocie chodim aj do Billy, tu beriem i krajanu sunku...zacala som kupovat vela bio a kvalitnejsich veci, takze nam sa jedlo velmi predrazuje...ale nelutujem tie peniaze

nafka0483
22. mar 2021

Mna vzdy "pobavi" ked niekto napise, ze teraz plati za potraviny viac, lebo predtym deti jedli v skolke/skole, rodicia v praci, alebo v denne menu v restikach - akoby tie veci boli zadarmo.
Jasne, tie obedy su dotovane, ale za jeden stravny listok urobim obed pre celu rodinu a inokedy by som to dala za jednu porciu jedla na denne menu.
Mozno to tak vyzera, ze kolonka potraviny ma vyssiu sumu, ale zas kolonka obedy mimo domu (deti+rodicia) je prazdna alebo takmer prazdna...

1medvedik1
22. mar 2021

@hruska91 všade sa platí stále viac. Mám živnosť, môžem mať stále otvorené nakoľko patrím k tým čo môžu mať otvorené.. Ale akonáhle minulý marec začal kovid, cena faktúr za tovar išla hore.. Odvtedy nerobím nič iné len prerábam ceny na tovaroch pretože mi od dodavatelov neustále rastú. (ale nie je to ich vina, im taktiež stúpajú..) mám okolo 10 dodavateľov (4 skrachovali vďaka pandemii) a každý z týchto desiatich, každý je z iného odvetvia, zdvihol ceny. Bohužiaľ...

poopsie
22. mar 2021

Ono sa ti zo nezdá, ceny idú hore. A výplaty nič ... Najradšej nakupujem v kauflande.. V lidli po menej... No podporujem zeleninara čo predava v našej obci... Tam naozaj nehľadím na cenu ale na kvalitu a chuť... Mäso je najlepšie od lokálneho mäsiara... Mlieko je najlepšie od kravy z automatu🤷‍♀️Ono to ti je tak, sme to čo jeme.... A preto sa snažím zabezpečiť mojej rodine hlavne lokálne potraviny, aj keď nie vždy sa mi to podarí .....v lidli zásadne nekupujem mäso, pretože je z poľska... Malokedx majú slovenské, hlavne kuracie.... Tie poľské panenky v mrazaku nerátam 🤣🤣🤣🤣🤣

simsalabim
22. mar 2021

@nafka0483 za obedy to naozaj moze byt viac - napr. v nasom pripade ... v skole vyslo jedlo cca 1,50€. Druha dcera platila okolo 2€. (Synovec za obedy platil vzdy viac, lebo sa stravoval v Rakusku).Teraz, ked objednam menu, pod 4.40€ to nejde, vacsinou to je viac. Nemame vzdy cas varit. hoci 2-3x do tyzdna sa niekomu nieco rychle podari urobit, pripadne sa navari den pred tym, ale za ten tok to uz vazne niekoho nebavi stale riesit komplet vsteky jedla. No a varit popri praci je u nas fakt problem.

221girl
22. mar 2021

@simsalabim moja mamina bola clovek co ked prisiel z roboty po 12ke o siedmej vecer vzdy nam uvarila stravu teplu na dalsi den ked stala pri hrncoch aj do polnoci (peniaze na menu nazvys sme nemali) ... ja to odvtedy povazujem nejakym sposobom za spravne :D ... a navarim pre rodinu aj cez mrtvoly. Nemam vonkoncom taku narocnu pracu ako ona, tak si vzdy poviem ze to nie je o tom ci stihas popri praci, ale ci chces stihat popri praci. Keby nato nemate tak by si to stihla uvarit, ked na to mate objednas si menu lebo ti to tak proste vyhovuje. Ale potom odpada priestor na akekolvek staznosti ze si viac minula... je to len tvoja volba, aj ked si to clovek neprizna, respektive tazko priznava.

ladybug138
22. mar 2021

A v lete ovocie a zeleninu na trhu som zabudla napisat, podporim lokalnych a hlavne je to domace

221girl
22. mar 2021

@simsalabim a nie nechcem sa s tebou hadat, aby si to nebrala ako utok. Ja ta napriklad chapem, co si napisala, len ludia sa casto stazuju a pritom tak tie veci vobec nie su, len sa tazko uvedomuju "kym nam je fajn".

22abigail22
22. mar 2021

My nakupujeme v obchode "Kraj". Potraviny sú tam síce drahšie (a takmer nikdy nemajú akcie) ale kvalitnou neporovnateľne (najmä čo sa týka mäsa, zeleniny a ovocia) a majú širokú ponuku slovenských výrobkov.

V "Tescu" nakupujeme najmä drogéria (čistiace prostriedky), kávy, čaje, nápoje a občas sladké.

V "Lidli" nakupujeme podľa akcií v letáku. Napr. predminulý týždeň mali všetko na pečenie, tento víkend sladkosti na Veľkú Noc.